Me Lot Ne Sy - StReSI ft. Young J ft. Mali G

Ika prej shpis
demek me mir
von e kuptova qe
jeta koka e veshtir
penges mas
pengese ndales
mbas ndalese

U futa me 1 rrug me probleme e
plto strese
nuk harrisha me kuptu qe po
lusha me jeten
i mshela syt e nuk e dita jo
t' verteten
Sen spo disha ic se jon ka boj
kur 5 tmengjesit nones teme
loti i pikoj
telefonoj tregoj se mkan
arrestu

Ic pa dhon shpjegime ato
mvendosen me mdenu
une e folsha me vete fajin
kush e ka...
I myllur ne kafaz zemra mu
ic ka mha
Tu meno per shokt e mi ata
ku jan
Asnji telegram ata mu nuk
Ma lan

I pendum aty
ku rafsha mos
u vravsha
Po ktu ju jam
Un as asmin
Mos e pafsha

nen kom lot ne sy me
prit se do vi te sho
duke buzeqesh si dikur
kur isha fmii
Nen kom lot ne sy me
prit se do vi jam pendu
per cdo gabim shpirti
shkrihet si qiri...!!!

Nene kam lot dhe pse kohet
nuk kaluan
U bona mbi 5 vjet qe vet
Vujtjen kam shkaktuar
ke 1 zemer te demtuar jan
vite tpaharruar
Ku vetem shqetesim ishin
vetem duke u shtuar
kur ti me folje mua mu mu
dukshin fjal te kota

Kur merje lajmet qe I mesoje ti
nga bota
ka qen shum kot tveshtira qe ti
do mbaje veten
kur femijet e tu po luanin me
jeten
1 ne emigrim edhe tjetri i
burgosur
I treti lante hak atij i shtrir i
Pagosur
E mbaj mend shum mir kur ti
rrije dhe shpre

Prisje me padurim zerin e
djalit ta degjoje
nene zemra ime esht
coptuar
Qe ne vitin 98 kur familja
esht shkatrruar
e ca prisje ti nga un e ca
rruge te vazhdoja
pa 1 mbeshtetje ca jet
leshi te boja

nen kom lot ne sy me
prit se do vi te sho
duke buzeqesh si dikur
kur isha fmii
Nen kom lot ne sy me
prit se do vi jam pendu
per cdo gabim shpirti
shkrihet si qiri...!!!