floricienta

Thread: floricienta

Tags: None
  1. marifen's Avatar

    marifen said:

    Default

    mou aresoun polla eidi.

    apo epistimonikis fantasias kai mistirio mexri sinefil kai aisthimatikes

    genikws mporw na dw ta panta

    spania tha pw gia tainia oti de mou arese katholou

    esena?
  2. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    πάνω κάτω τα ίδια, αυτό που μου αρέσει είναι να μου κεντρίζει το ενδιαφερον, είτε είναι περιπετεια είτε θρίλερ, πάντως και τα θρίλερ όχι όλα αυτά με λίγη περιπέτεια. μου αρέσουν και τα ρομαντικά είναι πιο ελαφρια και οι κωμωδίες κυρίως νεανικές!! eurotrip λέγεται μία πολλη ωραία πάρε το να το δεις!!! καμια καλή ξέρεις να κατεβασω? ααα και μην το ξεχάσω και τα παραμύθια ταινίες μου αρεσουν, πχ αδερφοι γκριμ( περιπέτεια) ella enchanted( ρομαντικό)
  3. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Πένυ πήγες καθόλου στο greek; Οι Σκοπιανοί παριστάνουν πάλι τους έξυπνους, αλλά τους απάντησα αναλόγως. Το καλό με αυτήν την υπόθεση είναι πως κερδίζουμε έδαφος! Η dya ου έστειλε προσωπικό μήνυμα και μου λέει πως ενδιαφέρεται να μάθει περισσότερα για αυτό το θέμα! Επίσης, λέει πως το λεγόμενα της Lydia της φαίνονται υστερικά και ότι είναι παράλογο να αυτοαποκαλούνται απόγονοι του Μ. Αλεξάνδρου εφ' όσον είναι Σλάβοι. Αντίθετα, είπε πως εγώ στηρίζομαι σε επιστημονικά γεγονότα και όχι σε φαντασίες ή εικασίες. Γι' αυτό διάλεξε εμένα και νομίζω την Τζίνα επίσης για να της πούμε περισσότερα!
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  4. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Επιτέλους δικαίωση!
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  5. natasa007's Avatar

    natasa007 said:

    Default

    ΑΝΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑΜΑΛΑ!!!! ΜΕ ΨΙΛΟΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Ο Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ.
  6. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Σιγά σιγά θα καταλάβουν όλοι ότι λένε φοβερά ψέματα. Θα δικαιωθούμε θα το δεις! Απλώς χρειάζεται λίγος χρόνος. Είμαι κι εγώ βέρα Μακεδόνισσα και με ενοχλούν τέτοια σχόλια. Η ανόητη έγραψε στην τοποθεσία ''Macedonia''. Απαίτησα να το βγάλει γιατί δεν είναι σωστό να προκαλεί και ότι πρέπει να σέβεται τους άλλους. Μπορεί να έχει όποια γνώμη θέλει, αλλά πρέπει να σέβεται τους άλλους!
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  7. natasa007's Avatar

    natasa007 said:

    Default

    ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ. ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ.ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ!!!
  8. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Ξάφνου το 1944 με τον τρελό Τίτο θυμήθηκαν ότι είναι Μακεδόνες. Αν είναι δυνατόν! Που ήταν πιο πριν;
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  9. natasa007's Avatar

    natasa007 said:

    Default

    ΕΜ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ! ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗ ΦΑΝΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ!!!! ΤΕΣ ΠΑ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.....
  10. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Κι εμένα! Πάντως το βούλωσε μετά από αυτά που έγραψα. Την είδα χθες που ήταν στο thread και διάβαζε ό,τι έγραψα, αλλά δεν απάντησε! Προφανώς δεν ήξερε τι άλλο να γράψει και κατάπιε τη γλώσσα της!
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  11. natasa007's Avatar

    natasa007 said:

    Default

    ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΞΕΡΟ ΤΟΥΣ ΚΕΦΑΛΙ!!! ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΜΕ ΠΛΑΓΙΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΛΕΝΕ, ΕΚΕΙ ΤΩΡΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ "ΤΑΠΩΣΕΙΣ".
  12. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    ΣΙΓΟΥΡΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΣΕ ΤΥΛΙΞΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΛΛΑ ΧΑΡΤΙ. ΕΓΩ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΕΧΩ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΣΚΟΥΡΑ Η ''ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ'' ΜΑΣ (ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΗΣ!!!)...
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  13. natasa007's Avatar

    natasa007 said:

    Default

    ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ !!! (ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ)
  14. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    ΚΡΙΜΑ!!! ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ! ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  15. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    marifen eisai ola ta lefta zitao apo allous kai mou ta kaneis esi auto tha pi geneodoria kai paidia simera teliose to sholio gia mena kai eimai poli stenahorimenos ti perasa ekei mesa aksehasta tora ti tha kano esis oles ti tha kanete kathe mia na mou pi ti tha kanei stis diakopes to kjalokairi i ti tha kanei tou hronou an den ehei sholeio apeuthinomai se oles
  16. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΗΣΙ ΘΑ ΠΑΩ!
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  17. kosmidis87's Avatar

    kosmidis87 said:

    Default

    natasa sigharitiria gia tin egrafi sou kai pes an mpikes sto .:www.greeksubs.com:.
    na mou pis ti gnomi sou kai ama einai kalo kai as elpizoume na peraseis kala sti diamoni sou mazi mas kai pes an ksereis kamia glossa
  18. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    πάντως σε χαιρομαι βρε μαρία, την τύλιξες σε μια κόλλα χαρτί!!! εγω δεν πολυμιλάω γι αυτό μιας και δεν είμαι πλήρως κατατοπισμένη από ιστορία.... πάντως συμφωνω πως οι πολιτικοι φταίνε, και φυσικά δεν το κάνουν αυτό για την πατρίδα τους αλλά για συμφέροντα αφου η οικονομία τους εξξαρτάται από το λιμάνι της θεσσαλονίκης που 'κατα τύχη' είναι η πρωτεύουσα της μακεδονίας μας!!!! αφου το 1991 τους κάναμε εμπάρκογια το όνομα, κλείσαμε το λιμάνι και καταστράφηκαν....τωρα γιατί λέτε να το κάνουν? για τον πατριωτισμό τους?
  19. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Δυστυχώς Πηνελόπη μου αυτό συμβαίνει. Οι κυβερνήσεις φανατίζουν τον λαό και κοιμίζουν τη συνείδησή του.
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
  20. penny's Avatar

    penny said:

    Default

    και στην τουρκία 'άλλη' ιστορία ξέρουν αλλά όχι και έτσι.....