Bitza ft Parazitii-Vorbeste Vinul *

Thread: Bitza ft Parazitii-Vorbeste Vinul *

Tags: None
  1. gini's Avatar

    gini said:

    Smile Bitza ft Parazitii-Vorbeste Vinul *

    Pls translate to english this song
    http://www.youtube.com/watch?v=S99oa27VTdM - video
    http://www.sweetslyrics.com/82391.Bi...e%20vinul.html - lyrics

    Strofa I:

    Inchide usa, pune lantu, azi nu mai vin acasa
    Am numai vin pe masa am tot ce conteaza
    As vrea sa uit de toti sa fug sa fac ceea ce vreau
    Stau la bodega de pe strada mea la masa mea si beau
    Numai vin si in nici un caz n-o sa mai vin acasa
    N-am chef ca sa ne certam asa ca lasa
    Prefa-te ca nu-ti pasa, prefa-te ca esti proasta
    Dar pentru lume n-ar conta la cat esti de frumoasa
    Imi faci draci, ma faci sa beau mereu
    Ma certi mereu de ce mereu vinovatul sunt eu
    Chiar crezi ca n-as vrea sa ne fie mai bine ?
    Nu vezi ca tot ce fac cu drag fac pentru tine ?
    Mai si gresesc, mai si pierd si nopti
    Mai si petrec pana tarziu cu bagabonti
    Dar de dimineata cine-apare cu flori la usa
    Si-ti spune mereu: iarta-ma papusa !
    Cine te strange-n brate si cine te saruta ?
    Cine vine seara obosit gata dar sa te **** ?
    Si daca raspunsul nu sunt eu te omor
    Dar acum e tarziu, culca-te, somn usor !

    Refren:

    Tot ce-ti spun acum uita pana maine
    Vorbeste vinul pentru mine
    Nu mai lua in seama tot ce zic
    Ce fac fara tine

    Tot ce-ti spun acum uita pana maine
    Vorbeste vinul pentru mine
    Nu mai lua in seama tot ce zic
    Ce fac fara tine

    Strofa II:

    Nu vreau sa ma schimbi sa ma intelegi
    Am nevoie doar de tine de lovele si de zile
    Banii nu ma fac o sa te tin pentru mine
    Si cand o fi mai rau sa ne mearga asa de bine
    Ti-am spus ca nu mai vin, ar trebui sa ma-ntelegi
    Daca nu incetezi sa crezi numai ce vrei, pierzi
    Ne leaga de prea mult timp prea multe n-ai cum sa le stergi
    Dar incepi sa uiti tot ce-a fost mai frumos si gresesti
    In schimb iti amintesti mereu tot ce-a fost mai rau
    Si-ti faci rau de fiecare data cand te gandesti
    Spune-mi de ce te feresti de ce te porti asa?
    Ma simt suspect mereu vrei sa ma prinzi cu ceva
    Dar dupa ploaia ta vine si soarele intr-o zi
    Chiar daca fac multe prostii si spun multe porcarii
    Sa stii tot ce e bun in sufletul meu se leaga de tine
    De ce asculti ce zice lumea despre mine ?
    Tu ma cunosti mai bine las-o sa vorbeasca
    Ce rost are s-o asculti daca lumea e proasta?
    Si ai vrea sa fie ca ea cand nu-i asa
    De fapt nu sti ca oamenii nepasatori dau sfaturi de *****?
    Ciudat spuneam mereu ca nu vreau ca n-am timp
    Iar acum constat c-am inceput sa ma schimb
    Sunt putin mai diferit si-acum vad totul in ceata
    Asa ca te las ne vedem maine dimineata

    2x Refren:

    Tot ce-ti spun acum uita pana maine
    Vorbeste vinul pentru mine
    Nu mai lua in seama tot ce zic
    Ce fac fara tine

    Tot ce-ti spun acum uita pana maine
    Vorbeste vinul pentru mine
    Nu mai lua in seama tot ce zic
    Ce fac fara tïne
    Last edited by lollipop; 07-17-2008 at 05:56 AM. Reason: Edited, as I added the lyrics in your post, and corrected thread title
    Even angels can fall in love
     
  2. tigress_tim's Avatar

    tigress_tim said:

    Default

    This is a great song I'm a very big Parazitii fan , therefore it was my pleasure to translate this for you Enjoy !

    Strofa I: - - - - - I Verse:

