Its not a song sorry -i need help

Thread: Its not a song sorry -i need help

Tags: None
  1. anqelica's Avatar

anqelica said:

Red face Its not a song sorry -i need help

Bize Kendinizi Tanıtır mısınız ?---
    Adım Aykut KOÇ 26.06.1981 yılı Sakarya doğumluyum, İzmir de ailem ile beraber yaşamaktayım.beş ( 5 ) kardeşiz 4 erkek 1 kız .( en küçüğüm kız , ben erkeklerin en küçüğüyüm ) İzmir Vali Nevzat AYAZ lisesinden 1998 de mezun oldum. 2003 yılında askerlik görevi tamamladım.. halen TEDAŞ İzmir İl Müdürlüğünde özel kalem olarak çalışmaktayım.Seyahat etmeyi , müzik dinlemeyi , kitap okumayı ve sinemaya gitmeyi seviyorum…
    Niçin Host ?
    Farklı insanlar tanımayı , insanlara yardım etmeyi, yeni yerler görmeyi seviyorum.. ( bunları yaparken de para kazanacağım için hostesliği istiyorum
    Niçin Türk Hava Yollarında çalışmak istiyorsunuz ?
    Tüm dünyada tanınan ,saygı duyulan ,kurumsallaşmış ve güvenilir bir kurum olduğu için..

i need help thnx you all oxoxo

2. Volcano1985's Avatar

Volcano1985 said:

My name is Aykut Koç,I was born in Sakarya on 26.06.1981.I live with my family in İzmir.We are 5 fraternals,4 guy,1 girl ( the smallest is girl,I am the smallest of the guys) I graduated from İzmir Vali Nevzat AYAZ high school in 1998.I complated my army service in 2003.I still have been working as executive officer in TEDAŞ İzmir İl Müdürlüğü.I like travelling,listening to music,reading book and going to cinema.

Why host ?

I like to know different people,to help people,to see new places.(I like to be host because of while i am doing these,I will earn money as well )

Why do you want to work at Turksih Airlines

Because It is well known in the world,It has respect ,It is institutionalizationed and reliable association
    Hasta Siempre Comandante...(Left the forum 28-04-2008)