need Milena's helping to translate..

Thread: need Milena's helping to translate..

Tags: None
  1. mehmet05_5's Avatar

mehmet05_5 said:

Default need Milena's helping to translate..

Ne hesabını veremeyeceğim bir günüm oldu ne de vicdanımı lekeleyen bir geçmişim...
    Ne hissettiysem onu söyledim , onu yaşadım. Yaşadığım bir tek andan bile pişmanlık duymadım. Asla keşkelerim olmadı. Hiçbir zaman kendimle vicdan mahkemesi yapmak zorunda kalmadım. Karşıma bazen gerçek yüzler, bazen sahteler çıktı ama olsun ben yine sadece hislerimle yaşadım. Asla sevmediğim birine seni seviyorum demedim , ya da asla birini severken karşılığını beklemedim. Dostluğuma değer biçmedim , sevgime ise hiçbir zaman sınır çizmedim. Sevdiysem sonuna kadar gittim,bitirdiysem öldürse de hasreti geriye dönmedim. Bazen çok kırıldım, bazen belki de kırdım ama hata insana mahsustur dedim. Affettim , af diledim. Kimileri birden fazla kırdılar kalbimi ama ben onları yinede affettim. Onlar belki beni saflıkla yargıladılar. Belki de içten içe sinsice güldüler ama asıl unuttukları şuydu: Ben aldanmadım. Aldanan her zaman kendileri oldular ama bunu anlayamadılar. Bir insan kaybının ne olduğu bilemedikleri için... Kaybetmek onlar için bir alışkanlık haline geldiği için... OYSA BEN HİÇ İNSAN KAYBETMEDİM. SADECE ZAMANI GELDİĞİNDE VAZGEÇMEYİ BİLDİM O KADAR...

Can Yücel..
    İt is impossible to see you,if i dont have my dreams

2. hope_au said:

Selamlar, I don't know who Milena is, but I hope you like this translation.

Ne hesabını veremeyeceğim bir günüm oldu ne de vicdanımı lekeleyen bir geçmişim...
    I've never had a day that I couldn't account for or a past that would trouble my conscience

Ne hissettiysem onu söyledim , onu yaşadım. Yaşadığım bir tek andan bile pişmanlık duymadım.
    I lived the way I felt and my words were true to my feelings. I never regretted a moment that I lived.

Asla keşkelerim olmadı. Hiçbir zaman kendimle vicdan mahkemesi yapmak zorunda kalmadım.
    I never had an "only if..." moment. I never had to question my own conscience.

Karşıma bazen gerçek yüzler, bazen sahteler çıktı ama olsun ben yine sadece hislerimle yaşadım.
    Whether the people I met were good or bad, I let my feelings lead my life.

Asla sevmediğim birine seni seviyorum demedim , ya da asla birini severken karşılığını beklemedim.
    I never said "I love you" to someone I didn't truly love or expect someone to love me like I did them.

Dostluğuma değer biçmedim , sevgime ise hiçbir zaman sınır çizmedim.
    I never put a value on my friendship and never put a limit to my love.

Sevdiysem sonuna kadar gittim,bitirdiysem öldürse de hasreti geriye dönmedim.
    When I loved, I loved with all my heart and when I ended a relationship I never went back, no matter how bad I missed them.

Bazen çok kırıldım, bazen belki de kırdım ama hata insana mahsustur dedim.
    Sometimes I was offended and I might have offended some too, but I always thought it's part of being human.

Affettim , af diledim. Kimileri birden fazla kırdılar kalbimi ama ben onları yinede affettim.
    I have forgiven and asked for forgiveness. I even forgave those that broke my heart multiple times.

Onlar belki beni saflıkla yargıladılar. Belki de içten içe sinsice güldüler ama asıl unuttukları şuydu: Ben aldanmadım. Aldanan her zaman kendileri oldular ama bunu anlayamadılar.
    Maybe they judged me as a fool. Maybe they laughed at me, but really, they were forgetting one thing: I was not fooled. It was them that were fooled each and every time and yet they never realised this.

Bir insan kaybının ne olduğu bilemedikleri için... Kaybetmek onlar için bir alışkanlık haline geldiği için... OYSA BEN HİÇ İNSAN KAYBETMEDİM. SADECE ZAMANI GELDİĞİNDE VAZGEÇMEYİ BİLDİM O KADAR...
    Because they don't know what it is to lose someone... Because losing had become such a habit for them... BUT I NEVER LOST, I JUST KNEW WHEN TO WALK AWAY.

3. Munzurcan said:

Default Thank you

very nice poem... Thank you hope_au

4. mehmet05_5's Avatar

mehmet05_5 said:

selam hope_au...çeviri için teşekkür ederim..
    İt is impossible to see you,if i dont have my dreams