Now I am not sure if this and the one I just posted are songs or poems.....but I would like them translated. Thank you very much!

Yere bakarak , ne aradiğimi bilmeden icimdeki butun ozlemlere cevaplar ararken ilisseydin gozume.
Hemen alir gogsume bastirir eve gotururdum seni; kimseye elletmezdim. "benim bu" derdim . "ben buldum".

Ama sen yollara cikali yillar olmus..
Karsilasacagimiz hicbir yoldan gecmemissin .
Hep gec kalmisim ben sana .
Hep gec kaldigim icin burkulmus icim.
Bulusurken bile gec kaliyorum hala.
Bu zamansizlik aramizda kalacak hep; kimseye soylemeden , kimse gormeden hapis olacagiz bu zamansizliga.
Ama onun ustunden bakamaya calisacagiz birbirimize.
Basimizi ona yaslayip birbirimizi duymaya calisacagiz.
Ulasabildigimiz nereyse oraya dokunacagiz.
Ancak gozlerimizin icinde durarak gorecegiz birbirimizi.
Ne zaman kapatsan gozlerini beni goreceksin; sana baktigimi seni hayal ettigimi goreceksin.

Hep bogazimizda yumrukla donecegiz eve. Rahat uyumak icin daha uyanikken gozlerimizi kapatacagiz.
Ama sen her zaman benim gec gelecegimi bilip guleceksin bana; gec kalip cam kirmis cocuklar gibi bakacagim sana.
Ben birkac dakika degil, bir hayat gec kalmisim ya sana ; ona bile gulecegiz yapacak baska sey kalmadigi icin geriye.

Gormezden gelmem gereken onca sey,
gozlerimden vazgecip kulaklarimdan ,
ellerimden ,
ayaklarimdan,
saclarimdan ,
yuregimden saplanmaya calisacak ; istedigi kadar kapali olsun gozlerim.

Her sustugunda korkacagim.
Ama korkuma da gulecegim ; komik cunku hic gelmedigin bir yerden gitmenden korkmam.

Seni ozlememden korkacaksin simdi korktugun gibi.

Ama ozleyecegim sevgilim.
Ozlemeye de gec baslayacagim , seni ozlemeyi ogrenene kadar ben sen coktan gitmis olacaksin .
Mecburen ve istemeyerek gitmis olacaksin.Ama ben sadece gittigini bilecegim neden gittigini degil.

Hepsini bile bile bastiriyorum seni gogsume sevgilim.
daha senden korkmayi da ogrenmedim cunku.