floricienta

Thread: floricienta

Tags: None
  1. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    an ego evaza tosa ksereis ti vrisidi tha etroga pantos aurio methaurio tha sou stilo kai ego kapoia na metafraseis e simera kourastikes
  2. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    kai penny pioi tragoudistes lene auta ta tragoudia
  3. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    kai nomiza oti to basta simainei stamata opos to bastaya simainei stamatiste
  4. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    an evaza ego tosa tha me skilovrizate tiheros eimai pou zo
  5. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    to teleutaio pou egrapsa itan kata lathos
  6. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Το basta σημαίνει αρκετά. Παλιά σε σκυλοβρίζαμε γιατί μετέγραζα μόνο εγώ και κανείς άλλος. Τώρα είναι και η marifen. Και μια που το 'φερε η κουβέντα, εγώ τι κάνω; Μπρίκια κολλάω;
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  7. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Αχ, παιδιά έγραψα σήμερα φιλοσοφία! Πως ζω ακόμη ένας θεός το ξέρει. Και αύριο έρχεται η βλακεία της βλακείας: Ιστορία και θεωρία της λογοτεχνίας. Ο τίτλος μιλά από μόνος του νομίζω...
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  8. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Καλά σε ποιά γλώσσα είναι το bastaya;
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  9. marifen's Avatar

    marifen said:

    Default

    ναι ξερεις δε νομιζω να υπαρχει τετοια λεξη. Μαλλον καπου την ακουσε και τη γραφει λαθος.
  10. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    autes i filosofies einai iponooumena gia mena maria mou ti les tora me tropo kalitera na me skilovrizes kai to bastaya mallon to egrapsa lathos to eida apo tragoudi colombias nomizo alla den thimamai pos grafete kai nai maria mallon mprikia kollas ohi tha mas prosvaleis kai tha minoume apragoi
  11. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    kai epidi grafo malakies den simainei oti eimai malakas leme tora ta fainomena apatoun ligo poli ligo saltarismenos alla me elafrintika opote mi mas prosvaleis me tis diakritikes filosofies sou kai esi marifen etoimase tis gnosis sou giati tha sou stilo metafraseis
  12. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Καλά βρε χαζό είσαι; Ποιός σε προσέβαλλε; Εγώ πάντως όχι! Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται, κι όποιος έχει τη σφήκα σφίγγεται...

    Εγώ απλώς είπα ότι παλιά αντιδρούσαμε γιατί ήμουν μόνη μου. Τώρα δεν είμαι και κανείς δεν πρόκειται να αντιδράσει αν βάλεις κανένα τραγούδι παραπάνω.

    Επίσης, είχες πει πως θα βάλεις καινούρια τραγούδια μεθαύριο γιατί η marifen κουράστηκε. Γι' αυτό ρώτησα αν κολλάω μπρίκια, γιατί κι εγώ επίσης μεταφράζω εδώ.

    Ακόμη, είπα ότι έγραψα διαγώνισμα στο πανεπιστήμιο, φιλοσοφία και ότι αύριο γράφω τη βλακεία της βλακείας, την ''Ιστορία της θεωρίας της λογοτεχνίας''. Δεν αναφέρθηκα καθόλου σε σένα, νομίζω...

    Κι εγώ αν θες να ξέρεις δεν προσβάλλω κανέναν. Νομίζω πως είμαι ευγενέστατη και όλοι έχουν να το λένε αυτό. Επειδή δηλαδή εσύ έχεις τη μύγα και νομίζεις πως οι άλλοι σε προσβάλλουν, θα την πληρώσω εγώ;
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  13. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    etsi opos to dieukrinises to katalava kai giati les oti eho ti miga
  14. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    nomiza oti eleges ti kanoniki filosofia ohi to mathima sou den egrapses panepistimio gia na to dieukrinisis kai pige allou to mialo mou stin prosviltiki pleura
    giati filosofies leme oloi
  15. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    εγω αυτό που ξέρω είναι ότι ο καθενας στον κόσμο του βόσκει!!! μην προσβληθεις παρομοίωση είναι! κ δεν σε σκυλοβρίζαμε απλώς έβαζες πολλα κ τα ίδια παντού που μόνο εμεις τα βλεπαμε, η μαρία κ εγω, αλλα λύθηκε η παρεξήγηση. επισης κανεις δεν είπε ότι γραφεις μαλακίες απλώς βαζ καμια τελεία να ξερουμε που σταματα κ που τελειώνει η πρότασή σου να καταλαβαίινουμε καλύτερα. κ μαρία μην ανησυχεις δεν χανεσαι εσυ όλο κ κάτι θα βρεθει μάλλον ο γιώργος θα νόμισε πως είχες σταματηση αφού κάτι τετοιο είχες πει...ουφ τελος
  16. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Τώρα Πηνελόπη, ούρε εσύ βάζεις τελείες; Μήπως είναι κολλητικό; Αν ναι, τότε να πάρω αντιβίωση... Χα, χα, χα. Ώρες ωρες, λέω βλακειούλες για να περνάει η ώρα:d
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  17. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    sauto tha simfoniso kai ego telika den eimai o monos .
  18. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    εεε βαζω τελείες κ όλοι καταλαβαίνετε, νομιζω? ασε που λέγοντας τελείες εννοω όλα τα στίγματα! !?,.
  19. laurel_dafni said:

    Smile

    Γεια σας παιδια τι νεα? Πεννυ εγω παντως καταλαβαινω τι γραφεις! δεν καταλαβαινω ομως τι γραφει ο kosmidis. KOSMIDI προσπαθησε να γραφεις πιο ξεκαθαρα και να μην κολλας το ενα θεμα με το αλλο!
    Τελικα οι εξετασεις ηταν παρα πολυ πιο ευκολες απ'οσο τις περιμενα!!!!!!
  20. laurel_dafni said:

    Default

    Α, και κατι αλλο μην παρεξηγησε με το παραμικρο! Κανεις δεν σε βριζει και κανεις δεν εχει τιποτα εναντιον σου! Χαλαρωσε!