Ezginin Gunlugu - Ilk Aşk

Thread: Ezginin Gunlugu - Ilk Aşk

Tags: None
  1. BlueCrush's Avatar

BlueCrush said:

Default Ezginin Gunlugu - Ilk Aşk

Can someone translate this song plz? Thanks!

Şimdi ben oldum yeniden
    Kaçıncı kez yitirdiğim bulduğum
    Kardeşim kadar eski bir sokakta seni gördüm

Anladım artık beyaz bir vapurdur aşk
    Makine dairesinde söylemediğimiz sözler
    Uyutmaz yolcuları sabaha kadar

Seni mi gördüm, çözüldüm geçmiş gibi
    Bir karanfil açmış gibi yakamda
    Kokladım yalnızlığımı, acıdım kendime sana
    Zamanın üzümleri hep şarap olmuş

İlk aşkım deli aşkım bana çare bul, kendine çare bul
    Bağlandı elim kolum neyleyim
    İlk aşkım deli aşkım bana çare bul, kendine çare bul
    Gel çöz beni azat et benden
    Bu dünya naylon, anlamak güç
    Bırak yıkasın içimizi geçmiş
    Sensizlikten yağmurla dost oldum ben buralarda Kayboldu çığlıklarım damlalarda...

2. tubithedubi said:

THIS GROUP IS MY FAVOURITE....great choice;

but u shld know that their songs are mostly full of metaphors and such...so sometimes cant find the exact meaning of the sentences..
    anyway...

Şimdi ben oldum yeniden*****now i've become myself again
    Kaçıncı kez yitirdiğim bulduğum******who how many times i lost and found
    Kardeşim kadar eski bir sokakta seni gördüm*****i saw you on a street which was as old as my brother/sister

Anladım artık beyaz bir vapurdur aşk******understood,now love is a white ship
    Makine dairesinde söylemediğimiz sözler******words we didnt utter in engine room,
    Uyutmaz yolcuları sabaha kadar*****,dont let the voyagers sleep til morning

Seni mi gördüm, çözüldüm geçmiş gibi*****did i see u,i lost my strength like past(old days)
    Bir karanfil açmış gibi yakamda******like a carnation comes out(blossoms) on my collar
    Kokladım yalnızlığımı, acıdım kendime sana*****smelled my loneliness,felt pity for myself,for you
    Zamanın üzümleri hep şarap olmuş******those day's grapes have already become wine

İlk aşkım deli aşkım bana çare bul, kendine çare bul*****my first love,my crazy love find me a remedy,find a remedy for yourself
    Bağlandı elim kolum neyleyim*******my hands are tied(im hopeless),wht can i do?
    İlk aşkım deli aşkım bana çare bul, kendine çare bul******my first love,my cray love,find me a remedy,find yourself a remedy
    Gel çöz beni azat et benden******come,untie me(unchain),release me from myself
    Bu dünya naylon, anlamak güç****this world is nylon(fake),hard to understand
    Bırak yıkasın içimizi geçmiş*****let past wash our souls

3. BlueCrush's Avatar

BlueCrush said:

yeah i can see that.. Thank u very much
    Sensizlikten yağmurla dost oldum ben buralarda Kayboldu çığlıklarım damlalarda...

4. tubithedubi said:

anytime...