puya - tot in familia

Florin Calinescu: Nu v-am zis eu ma sa terminati odata cu prostiile astea? sa va bagati mintile-n
cap?
Dragos Gardescu: Stiti foarte bine care e problema cu familia mea. Stiti ce probleme am.
Florin Calinescu: Ma voi credeti ca faceti revolutie cu muzica asta rap si, pi, hi. pop [***] cum ii
zice?
Dragos Gardescu: Muzica e singura noastra arma.
Florin Calinescu: Ma voi cantati si astia va baga la parnaie si in plus de asta imi faceti si
greutati la bussines
Dragos Gardescu: Credeti ca nu stiu cum functioneaza sistemul in Romania? N-am fost si eu in
tribunale? Nu stiu cum functioneaza? Am un frate care a facut 4 ani de Jilava! Sisu e la puscarie ca
e vedeta!
Florin Calinescu: Esti prost?
Dragos Gardescu: Da. Vor sa-l de-a exemplu. Pur si simplu daca o sa continuam sa nu spunem nimic n-o
sa se intample nimic.
Florin Calinescu: Ma. Daca tu vrei, dar e ultima data. Ai inteles? Hai,iesi!

Dragos Gardescu:
Am venit sa va aduc aminte, ce inseamna cu adevarat muzica de strada
Nu pustii astia frustrati care sufera de smecherie!
Noi suntem adevaratii vagabonzi si nu mai spune baietasi, baietasi de cartier
Ma iei la misto, habar n-ai.
Ascult Gangsta-Rap, fac Gangsta-Rap, insa gangsterii de la noi n-asculta Hip-Hop!
Beau mult, arunca bani la restaurant si habar n-au cine [***] e Tupac!
Eu il am pe Tupac pe spate tatuat si regret tot mai mult ca l-au impuscat!
Vin sa sparg stereotipurile, toti copiii se vad smecheri, chipurile!
Muzica de strada a murit, e gata, e si aiurea sa mai pun invers sapca, isi pun la gat tinichele,
chinezarii, baietii poarta platina, nu stii!
Pustii imi vorbesc in nas pe internet, dar pe strada is mielusei care-asculta Rap!
La Familia nu sunt Smart-doi.


Suntem tot in famile, tot noi! Suntem tot in familie, tot in famile, am fratii mei cu mine, tot in
familie! Suntem tot in familie, tot in familie, asa e cel mai bine, tot in familie!


Gangsta-Rap, cu asta am crescut, asta mi-a placut si tot pe scena sunt!
Innebunesc la "MTV Cribs" cand privesc, as vrea sa fac infractiuni sa ma imbogatesc!
Ce masini, ce femei, cat banet? Ce-o fi zis cand a fost aici Fifty Cent?
Cred c-a zis ca s-a intors in timp, de-aia a fugit la aeroport grabit.
Noi nu am uitat de unde am plecat, de loc, cum a uitat Raducioiu romana pe aeroport.
Cand pentru bani nu fac pe desteptu, n-am degand sa mor ca Gil Dobrica, doar cu respectul!
Insa acum aprind o lumanare fratioare, pentru ca muzica de strada moare, moare.
Dau respect baietilor din penitenciare, nu ca sa ma dau mare, ci pentru ca ma doare.

Suntem tot in famile, tot noi! Suntem tot in familie, tot in famile, am fratii mei cu mine, tot in
familie! Suntem tot in familie, tot in familie, asa e cel mai bine, tot in familie!


Stiu ceva engleza si nu-mi place scoala, baietii de pe strada asteapta lansarea.
Dar daca o dau cu "Yo Bro Wat's Up" O sa zica: Ho ba, te-ai dilit la cap? Am greata in stomac,la TV
ma intreaba ce fac, Puya mai stai in cartier sau te-ai mutat? Baietas de cartier e o lozinca, doar
astia din presa pot sa o mai zica. Stau la birou, aud vorbe in metrou, le zic in "Prime Time" si
cred ca le vine rau.
Nu poti sa ma iei la misto, in ziarul tau si sa te gandesti ca nu o sa-ti fac nici un rau.
Ar fi o minciuna, videoclipurile, daca am accepta injosirile din articole.
Asta-i spiritul de strada n-a murit. In 98 am venit cu tupeu si n-am mintit! Suntem tot in familie,
tot in familie, am fratii mei cu mine, tot in familie, suntem tot in familie, tot in familie, asa e
cel mai bine. Tot in familie noi am creat moda, noi o sa o desfintam. Baieti de cartier, vagabonzi,
strada, viata de strada.
S-au zis atat de des lucrurile astea incat lumea le ia la misto.
Doar copiii par sa le mai ia in serios. Noi nu mai suntem copii! Suntem La Famïla!