Mustafa & Natalia Aşka yürek gerek - Anaveis Foties

Thread: Mustafa & Natalia Aşka yürek gerek - Anaveis Foties

Tags: None
  1. lagoudaki's Avatar

lagoudaki said:

I see now. I asked coz she didn't tell me anything...
    Anapnew kai tragoudw!!!!!
  2. bogazici86's Avatar

bogazici86 said:

both I and maria are lucky! I'm trying to learn greek by myself and she studies greek language and she's learning turkish by herself and I'm studying turkish lang. at uni. We help each other. It is a big chance for me because I like greek so much!
    *Life is the art of drawing sufficient conclusions from insufficient premises-----
  3. marmaris's Avatar

marmaris said:

selam gençler...ankara üniversitesi olmadı benim malesef ama rusça oldu gazi üni rus dili edb gidiyorum..çok isterdim o okulda okumayı ama hayırlısı buymuş..rusça da çok ısrar ettim össye gircek olan herkese allah sabır versin giren kurtulanlarda geçmiş olsun diyerekten yazımı noktalıyorum
    herkese selamlar
  4. wisalias's Avatar

wisalias said:

Talking merhabalar!! hiii!! gia sas!!

i'm a turkish origin, knows english and tries to learn greek by himself too...

den fevgo şarkısının sözlerini ararken bir anda muhabbetinizi görüp çok kıskandım...

please take me in your conversation too

υπάπχει κανένασ άντονις ρέμος fan?
  5. bogazici86's Avatar

bogazici86 said:

Tebrikler marmaris. And wisalias, welcome here and our conversation, how are you? I'm seda, nice to meet you
    *Life is the art of drawing sufficient conclusions from insufficient premises-----
  6. wisalias's Avatar

wisalias said:

Default :)

polu kala!! very nice to find people like you... i am at work and have to finish a project today but i can not take myself reading all the things you have written here before... such a nice friendship here... hope i can be a part of that too... moreover marmaris, congratulations... hope that's the best for you!! by the way are you from marmaris?? or you like there??
  7. lagoudaki's Avatar

lagoudaki said:

Welcome! Hosgeldiniz! I'm Katerina
    Anapnew kai tragoudw!!!!!
  8. alp_er's Avatar

alp_er said:

Tebrİkler Cansucum!!!!! HerŞey İstedİĞİn Gİbİ Olur İnŞ!!
  9. marmaris's Avatar

marmaris said:

Quote Originally Posted by wisalias View Post
    polu kala!! very nice to find people like you... i am at work and have to finish a project today but i can not take myself reading all the things you have written here before... such a nice friendship here... hope i can be a part of that too... moreover marmaris, congratulations... hope that's the best for you!! by the way are you from marmaris?? or you like there??
    thanx welcome to forum
    l am from izmir..l like marmaris so much it is really worth in seeing there.both foreign tourists and turkish people should see there

saol alpercim!!bekliorum senide kardeşim!! ben sana ortamı hazırlarım sen de direk ortama girersin :P
  10. Solarnova said:

Smile :) Teşekkürlerrr

Cok teşekkürler bu şarkıyı arıyordum bende .
  11. Neslihan's Avatar

Neslihan said:

Quote Originally Posted by wisalias View Post
    i'm a turkish origin, knows english and tries to learn greek by himself too...

den fevgo şarkısının sözlerini ararken bir anda muhabbetinizi görüp çok kıskandım...

please take me in your conversation too

υπάπχει κανένασ άντονις ρέμος fan?

Good luck with learning greek and yeah i m a great remos fan... I have all his cds.. I dont ever go crazy for any of the celebrities and have gone passed my teenage years so i dont have his posters on my wall but yeah i do reeeeally love his music....
    "I like this place and willingly could waste my time in it"
  12. LaaSemaa's Avatar

LaaSemaa said:

selam arkdaslr

natalia - cesaretin var mı aşka
    yunanca kismini cevirebilirmisiniz?
  13. bogazici86's Avatar

bogazici86 said:

merhaba şarkının çevirisi daha önce yapılmıştı:
    http://www.allthelyrics.com/forum/gr...tml#post242512
  14. LaaSemaa's Avatar

LaaSemaa said:

Thnanx a million Cook tskler bogazici86
  15. bogazici86's Avatar

bogazici86 said:

Rica ederim
  16. gamer1907's Avatar

gamer1907 said:

Ben de Türküm. I'm turkish too
    Yunanca öğrenmek istiyorum ama öğretecek birini bulamıyorum. I wanna speak Greek but I couldn't find anyone who will teach me.

