Elveda Derken...who can translate ?

Thread: Elveda Derken...who can translate ?

Tags: None
  1. mehmet05_5's Avatar

mehmet05_5 said:

Post Elveda Derken...who can translate ?

Elveda Derken..

Bu sana son yazışım …diye başlayan bir mektup var şuan karşımda ..Bu sana son sözüm dermiş gibi bakan..Neresinden bakılsa acı, hangi satırından başlansa hüzün, hangi kelimesi okunsa güvensizlik..
    Oysa ki benim ; batan güneşin ardından sarıldığım , tepeden aşağı inerken çakıl taşlarıyla birlikte yuvarlandığımda düşündüğüm biri vardı..

Bu sana son yazışım..bir ayrılığın ilanı gibi, ölünün üzerine son kürek toprak, gözdeki son damla, son kez el sallamak gibi..
    Oysa ki benim; kışın soğuğunda, dalgaların kıyıları dövdüğü anlarda, fırtınalarda savrulurken düşündüğüm biri vardı…

Bu sana son yazışım… düşündüklerimin, hissettiklerimin ve yaşadıklarımın zerre kadar önemi yok.Sen istediğini söyle..
    Oysa ki benim; derinlerde soluksuz kaldığımda ve nefesimin bana ait olmadığını sandığımda, sonsuz gibi görünen karanlığın ortasında, umudumun tükendiği anlarda düşündüğüm biri vardı…

Bu sana son yazışım diye başlayan ve sana hiç inanmadım, sana hiç güvenmedim diye devam eden satırlar bunlar.Üstelik inanmam ve güvenmem için yaptığın her şey boşa kürek çekmek, yetersiz, yersiz ve saçma çabalardan başka hiçbir şey değil bunlar..
    Oysa ki benim; burnumda yağmur kokusu varken, bulutlar hızla akıp geçerken ve çocuklar agladığında, perdeler uçuştuğunda düşündüğüm biri vardı…

Bu sana son yazışım..ben bunları hak etmedim, üzülmelisin…benden daha değerli başkalarının ne düşündüğü demek bu..
    Oysa ki benim; elimi uzattığımda ve saatin her çalışında, yanımdayken özlediğim ve uzaklaşınca heran düşündüğüm biri vardı..

Bu sana son yazışım..açıkça dilediğini yap…
    Oysa ki ,aklımın kıyısında dolaşan ve dilimin ucundayken yanarcasına düşündüğüm biri vardı..

Tek kişilik dünyamda ölçülü adımlarla yürüyorum.Boş verdim ve ben artık kendi hayalime dönüyorum…
    İt is impossible to see you,if i dont have my dreams

2. dilara18 said:

Elveda Derken..
    When you said goodbye..
    Bu sana son yazışım …diye başlayan bir mektup var şuan karşımda ..Bu sana son sözüm dermiş gibi bakan..Neresinden bakılsa acı, hangi satırından başlansa hüzün, hangi kelimesi okunsa güvensizlik..
    It is my last writing to you...so the letter in front of me is beginning with.. It looks like it is saying that it is my last words to you.. Everywhere it hurts, No matter which line it begins with it is sadness, no matter which word is reading it is mistrust
    Oysa ki benim ; batan güneşin ardından sarıldığım , tepeden aşağı inerken çakıl taşlarıyla birlikte yuvarlandığımda düşündüğüm biri vardı..
    However my; I huge after the sun down, When I get down from the hill and roll over with gravel stone I think about someone

Bu sana son yazışım..bir ayrılığın ilanı gibi, ölünün üzerine son kürek toprak, gözdeki son damla, son kez el sallamak gibi..
    It is my last writing to you.. It is like a announcement of a seperation, like the last shovel of land on a dead (person), the last teardrop, like the last hand wave
    Oysa ki benim; kışın soğuğunda, dalgaların kıyıları dövdüğü anlarda, fırtınalarda savrulurken düşündüğüm biri vardı…
    However it's my; The cold in the winter, when the waves beat up the coast, when I get scattered in storms There was someone I think about

Bu sana son yazışım… düşündüklerimin, hissettiklerimin ve yaşadıklarımın zerre kadar önemi yok.Sen istediğini söyle..
    It is my last writing to you... My thoughts, feelings and the experinces in my life doesnt matter. Say what you want..
    Oysa ki benim; derinlerde soluksuz kaldığımda ve nefesimin bana ait olmadığını sandığımda, sonsuz gibi görünen karanlığın ortasında, umudumun tükendiği anlarda düşündüğüm biri vardı…
    However my; When I was winded deep inside and when I thought my breath dont belongs to me, Like a endless in the middle of the dark, When I missed my hope I think about someone...

Bu sana son yazışım diye başlayan ve sana hiç inanmadım, sana hiç güvenmedim diye devam eden satırlar bunlar.Üstelik inanmam ve güvenmem için yaptığın her şey boşa kürek çekmek, yetersiz, yersiz ve saçma çabalardan başka hiçbir şey değil bunlar..
    It is my last writing that begins and I never belive you, The lines which continue with I never trust you is these. If I also have to belive and trust everything in wild goose chase, It is just unjust and silly efforts
    Oysa ki benim; burnumda yağmur kokusu varken, bulutlar hızla akıp geçerken ve çocuklar agladığında, perdeler uçuştuğunda düşündüğüm biri vardı…
    However my; When I have the smell of rain in my nose, the clouds fastly gets away and when the children cried, when the curtains flies I think about someone...

Bu sana son yazışım..ben bunları hak etmedim, üzülmelisin…benden daha değerli başkalarının ne düşündüğü demek bu..
    It is my last writing.. I dont deserve thid, you must be sorry... So the people who are more worthy than me is thinking like that..
    Oysa ki benim; elimi uzattığımda ve saatin her çalışında, yanımdayken özlediğim ve uzaklaşınca heran düşündüğüm biri vardı..
    However my; when I thrust out my hand and evertime the clock works, when (the person) are beside me I miss and when (he/she) go far from me I always think about someone(the person)

Bu sana son yazışım..açıkça dilediğini yap…
    It is my last writing.. Obviously do what you want
    Oysa ki ,aklımın kıyısında dolaşan ve dilimin ucundayken yanarcasına düşündüğüm biri vardı..
    However, you are circulating in the coast of my mind and you are on the tip of my tongue I consumedly thinks about someone...

Tek kişilik dünyamda ölçülü adımlarla yürüyorum.Boş verdim ve ben artık kendi hayalime dönüyorum…
    In my oneman life I will take restrained steps. I pass by and from now I will turn back to my dream...

Did my best, It was really hard to translate

3. mehmet05_5's Avatar

mehmet05_5 said:

thnk you Dilara..
    İt is impossible to see you,if i dont have my dreams