Βίσση Άννα- Πάλι για σένα *

Thread: Βίσση Άννα- Πάλι για σένα *

Tags: None
  1. darrovw said:

    Default Βίσση Άννα- Πάλι για σένα *

    Hi Everybody!
    I need your help! My favourite Greek singer is Άννα Βίσση (maybe because I don't know anyone else), anyway.... I have been hearing her songs since I remember, but unfortunately I don't know what it's mean. I've heard her lyrics are beautiful. One of my favourite song is Πάλι για σένα (everything 4U?). I'm from Poland. My english isn't very good, but is definitely better than Greek. So please- help me!

    So, Πάλι για σένα
    Πάλι για σένανεη καρδιά μου θα χτυπάει

    Πάλι θ’ αρχίσει η ψυχή μου να πονάει

    Πάλι θα κλαίω και το δάκρυ μου θα τρέχει

    Γιατί αυτό τον χωρισμό δεν τον αντέχει

    Πάλι για σένανε λοιπόν, πάλι για σένανε

    Πάλι για σένανε θα κλαίω θα πονάω

    Πάλι για σένανε λοιπόν, πάλι για σένανε

    Αφού δεν έπαψα ποτέ να σ’ αγαπάω

    Πάλι για σένανε...

    Εισαγωγή

    Πάλι τα μάτια μου θ’ αρχίσουνε να κλαίνε

    Πάλι τα χείλη μου για σένανε θα λένε

    Πάλι το δάκρυ απ’ τα μάτια μου θα τρέχει

    Γιατί αυτό το χωρισμό δεν τον αντέχει

    Πάλι για σένανε λοιπόν, πάλι για σένανε...

    I hope you'll help me!:*
     
  2. Neska's Avatar

    Neska said:

    Default

    Γεια σας!!

    Anna Visi tak?
    hehe
    Ja niestety tez nie znam na tyle tego języka,aby być w stanie przetłumaczyć dłuższy tekst... Natomiast grecko-angielski słownik on-line jest bardzo przydatny.
    Jeśli go nie znasz,podaje link http://www.in.gr/dictionary/
    Pozdrawiam =)
    P.S Skąd dokładniej jesteś...? :>
     
  3. darrovw said:

    Default

    Oh... dzieki! Napewno się przyda! Jesteś wielka Włąsnie takich rzeczy szukałam.

    No i jestem z Torunia a ty? Interesujesz się Grecją i językiem? Od jak dawna?
     
  4. Neska's Avatar

    Neska said:

    Default

    Nie ma za co
    Ja jestem mieszkanką Chorzowa Póki co,bo mam zamiar przenieść się do Grecji na stałe,tylko jeszcze nie wiem kiedy,niestety...
    Języka staram się nauczyć,zafascynowałam się nim ( i w ogóle wszystkim co związane z Grecją) tego roku,gdy byłam na 3miesięcznych pratkykach na Rodos.
    A u Ciebie jak to wygląda...?
    Miło spotkać Polaka tutaj
     
  5. Neska's Avatar

    Neska said:

    Default

    *Polke sorki za literówke
     
  6. darrovw said:

    Default

    Ze mną jest zupełnie inaczej. Grecją fascynuje sie od urodzenia... może właśnie dlatego, że własnie tam się urodziłam Mieszkałam tam przez pierwsze siedem lat życia. Mam dopiero 14 lat więc o żadnej przeprowadzce nie ma mowy (Niestety). Wiem, ze jestem młoda, żaden z moich rówieśników niestety nie podziela mojej pasji więc szukam ludzi, którzy interesują się Grecją tak jak ja w internecie. Niestety są to zazwyczaj ludzie dużo starsi ode mnie tak jak ty albo może powinnam powiedzieć Pani Przez to krótkie siedem lat (zdecydowanie za krótkie) nie nauczyłam sie nawet języka! A to niestety wina mojego "polskiego"otoczenia". teraz- kiedy jestem już w Polsce staram się to wszystko nadrabiać Naszczęście moi rodzice mówią biegle po Grecku, więc nie straciłam zupełnie kontaktu z tym językiem
     