Neslihan'ı tebrik ediyorum süper çevirmiş. I celebrate Neslihan because of that perfect translation.

Ancak megali ebeiria yerine Embiria veya emperia olmayacak mı? But I think it mustn't megali ebeiria, it must be embiria or emperia, isn't it?
  17. Neslihan's Avatar

Neslihan said:

Oncelikle mesajin icin cok tesekkurler. gamer1907. Yabanci dil ogrenmek zor eger o dilin konusuldugu ulkede degilsen dahada zor. Eger imkanin varsa Yunanistan'da yazin dil kurslari oluyor, bir ay filan suruyorlar, o kurslardan birine gitmeye calis. Turkiye'de Yunanca ogretenler var. Ama biz Yunanca ogretmenlerinden hic akici kusursuz konusanini gormedik. Benim tavsiyem ozel ogretmenden ders alma, kendi kendine calis daha iyi ogrenirsin. Internetten veoh tv yi indir, ordan butun yunan dizilerini programlarini izleyebilirsin. (Izlemeye deger birsey bulabilirsen, yunan kanallari turk kanallariyla yaris ediyor kalitesiz programlar yapmakta..!!)

abeiria konusuna gelince. Yunancada 'mp' yanyana gelince 'b' sesini olusturuyor. Yani empiria ebiria diye okunuyor. Genelde embiria diye yaziyorlar cunku yunanca dil bilgisi olmayan biri icin dogru sesi vermenin veya kelimeyi soyleyince anlasilmanin en kolay yolu 'mb' sesini cikartmak. Yunancan biraz daha ilerleyince ne demek istedigimi daha iyi anlarsin Farkli yazimlarin bir diger nedenide latince her sesin yazilisi kendine ozgu, oysa ki Yunancada bir ses bir kac farkli sekilde yazilabiliyor. O yuzden latinceye ceviride bir kelimenin cok farkli sekillerde yazildigini gorebilirsin! Sasirma, hepside dogru! Ornegin bahsettigimiz kelimenin su farkli bicimlerde yazildigi gorebilirsin;

empeiria
    empiria
    ebeiria
    ebiria
    embeiria
    embiria........... dogrusu 'εμπειρία'
    'empeiria'
  18. gamer1907's Avatar

gamer1907 said:

Dedigini anladim. Coook tesekkur ederim. Her yaz Bodrum'a gidiyorum ama milletler arasi gerginlikten dolayi oraya yunanlar ugramiyor.

ayrica tekrar dikkat ettim εμπειρία kelimesi okunusuna cevrildiginde empeiria oluyor. ama dilbilgisi kuralina gore ebeiria oluyor. sarkiyi tekrar dinleyince demek istedigini anladim.
  19. bogazici86's Avatar

bogazici86 said:

Merhaba gamer1907 Ben de senin gibi Yunanca öğreniyorum, kendi kendime başlamıştım fakat sonra üniversitede 2 kur yunanca dersi aldım. Oldukça zor bir dil ve pratik yapmadan konuşmak gerçekten çok çok zor. Ama küçücük bir şey bile anlayınca çok mutlu oluyorum ben, yani anlasam bile yeter
    Ayrıca ben sadece yunanca değil, aynı zamanda ispanyolca ve almanca da öğrenmeye çalışan bir dil manyağıyım
    Neslihancım, önerilerin için çok çok teşekkürler Bahsettiğin yaz kursları çok önemli gerçekten, yani gidip yerinde öğrenmek çok daha kolay olacaktır çünkü dediğim gibi pratik isteyen bir dil. Bildiğin başka yunan kanalları var mı izlemeye değer?
  20. Neslihan's Avatar

Neslihan said:

veoh tv uzerinden kanallarin dakika dakika yayin akisini izleyemiyorsunuz, sadece en populer programlarin butun serilerini (en yeni programlari) ve filmleri bu siteden izleyebiliyorsunuz. Bizde kablolu tv var ondan ben veoh tv uzerinden fazla birsey izlemiyorum ama bu siteyi bildigim butun yunanlar kullaniyor. Cok iyi bir site oldugunu biliyorum!! Bana sorarsan izlemeye deger birsey bulmak (hem yunan hem turk kanallarinda) cok zor cunku programlar genelde kalitesiz. Mainstream kanallari izlemek istersen http://greek-video.net/greece/live-tv/ adresine git. Butun kanallari degil ama internetten bedva izlenebilecek kanallari ordan izleyebilirsin. http://greek-video.net/ uzerindende dizileri ve filmleri izleyebilirsiniz.

Ispanyolca ve Almanca? Aman tanrim bende bu iki dili ogrenmeye calisiyorum!!