Aynada bambaşka bir Linet görüyorum
İsrail asıllı ünlü şarkıcı Linet, “4x4” isimli yeni albümü ile sevenleriyle buluştu. Albümündeki şarkıların sözlerinin tamamını kendisi yazan Linet, bestecilerin yazdıkları sözleri beğenmediği için kalemi eline aldığını söyledi. Son dönemde verdiği kilolarla da gündeme gelen ünlü şarkıcı, “Kilo vermemin iş hayatıma olumlu etkileri oldu. Artık aynada başka bir Linet görüyorum” dedi. İkiz bebek sahibi olmayı çok istediğini de söyleyen güzel yıldız, “Ailemizde kimsenin ikiz çocuğu yok. İkizleri olduğu için kendimi Gülben Ergen’e okşatacağım” dedi

Burçin DEMİR

Albüm çıkarmak için iki yıl beklediniz. Bu süre içinde neler yaptınız?
- Aslında iki yıl albümler arasında normal bir süre. Bu süre içerisinde maxi single’ımı hazırladım, sahne çalışmalarım oldu. Hayatımda bir şey değişmedi. Biraz daha büyüdüm.

Albümün ismi neden 4x4? Bu dört dörtlük bir albümün habercisi mi?
- Albümümün isim babası menajerim Oğuz Arınmış. Albümde 4 şarkı ve bu şarkıların versiyonları var. 4x4 bir de gücü temsil eder. Bu albümün enerjisi çok yüksek.

ALTI DİLDE ALBÜM YAPACAĞIM

Altı dil biliyorsunuz. Başka dillerde de albüm yapmayı düşündünüz mü?
- Bu her zaman benim gönlümde yatan bir proje. Altı dilde bir albüm muhakkak yapacağım. Ama daha zamanı var. Bu çalışmada kültür elçisi bile olabilirim.

Bu albümdeki bütün şarkılar size ait. Bunları yazarken nelerden ve kimlerden ilham alıyorsunuz?
- Aslında müzikleri bir kaç söz yazarına yolladık. Ama istediğimiz gibi olmadı. Daha önce de denemiştim söz yazmayı. Sonra kendim denemek istedim. Hoşumuza gitti. Belki konuşurken kendimi bu kadar iyi ifade edemeyebilirim. Ama söz yazarken düşüncelerimi süper ifade ediyorum. Etrafımı çok iyi gözlemlerim. Yaşananları seyrederim. Bu sözler de hayatımdan ve çevremde yaşananlardan çıktı.

CİDDİ ERKEK SEVERİM

Hayatınızda biri var mı?
- Hayır. Ama ilk size söyleyeyim. Bu aralar inanılmaz bir sevgi yaşıyorum. Kendime bir köpek aldım. Adı Leydi. Güzelliğini görmeniz lazım. Kızıma aşık oldum.

Bir erkek sizi en çok nasıl etkiler?
- Zekasıyla etkiler. Ben ciddi erkekleri severim. Ama samimi de olması lazım. Ondan öğrenebileceğim şeyler olmalı.

İlişkilerde maddiyat önemli midir sizin için?
- Önemli tabii ki. Herhangi bir beklentim olduğundan değil. Ben her şeyimi zaten kendim çalışarak elde ettim. Bu böyle de olacak. Ama bir kadın, erkeğin elinin üstünde olduğunu hissetmek ister. Ondan daha güçlü olmasını ister.

İlk görüşte aşka inanır mısınız?
- İnanırım. Çok önemlidir benim için. İlk gördüğümde beni etkilemeli karşımdaki.

Şimdiye kadar yaşadığınız ilişkilerde olmayan şey neydi?
- Ben geçmişiyle yaşayan biri değilim. Hep ileriye bakarım. Bu yüzden de bunu hiç sorgulamadım. Her şey kader kısmet. Bu yüzden pişmanlığım yok.

Evlenmeyi düşünmüyor musunuz?
- Ben çocuk sahibi olmak istiyorum. Bunun için de evlilik şart. Ama sırf evlenmiş olmak için evlilik yapmam. Kısmet bu işler, hiç belli olmaz. İkizlerim olsun isterim. Ailemde de hiç yok. Olmazsa gidip Gülben Ergen’e kendimi okşatacağım.

KİLO VERİNCE ENERJİM YÜKSELDİ

Fazla kilolarınızı nasıl verdiniz? İş hayatınıza olumsuz yansımaları oldu mu bu durumun?
- Uzun zamanda verdim. Tabii ki rejim yaparak. Esas zor olan kilonuzu korumak. Bunun için yaşam biçimimi değiştirdim. Gece yemek yiyip yatmam. Her şeyden yerim ama az. İş hayatımı olumsuz değil inanılmaz olumlu etkiledi. Çünkü en başta manevi olarak benim enerjim yükseldi. Artık aynada gördüğüm başka bir Linet. Daha enerjisi yüksek bir Linet.

BEN TÜRK’ÜM VE ÜLKEMİ SEVİYORUM

Kendinizi bir Türk gibi mi yoksa bir İsrailli gibi mi hissediyorsunuz?
- Ben bu ülkede yaşıyorum. Devletime, bayrağıma, milletime inanılmaz bağlıyım. İstesem yabancı nüfus kağıdımla yaşayıp yaptığım işlerden hiçbir vergi ödemezdim. Ama ben özellikle her Türk vatandaşı gibi vergimi ödemek istedim ve ödüyorum. Ben Türk’üm ve ülkemi çok seviyorum..

İngilizce konuşmak için kursa gitmek şart değil. Nasıl mı? Tıklayın!