floricienta

Thread: floricienta

Tags: None
  1. amelita's Avatar

    amelita said:

    Default

    Quote Originally Posted by marifen View Post
    η μητερα μου δεν ειναι καθηγητρια και ετσι πηγαινα φροντιστηριο κι εχω το ελληνικο superior.
    ωπς!
    Συγγνώμη.
  2. marifen's Avatar

    marifen said:

    Default

    καλε μην το συζητας.. εχεις δικιο οτι ειναι μητρικη μου και τη μιλαω απο μικρή αλλά δεδομένου οτι η μητέρα μου δεν ειναι καθηγητρια θεώρησα καλύτερο να πάρω βάσεις γραμματικής και όλα αυτά σωστά σε συνδυασμό με την ευχέρεια από το σπίτι!!
  3. amelita's Avatar

    amelita said:

    Default

    Quote Originally Posted by marifen View Post
    καλε μην το συζητας.. εχεις δικιο οτι ειναι μητρικη μου και τη μιλαω απο μικρή αλλά δεδομένου οτι η μητέρα μου δεν ειναι καθηγητρια θεώρησα καλύτερο να πάρω βάσεις γραμματικής και όλα αυτά σωστά σε συνδυασμό με την ευχέρεια από το σπίτι!!
    Τo ιδανικό.
    Και είναι και η Αργεντινή στη μέση, ένας λόγος να σε λατρέψω περισσότερο!
    Tο όνομά σου είναι Marķa Fernanda;
  4. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    καλα πότε μπαίνετε κ δεν σας παίρνω χαμπαρι? κ εγω ξερεις πόσο σε ζηλεύω!? ας είχα ρίζες αργεντινής κ ας ήταν κανένας μακρυνός ξάδερφος!! από πέρισυ έφαγα κόλλημα λόγω των σειρών κ των τραγουδιών τους κυρίως!! αλλα όχι άλλη χωρα αργεντινή!(τώρα αν 5ήμερη στην 3η πάμε ισπανία δεν θα με χαλάσει...)

    αλήθεια ποια είναι τα αληθινά σας ονόματα?
  5. marifen's Avatar

    marifen said:

    Default

    mmm..το πετυχες με την πρώτη
    εσένα?
  6. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    γεια σου λοιπόν María Fernanda, το δικό μου είναι Πηνελόπη κ φανταζομαι Αμέλια της κοπέλας που το βρήκε!

    υπάρχει κι άλλος/η από αργεντινή...καινούριος/α που μαθαίνει ελληνικα αλλα τον/την βρήκα στο greek lyrics tm;hma, δεν μας ανακάλυψε ακόμη!!!
  7. amelita's Avatar

    amelita said:

    Default

    Quote Originally Posted by penny View Post
    γεια σου λοιπόν Marķa Fernanda, το δικό μου είναι Πηνελόπη κ φανταζομαι Αμέλια της κοπέλας που το βρήκε!

    υπάρχει κι άλλος/η από αργεντινή...καινούριος/α που μαθαίνει ελληνικα αλλα τον/την βρήκα στο greek lyrics tm;hma, δεν μας ανακάλυψε ακόμη!!!
    Έναν Pablo λες; : )
    Τόσες λίγες μέρες εδώ μέσα αλλά έτυχε να δω ένα post του
    Όχι οχι Αμέλια.. Αθηνά είναι το όνομά μου
    Αρκετοί άνθρωποι από εκεί κάτω συμπαθούν πολύ την Ελλάδα.. είναι αμοιβαίο, λολ..



    Marifen έτσι σε φωνάζουν οι φίλοι;
    Τί ηλικία έχεις περίπου, σπουδάζεις και τί;
    Εσύ Πεννάκι τί σκέφτεσαι να σπουδάσεις;
  8. marifen's Avatar

    marifen said:

    Default

    ναι έτσι με φωνάζουν. Είμαι 22 και χρωστάω ελάχιστα μαθήματα για να τελειώσω δημοσιογραφία.
  9. marifen's Avatar

    marifen said:

    Default

    λοιπον παω για υπνο
    χαρηκα που τα ειπαμε
    θα τα ξαναπούμε
    φιλια
    χχχ
  10. amelita's Avatar

    amelita said:

    Default

    Quote Originally Posted by marifen View Post
    ναι έτσι με φωνάζουν. Είμαι 22 και χρωστάω ελάχιστα μαθήματα για να τελειώσω δημοσιογραφία.
    Kαλό πτυχίο λοιπόν!
    Εμείς έχουμε πολλάαα χρόνια ακόμα

    edit: Kαλή σας νύχτα κι από μένα, φιλιά
  11. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    oh δεν εννοω τον pablo αυτός είναι χαμένος....ένας άλλος καινούριος/α!πάντως ναι μου κάνει εντύπωση τους αρέσουν τα ελληνικά....κ μια βραζιλιάνα θελει να μάθει!

