LOŠA // BAD

Ko ti je rekao vazduh da poneses uvek kada vrata zalupis ti // Who told you to take the air away everytime you slam the door
Pa jedva disem, znojim se i ludim // So I'm barely breathing, I'm sweating and going crazy
Dok ne vidim da dolazis mi // Until I see you coming
Ponekad danju razum mi se javlja, al’ bol se nastavlja // Sometimes, during the day, my sanity appears, but the pain continues
Jer ono sto mi svake noci radis to se ne zaboravlja // Because what you do to me every night, that's unforgettable

Losa, losa si po mene, po mene i po moje vene // Bad, you're bad for me, for me and for my veins
Jer kad nema te, u njima mesto krvi teku otrovi // Because, when you're gone, poisons run through them instead of blood
Losa, losa si po mene, al’ takve muskarci rado zene // Bad, you're bad for me, but girls like that men would gladly marry
Ni jednu ti dobru stranu nemas, a sta je dobro znas // You don't have a single good side, but you know what's good

Ko ti je rekao snove da poneses kada kraj mene ne spavas ti // Who told you to take away the dreams when you don't sleep by my side
Da svako jutro ocajan se budim dok ne vidim da dolazis mi // So I'm waking up desperate every morning until I see you coming
Ponekad danju razum mi se javlja, al’ bol se nastavlja // Sometimes, during the day, my sanity appears, but the pain continues
Jer ono sto mi svake noci radis to se ne zaboravlja // Because what you do to me every night, that's unforgettable

Losa, losa si po mene, po mene i po moje vene // Bad, you're bad for me, for me and for my veins
Jer kad nema te, u njima mesto krvi teku otrovi // Because, when you're gone, poisons run through them instead of blood
Losa, losa si po mene, al’ takve muskarci rado zene // Bad, you're bad for me, but girls like that men would gladly marry
Ni jednu ti dobru stranu nemas, a sta je dobro znas // You don't have a single good side, but you know what's good

Ja rugao sam se drugarima da zene lose uticu na njih // I mocked my friends that women have bad influence on them
I savete im delio, a sad sam gori od svih // I was giving them advices, and now I'm worse than all of them

Losa, losa si po mene, po mene i po moje vene // Bad, you're bad for me, for me and for my veins
Jer kad nema te, u njima mesto krvi teku otrovi // Because, when you're gone, poisons run through them instead of blood
Losa, losa si po mene, al’ takve muskarci rado zene // Bad, you're bad for me, but girls like that men would gladly marry
Ni jednu ti dobru stranu nemas, a sta je dobro znas // You don't have a single good side, but you know what's good

A ti si losa mi // And you're bad for me