  7. Neska's Avatar

    Neska said:

    Default

    Tylko nie "pani",broń Boże taka stara nie jestem hehehe No i muszę przyznać,że z tego co piszesz i jak piszesz ( co dzisiaj u wielu osób bywa irytujące :/ ) mogłabym wywnioskować,że dużo starsza jesteś,a tu taka niespodzianka
     
  8. Neska's Avatar

    Neska said:

    Default

    A powiedz,gdzie mieszkałaś? Kurcze,szczerze zazdroszcze Ci tego,że rodzicie Twoi znają Grecki,zupełnie inaczej uczy się języka, gdy masz możliwość "trenować" go...Ja muszę poczekać na sezon a wtedy mam nadzieję, zresztą innej opcji nie biorę pod uwagę,że dostanę tam pracę w hotelu,wróce do znajomych i będę mogła znów cieszyć się tym PIĘKNYM językiem :]
    ehehe za to będę mogla Cie moze wykorzystac do uzyskania niektróych informacji na temat Grecji
     
  9. Xwe_are_so_so_fineX said:

    Default

    if you like anna vissi you should also check out Marianta Pieridi, Eleni Tsaligopoulou , or Elli Kokkinou
     
  10. Neska's Avatar

    Neska said:

    Default

    As well as Despina Vandi
     
  11. darrovw said:

    Default

    Xwe_are_so_so_fineX Thank you for directions about greek singers. It'll be very helpful! I'll try it for 100 per cent and I'll tell U what I'm think about it:*

    Neska- mieszkałam w samych Atenach, ale często razem z rodzicami zwiedzaliśmy piękne greckie wyspy. Na Rodos chyba akurat nie byliśmy, choć to dziwne- to przecież taka popularna wyspa..... ale z drugiej strony to może właśnie dlatego.... Moim zdaniem to właśnie te najbardziej kamerlane wysepki były najpiękniejsze!!! Północnej Grecji w zasadzie nie zwiedzaliśmy wcale, ale nie szkodzi, sama jeszcze napewno będe miała wiele okazji, by to zrobić!
    Mój Tata wciąż żyje Grecją, bardzo ciepło wspomina i bardzo mu jej brakuje. Z resztą ty sama pewnie wiesz jak to jest. Ten kraj juz ma coś takiego w sobie, że nie da się tam pojechać i... sie nie zakochać! W kazdym razie mój Tata po grecku na codzień to najczęściej przeklina Można się z niego nieźle uśmiać!
     
  12. Neska's Avatar

    Neska said:

    Default

    hahaha mi chyba z całego języka to co zostało najbardziej to przeklenstwa tez

    Jesli chodzi o samo Rodos... Było troche inne niz sobie je wyobrazalam.bardziej takie hmm... wsiowate Ale w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu
    Cała Grecja jest urocza.
    Rozumiem,ze masz zamiar jeszcze nie raz odwiedzić naszą Elladę?
    popieram..popieram
     
  13. omorfi's Avatar

    omorfi said:

    Default

    Πάλι για σένα - Again for you

    Πάλι για σένανεη καρδιά μου θα χτυπάει - Again for you my heart will beat

    Πάλι θ’ αρχίσει η ψυχή μου να πονάει - Again will my soul begin to hurt

    Πάλι θα κλαίω και το δάκρυ μου θα τρέχει - Again I will cry and my teardrop will drip

    Γιατί αυτό τον χωρισμό δεν τον αντέχει - Because it doesn't bear the separation

    Πάλι για σένανε λοιπόν, πάλι για σένανε - Again for you therefore, again for you

    Πάλι για σένανε θα κλαίω θα πονάω - Again for you I will cry, I will hurt

    Πάλι για σένανε λοιπόν, πάλι για σένανε - Again for you therefore, again for you

    Αφού δεν έπαψα ποτέ να σ’ αγαπάω - After I didn't never cease to love you

    Πάλι για σένανε... - Again for you...