    εγω δεν ξέρω...σκέφτομαι για αρχιτέκτονας αλλα δεν έχει σχολή σχεδιου στην κω!
    κ για βιοτεχνολόγος?α! κ πολ. μηχανικός

    εσύ αθηνα πόσο είσαι, σορρυ αν έχεις ξαναπει αλλα έχω μπερδευτει τόσοι που καταληξαμε να είμαστε!!!
  12. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    buenas nochessssssssssss
  13. amelita's Avatar

    amelita said:

    Default

    2ο έτος είμαι (τί μ' έπιασε και δε λέω την ηλικία μου τελευταία.. χαχαχ έλεορ..)

    α μάλιστα πολύς κόσμος χμ

    η αρχιτεκτονική είναι πολύ πολύ καλή επιλογή με την προϋπόθεση να βρεις έναν τρόπο να μάθεις σχέδιο, διαφορετικά σκέψου τί είναι πιο κοντά στις προτιμήσεις σου, ρώτησε άτομα που φοιτούν στις αντίστοιχες σχολές, ψάξε λίγο τα μαθήματα τους και αναλογίσου αν θα σου άρεσε και το αντίστοιχο επάγγελμα, έχεις αρκετό χρόνο γι΄αυτά
    Last edited by amelita; 06-25-2007 at 04:58 PM.
  14. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Quote Originally Posted by marifen View Post
    η μητερα μου δεν ειναι καθηγητρια και ετσι πηγαινα φροντιστηριο κι εχω το ελληνικο superior. Ομως μιλαγα λιγο πολυ απο μικρη στο σπίτι τη γλώσσα και όταν είμαι με συγγενεις του δίνω και καταλαβαίνει.!
    Αλήθεια Marifen μου; Έχεις το superior; Εγώ βρίσκομαι ακόμα στο inicial και το Νοέμβριο θα δώσω για basico. Ξεκίνησα πέρσι τέλη Αυγούστου τα μαθήματα και δεν ήξερα γρι πριν ξεκινήσω. Έδωσα τον Νοέμβριο το inicial και το πήρα με πολύ καλό βαθμό. Η καθηγήτριά μου έπαθε την πλάκα της. Στην αρχή όταν άρχισε να μου κάνει μάθημα ήταν σίγουρη ότι δεν θα τα καταφέρω σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα...
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  15. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Quote Originally Posted by marifen View Post
    καλε μην το συζητας.. εχεις δικιο οτι ειναι μητρικη μου και τη μιλαω απο μικρή αλλά δεδομένου οτι η μητέρα μου δεν ειναι καθηγητρια θεώρησα καλύτερο να πάρω βάσεις γραμματικής και όλα αυτά σωστά σε συνδυασμό με την ευχέρεια από το σπίτι!!
    Έμαθες αργεντίνικα ή καστεγιάνικα στο φροντιστήριο; Δεν νομίζω να υπάρχει φροντιστήριο για αργεντίνικα τουλάχιστον εδώ που είμαι εγώ. Και δεν μπερδεύεσαι με τις προφορές; Για μένα είναι πολύ δύσκολο να ακούω Αργεντίνους. Με δυσκολεύει η προφορά τους. Μιλάνε απίστευτα γρήγορα και με πονοκεφαλιάζουν. Αντίθετα τα ισπανικά μου έρχονται λουκούμι τα καταλαβαίνω με ευκολία!
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  16. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    vlepo isai ksipnia proi proi den mou les to teleutaio ptihio pou eipes anto pareis mporeis na doulepsis os daskala panepistimiou as poume i frontistirio
  17. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Ναι είμαι ξύπνια. Συνήθως ξυπνάω νωρίς. Αν πάρεις το superior νομίζω πως μπορείς να διδάξεις σε φροντιστήριο και όχι σε πανεπιστήμιο.
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  18. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    καλημερα!!
  19. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Kαλημερούδια και σε σένα μικρούλι μου!!!
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  20. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    αυτό είναι που σου έλεγα χθες...YouTube - Someday-Nickelback