    Inchide usa, pune lantu, azi nu mai vin acasa- - -Close the door, set the chain, I'm not comming home today
    Am numai vin pe masa am tot ce conteaza - - - I have only wine on my table, i have all that matters
    As vrea sa uit de toti sa fug sa fac ceea ce vreau - - -I'd wish to forget about everybody to run and do what i want
    Stau la bodega de pe strada mea la masa mea si beau - - -I sit in the pub of my street at my table and drink
    Numai vin si in nici un caz n-o sa mai vin acasa - - - Only wine, and there is no way I'm comming home
    N-am chef ca sa ne certam asa ca lasa - - - I'm not in the mood to fight, so leave it
    Prefa-te ca nu-ti pasa, prefa-te ca esti proasta - - - Act as if you don't care, act as if you'r stupid
    Dar pentru lume n-ar conta la cat esti de frumoasa - - - But for the world it wouldn't matter how beautiful you are
    Imi faci draci, ma faci sa beau mereu - - -You drive me crazy, you make me drink all the time
    Ma certi mereu de ce mereu vinovatul sunt eu - - -You argue with me all the time why am I always the guilty one?
    Chiar crezi ca n-as vrea sa ne fie mai bine ? - - - You really believe I wouldn't want things to be better for us?
    Nu vezi ca tot ce fac cu drag fac pentru tine ? - - -Can't you see that everything I do, I do it with dearnes for you
    Mai si gresesc, mai si pierd si nopti- - - I make mistakes from time to time and also lose some nights
    Mai si petrec pana tarziu cu bagabonti - - - I spend time till late with my homies
    Dar de dimineata cine-apare cu flori la usa - - - But in the morning who shows up with flowers at your door
    Si-ti spune mereu: iarta-ma papusa ! And tells you always : Forgive me babe !
    Cine te strange-n brate si cine te saruta ? - - - Who holds you in his arms and who kisses you?
    Cine vine seara obosit gata dar sa te **** ? - - - Who comes home tired at night but ready to fu** you?
    Si daca raspunsul nu sunt eu te omor - - - And if the answer is not me I will kill you
    Dar acum e tarziu, culca-te, somn usor ! - - - But now it's late, go to sleep, sleep well!

    Refren:

    Tot ce-ti spun acum uita pana maine - - - All that I say to you now forget till morning
    Vorbeste vinul pentru mine - - - The wine is talking for me
    Nu mai lua in seama tot ce zic - - - Don't take in count everything i say
    Ce fac fara tine - - - I do without you

    Tot ce-ti spun acum uita pana maine - - - All that I say to you now forget till morning
    Vorbeste vinul pentru mine - - - The wine is talking for me
    Nu mai lua in seama tot ce zic - - - Don't take in count everything i say
    Ce fac fara tine - - - I do without you

    Strofa II: - - - Verse II

    Nu vreau sa ma schimbi sa ma intelegi- - - I don't want to change ,don't want you to understand me
    Am nevoie doar de tine de lovele si de zile - - - I need only you, money and days
    Banii nu ma fac o sa te tin pentru mine - - - Money don't make me I'm gonna keep you all to myself
    Si cand o fi mai rau sa ne mearga asa de bine - - - And when we'll have worst times may we have good times like this
    Ti-am spus ca nu mai vin, ar trebui sa ma-ntelegi - - - I told you I'm not comming, you should understand me
    Daca nu incetezi sa crezi numai ce vrei, pierzi - - - If you don't stop to believe only what you want, you lose
    Ne leaga de prea mult timp prea multe n-ai cum sa le stergi- - - Many things tie us together from a long time you can't erase them
    Dar incepi sa uiti tot ce-a fost mai frumos si gresesti - - - But you begin to forget all the beautiful things and your wrong
    In schimb iti amintesti mereu tot ce-a fost mai rau - - - In exchange, you remind only things that were worst
    Si-ti faci rau de fiecare data cand te gandesti - - - And you hurt yourself everytime you think
    Spune-mi de ce te feresti de ce te porti asa?- - - Tell me why you shun why you act this way?
    Ma simt suspect mereu vrei sa ma prinzi cu ceva - - - I feel suspect you always want to catch me with something
    Dar dupa ploaia ta vine si soarele intr-o zi- - - But after your rain the sun comes one day
    Chiar daca fac multe prostii si spun multe porcarii - - - Even if I do many stupid things and say a lot of bullsh**
    Sa stii tot ce e bun in sufletul meu se leaga de tine - - - Know that everything good that exists in my soul is related to you
    De ce asculti ce zice lumea despre mine ?- - - Why do you listen to what people say about me?
    Tu ma cunosti mai bine las-o sa vorbeasca - - - You know me better let them talk
    Ce rost are s-o asculti daca lumea e proasta?- - - What good does it do you to listen if the world is stupid?
    Si ai vrea sa fie ca ea cand nu-i asa - - - And you would want them to be like her but it's not like that
    De fapt nu sti ca oamenii nepasatori dau sfaturi de *****?- - - As a matter of fact you don't know that thoughtles people give sh** advices
    Ciudat spuneam mereu ca nu vreau ca n-am timp- - - Strange, i always used to say that I dont want that I dont have time
    Iar acum constat c-am inceput sa ma schimb - - - And now i notice that I started to change
    Sunt putin mai diferit si-acum vad totul in ceata - - - I'm a bit different and I see
    everything in fog
    Asa ca te las ne vedem maine dimineata - - - So I leave you, see you in the morning !

    2x Refren:

    Tot ce-ti spun acum uita pana maine - - - All that I say to you now forget till morning
    Vorbeste vinul pentru mine - - - The wine is talking for me
    Nu mai lua in seama tot ce zic - - - Don't take in count everything i say
    Ce fac fara tine - - - I do without you

    Tot ce-ti spun acum uita pana maine - - - All that I say to you now forget till morning
    Vorbeste vinul pentru mine - - - The wine is talking for me
    Nu mai lua in seama tot ce zic - - - Don't take in count everything i say
    Ce fac fara tine - - - I do without you
    " Don't take life too seriously, no one gets out alive. "
     
  3. gini's Avatar

    gini said:

    Default

    You again help me
    Thk you very much and...i am too big fen parazitii
    So enjoy with me:P
    Even angels can fall in love
     
  4. tigress_tim's Avatar

    tigress_tim said:

    Default

    Thanks gini ! And I'm always here to help you How could I let down parazitii fans So peace my lil' friend
    " Don't take life too seriously, no one gets out alive. "