Can someone please translate Bulent Ersoy's new song ALIŞMAK İSTEMİYORUM.

ALIŞMAK İSTEMİYORUM

Bir İstanbul sabahında
Gözlerimi açtığımda
Göremedim yatağımda
Yine yoksun, yine yoksun

Bu kadar çabuk sıkıldıysan
Gece gündüz uzaktaysan
Böyle geçer sanıyorsan
Beni yanlış tanıyorsun

Bu aşkın sonu
Hüsranla dolu
Anladım bunu
Bitirelim

Üzmeden bırak
Böyle yaşamak
Sana alışmak
İstemiyorum

Also if you could translate this article about the song I would really appreciate it. I don't expect to have a word to word translation, but if someone could just tell me the main parts of the article. Thank you.

FLAŞ!.. “ALIŞMAK İSTEMİYORUM” ŞARKISI BİR GÜNDE “OLAY” OLDU!.. ŞARKININ SÖZ VE MÜZİĞİNİ YAPAN CAN TANRIYAR, DÜN RADYO TATLISES’TE “FİGEN CİVAN’LA KIRMIZI HALI” PROGRAMINA KONUK OLMUŞTU. ŞARKININ INTRO BÖLÜMÜNÜ CANLI YAYINDA DİNLETİP, PARİS’TE ŞANS ESERİ YAZDIĞINI ANLATMIŞTI. ANCAK 6 SAAT İÇİNDE ŞOK GELİŞMELER OLDU. CAN TANRIYAR, ÜNLÜ BESTECİ SİNAN AKÇIL’LA AYNI GÜNÜN GECESİ ŞARKININ DEMOSUNU YAPARKEN NELER OLDU?.. BÜLENT ERSOY, GECE YARISI NASIL STÜDYODA BULDU KENDİNİ, HEM DE PİJAMAYLA?.. ŞARKI DUYULDUKTAN 6 SAAT SONRA, BÜLENT ERSOY’UN YORUMUYLA KRAL TV’DE NASIL YER ALDI?.. DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN…

21/1/2011 00:18

Bir günde neler oldu veya nasıl oldu?..

Önce… Petek Dinçöz’le Ferhat Göçer’in düet yaptığı “Seni Sensiz Seveceğim” isimli şarkının söz ve müziğini yapan Can Tanrıyar, özellikle de bu şarkının yazılması ve de genel olarak magazin ve spor dünyası konularıyla ilgili olarak Tatlıses FM’de Figen Civan’la Kırmızı Halı programına konuk olmuştu.

Söz dolanıp geldi, Can Tanrıyar’ın daha geçtiğimiz hafta Paris’te Petek Dinçöz’le yaşadıkları tartışmalara… Ve Tanrıyar, aslında söz yazarı veya besteci olarak hiçbir iddiası olmadığını anlatmaya başladı. Çok beğendiği ve hayran olduğu bestecilerden ve özellikle de Sinan Akçıl’dan bahsederken, yine onun zoruyla ister istemez müzik düşündüğünü de vurguladı. Tanrıyar, “İşte değerli müzik adamı Sinan Akçıl’ın baskısıyla Paris’te aklıma yepyeni bir melodi ve sözler takıldı” dedi.

Ardından o şarkının(Alışmak istemiyorum) introsunu(cep telefonuna kaydetmiş) dinletti…

Sonrasında program bitti akşam saatlerinde…

Ve aynı gece… Tanrıyar, programdan sonra en güvendiğim besteci dediği Sinan Akçıl’ın yanında aldı soluğu… Demo yapılması konusunda yardımını istedi. Başladılar Akçıl’ın Astoria’daki stüdyosunda şarkının demosunu hazırlamaya…

Saat 01.00 sıralarında Tanrıyar, bu şarkıyı konuştukları Bülent Ersoy’un menajerine, “O konuştuğumuz şarkının demosu hazır, haberiniz olsun, Bülent hanıma da haber verin isterseniz” dedi.

Sonrası… 40 dakika sonra Bülent Ersoy, pijamalarıyla ve yanında menajeri olarak Astoria’ya geldi.

Demo’yu “Dinleyip, bir deneme yapalım bakalım” dedi. Ama o deneme bitmedi!!!

Saatler geçti, şarkı içerideki herkesi sardı da sardı…

Bülent Ersoy, coştukça, coştu…

Döktürmeye başladı.

Artık demo yapılmıyor, Can Tanrıyar duygularını anlatıyor, Sinan Akçıl piyanoda döktürüyor ve Bülent Ersoy sanki şarkıyı aylardır çalışmış gibi, çok başka bir boyuta geçmiş şekilde söylüyordu.

Sabahın 04’ü olduğunda Bülent Ersoy, “Bunu tamamen esas okuma olarak söylemek istiyorum. Hadi en baştan” dedi ve şarkıyı baştan sona, yaşayarak okudu. Saat 05.00 olduğunda müthiş bir Bülent Ersoy yorumu ortaya çıkmıştı.

Ersoy, “Can Bey, yazarken, yaparken hissettiğiniz duygular ortaya çıktı mı?..” derken, “Ne demek, daha fazlası” yanıtı aldı.

Bülent Ersoy, piyanoda kendisine saatlerce eşlik eden Sinan Akçıl’a da çok teşekkür ederken, “İnanılmaz yakıştı bu şarkı size” cevabı aldı.

Ve daha dailymotion’da(bir gün sonra) şarkının bir bölümü yayınlandıktan sonra “kurt” radyocu Gezegen Mehmet, “kurnazca” bir hareket yaparak, akşam üstü sunduğu programda direkt internetten alarak şarkının bir bölümünü yayınladı. Yani şarkı, daha bir kısmı duyulduktan 5 saat sonra Tv ve radyoda yayındaydı.

Bu gelişmelerin, yıllardır Bülent Ersoy’dan albüm beklentisinde olan hayranlarını son derece sevindirdiği öğrenildi.

İşte o şarkı, “Alışmak istemiyorum”