Davut Güloğlu - Horona Haykırış

Thread: Davut Güloğlu - Horona Haykırış

Tags: None
  1. lanyahello said:

Default Davut Güloğlu - Horona Haykırış

Hello, please, translate this song. Thank you!

Davut Güloğlu - Horona Haykırış

çek aşağı yukarı lambanın fitilini
    ey kız nerden öğrendun sevdaluk stilini
    çek aşağı yukarı lambanın fitilini
    ey kız nerden öğrendun sevdaluk stilinei
    derelerin taşlarını yosun bağladı yosun
    ha bu rizeli uşak seni kalbine koysun
    dertleri derelere döke döke tuz oldum
    bu kızların yüzünden nazar oldum, göz oldum
    dertleri derelere döke döke tuz oldum
    bu kızların yüzünden nazar oldum, göz oldum
    rizeliyim rizeli; iyi, çok eğlenceli
    huyum suyum kurusun çok severim güzeli
    ne çilveli bişeysun, oyna bu davut desun
    senin havalarını yesin bu uşak yesin
    ne çilveli bişeysun, oyna bu davut desun
    senin havalarını yesin bu uşak yesin
    açılan geri geri yavruların sahası
    vurun uşaklar vurun, işte horon havası
    atun uşaklar atun, tozu dumana katun
    ha bu kadar güzelden birini bana bakun
    atun uşaklar atun, tozu dumana katun
    ha bu kadar güzelden birini bana katun
    horonun ortasına güzel kızlar duruyor
    ne oldu sana ozan kemençe kuduriyi
    vurun, vurun vuralım; sağı solu kıralım
    herkes gelsin horona dışarda durmayalım

2. arduus said:

Davut Güloğlu - Horona Haykırış Cry to Horon (a typical eastern Black Sea region dance)

Çek aşağı yukarı lambanın fitilini Pull down and up the lamp wick
    Ey kız nerden öğrendun sevdaluk stilini Tell me, girl, where did you learn the art of loving
    Çek aşağı yukarı lambanın fitilini Pull down and up the lamp wick
    Ey kız nerden öğrendun sevdaluk stilini Tell me, girl, where did you learn the art of loving
    Derelerin taşlarını yosun bağladı yosun The rocks of the brooks got mossed
    Ha bu rizeli uşak seni kalbine koysun Let this guy of Rize (he talks about himself) love you to his heart's content
    Dertleri derelere döke döke tuz oldum I am tired of telling my troubles to the brooks (instead of someone)
    Bu kızların yüzünden nazar oldum, göz oldum Because of those girls, I am touched by evil eye
    Dertleri derelere döke döke tuz oldum I am tired of telling my troubles to the brooks (instead of someone)
    Bu kızların yüzünden nazar oldum, göz oldum Because of those girls, I am touched by evil eye
    Rizeliyim rizeli; iyi, çok eğlenceli I am from Rize, from Rize, we are fun-loving people
    Huyum suyum kurusun çok severim güzeli I have a bad habit, I can't resist beautiful girls
    Ne çilveli bişeysun, oyna bu Davut desun What a coquettish girl you are, let Davut tell you keep dancing
    Senin havalarını yesin bu uşak yesin I adore you eye-catching attitudes
    Ne çilveli bişeysun, oyna bu Davut desun What a coquettish girl you are, let Davut tell you keep dancing
    Senin havalarını yesin bu uşak yesin I adore you eye-catching attitudes
    Açılan geri geri yavruların sahası Move back and make place for the boys
    Vurun uşaklar vurun, işte horon havası Play friends, play, this is a Horon song
    Atun uşaklar atun, tozu dumana katun Shoot with your guns in the air, friends, stomp and shake the ground with your dance
    Ha bu kadar güzelden birini bana bırakun Among those beautiful girls, also leave one for me
    Atun uşaklar atun, tozu dumana katun Shoot with your guns in the air, friends, stomp and shake the ground with your dance
    Ha bu kadar güzelden birini bana bırakun Among those beautiful girls, also leave one for me
    Horonun ortasına güzel kızlar duruyor The beautiful girls are dancing in the middle of Horon
    Ne oldu sana ozan kemençe kuduriyi What happened to you, Ozan (a male's name), kemenche is boiling over
    Vurun, vurun vuralım; sağı solu kıralım Stomp, stomp, let's stomp on the ground, and let's carry away everyone
    Herkes gelsin horona dışarda durmayalım Don't stand there, people, we will dance Horon all together
    Hiç yara almadan aynadan geçemezsin... (I can provide translations in English, German, Spanish upon request, just add my name in your post and the language you want)

3. lanyahello said:

Thank you very much!!!