    Εισαγωγή - Import

    Πάλι τα μάτια μου θ’ αρχίσουνε να κλαίνε - Again my eyes will begin to cry

    Πάλι τα χείλη μου για σένανε θα λένε - Again my lips will talk for you

    Πάλι το δάκρυ απ’ τα μάτια μου θα τρέχει- Again I will cry and my teardrop will drip

    Γιατί αυτό το χωρισμό δεν τον αντέχει- Because it doesn't bear the separation

    Πάλι για σένανε λοιπόν, πάλι για σένανε... - Again for you therefore, again for you...
    "Ποιος ταξιδεύει στα μάτια σου;
    Και ποιός ξαγρυπνά στο κορμί σου;
    Μάτια μπλε στα μεγάλα ταξίδια σου
    Θα'μαι εδώ θα'μαι πάντα μαζί σου"
     
  14. Stinky said:

    Default

    Quote Originally Posted by Neska View Post
    As well as Despina Vandi
    Haha I had quite a nice laugh over this.
    Actually in Greece there's this Vandi versus Vissi thing going on and you have 2 sides. One is pro Vissi and one is pro Vandi and they love their fav artist and well quite frankly hate the other one.
     
  15. darrovw said:

    Default

    Omorfi! Thank you for translation! You're great!

    Stinky it's very intersing what you say! Now, I have to know something more about Despina Vandi... And who know... maybe I go to this second side. And which one do you prefer?

    No i Neska. Jasne, że to zrobie! Nie wyobrażam soebie, zeby było inaczej
     
  16. omorfi's Avatar

    omorfi said:

    Default

    No problem

    And about the Anna Vissi vs. Despina Vandi, it's actually possible to like them both. Like me! I don't understand why this competition is only between those two, when it's so many other great female artists in Greece..
    "Ποιος ταξιδεύει στα μάτια σου;
    Και ποιός ξαγρυπνά στο κορμί σου;
    Μάτια μπλε στα μεγάλα ταξίδια σου
    Θα'μαι εδώ θα'μαι πάντα μαζί σου"
     
  17. andreea_d said:

    Default

    Let me tell you something.Both,Despina and Anna are great,you should lissen all theyr songs and you will realise that this conflict is for nothingTrust me
     
  18. Stinky said:

    Default

    Quote Originally Posted by darrovw View Post
    Stinky it's very intersing what you say! Now, I have to know something more about Despina Vandi... And who know... maybe I go to this second side. And which one do you prefer?
    Yes do check her stuff out. Many people like her music but personally I find it way too cheap. I prefer dramatical ballads, great ethno songs (laiko) and entexno and Despina doesn't really do much of those. She is more of a modern laika artist with dance tunes. So naturally I prefer Vissi, although Vandi has some really great tracks too.
    I agree with the others that the conflict between fans (definately not between the singers themselves) is however very stupid.
     
  19. Ula's Avatar

    Ula said:

    Default

    Witajcie dziewczyny! Widze, ze coraz wiecej nas tu na forum, zakochanych w greckich piosenkach i nie tylko. Czyzby to za sprawa Grekow? Pozdrawiam
     
  20. Neska's Avatar

    Neska said:

    Default

    Stinky,I've got very similar opinion.
    Moreover in my opinion most of greek songs is in some way dramatical,and I like it very much

    Ulu hehe nasze grono sie poszerze ,no i bardzo dobrze
    Co do Greków hmm... generalnie to mam mieszane uczucia jesli chodzi o nich...Ich mentalnosc czasmi mnie przeraza...Jednak trzeba przyznac,ze sa bardzo otwarci (moze czasem az za bardzo?) i pozytywni No i mozna tez trafic na calkiem normalnego Greka hehe


    Pozdrawiam serdecznie