Dzenan Loncarevic - Sasvim sam

Thread: Dzenan Loncarevic - Sasvim sam

Tags: None
  1. m-asallah said:

    Default Dzenan Loncarevic - Sasvim sam

    Sve, u meni sve se srusilo, u trenu sve se promenilo
    i vise nisam siguran da bila si tu na mojim grudima,
    i smejala se mojim ludim zeljama.
    San u meni si zarobila, more nade potrosila,
    svu sam pamet izgubio, bar da si tu
    da od zelje ozdravim, a dao bih sve
    da mogu da zaboravim.

    ref.
    Sasvim sam jer s drugom ne mogu
    da zaboravim, da prebolim kraj,
    zivim ja, a bez nas ne umem
    da se snadjem i pobedim strah.
    Sasvim sam kao leto bez kisa,
    tvoju laz cuvam za spas,
    nisam jak, nek' barem idu dalje
    poslednji stihovi pesme za nas.

    Ti u meni sve si slomila, zivot mi zarobila,
    more nade potrosila, mozda vratices se
    da od zelje ozdravim, a dao bih sve
    da mogu da zaboravim.
     
  2. partizanka's Avatar

    partizanka said:

    Default

    Sasvim sam- Totally alone

    Sve, u meni sve se srusilo, u trenu sve se promenilo // Everything, everything in me has fallen apart, everything changed in a moment
    i vise nisam siguran da bila si tu na mojim grudima, // And I'm not sure anymore if you were here on my chest/heart
    i smejala se mojim ludim zeljama. // and were laughing at my crazy wishes/desires.
    San u meni si zarobila, *moje nade potrosila, // You captured the dream in me, wasted (spent) my hopes
    svu sam pamet izgubio, bar da si tu // I lost my entire mind, if only you were here
    da od zelje ozdravim, a dao bih sve // that I'd recover from my desire, and I'd give everything
    da mogu da zaboravim. // if I could forget.

    ref.
    Sasvim sam jer s drugom ne mogu // (I'm) completely alone because with anyone else it's impossible
    da zaboravim, da prebolim kraj, // for me to forget, for me get over the end
    zivim ja, a bez nas ne umem // I live, but without us I don't know how
    da se snadjem i pobedim strah. // to find myself and how to win over the fear
    Sasvim sam kao leto bez kisa, // I'm totally like summer without rain
    tvoju laz cuvam za spas, // I hold on to your lie for salvation
    nisam jak, nek' barem idu dalje // I'm not strong, at least let it go on
    poslednji stihovi pesme za nas. // the final verse of the song for us (At least let that final verse go on...)

    Ti u meni sve si slomila, zivot mi zarobila, // You destroyed everything in me, stole my life
    *more nade potrosila, mozda vratices se // wasted a sea of hopes, maybe you'll come back
    da od zelje ozdravim, a dao bih sve // that I recover from desire, but I'd give everything
    da mogu da zaboravim. // to be able to forget.

    *I didn't listen to this song but I saw another lyrics site say "moje nade" so I translated it once as "moje nade" and once as "more nade"