Bulgarian chit-chat off topic discussions (split)

Thread: Bulgarian chit-chat off topic discussions (split)

Tags: None
  1. veronika_pooh's Avatar

    veronika_pooh said:

    Default

    Quote Originally Posted by Mitkuuu View Post
    Интересни неща сте написали за жестоката действителност в образователната ни система Така е,след като тези карикатури на държавници промениха системата ни,която през комунистическия строй дори не си позволяваха да променят,образованието ни западна много,та дори и манталитета ни.Ама кво да правим,за сега това е дереджето
    Това е положението, колкото и да ни е тъжно...Съсипаха ни държавата...тотално!
    !!!Ζήσε κάθε σου στιγμή η ζωή φεύγει με χίλια!!!
  2. Sherine's Avatar

    Sherine said:

    Default

    Quote Originally Posted by PROPEL View Post
    hey, didn't the planeta derby plus start yesterday? (july 17th)
    speaking of the derby
    whats going on with planeta?
    whats new?
    new songs?
    post videos or something
    شيريني كان فين هواك من بدرى يا حبيبى وكل ده فينانا من قبلك انا عايشه مع العايشين
    بكلم نفسى من الوحده بقالى سنينودلوقتى ولا بعمل حساب بعدينودلوقتى عرفت ابدأ حياتى منين
  3. PROPEL's Avatar

    PROPEL said:

    Default

    ^uhhh i just downloaded the cd Payner summer hits..
    out of that CD, i LOVE.
    Malina i Azis - Nai-Krasivata
    Dzhena - Lud Suvurshen.
    Esil Durna - Egoist.

    and a new song i like is..

    kamelia - useshtam te oshte.


    ok im confused..
    Payner is like a... producing place?
    like America's Capital Records.
    and Planeta is a tv station?
  4. ange's Avatar

    ange said:

    Default

    Quote Originally Posted by PROPEL View Post
    ^uhhh i just downloaded the cd Payner summer hits..
    out of that CD, i LOVE.
    Malina i Azis - Nai-Krasivata
    Dzhena - Lud Suvurshen.
    Esil Durna - Egoist.

    and a new song i like is..

    kamelia - useshtam te oshte.


    ok im confused..
    Payner is like a... producing place?
    like America's Capital Records.
    and Planeta is a tv station?
    Payner produces most of the most famous pop-folk singers..
    Planeta TV is a music televison...
    And there is Planeta Payner Club which is a disco
  5. PROPEL's Avatar

    PROPEL said:

    Default

    Quote Originally Posted by ange View Post
    Payner produces most of the most famous pop-folk singers..
    Planeta TV is a music televison...
    And there is Planeta Payner Club which is a disco
    haha.

    i downloaded a commerical for Planeta Payner Club
  6. Tril0biT said:

    Default

    LoL Hi all. I was surprised to find out that some one is interested in chalga(pop folk, to as u say Bulgarian music). But i see u just like the "modern part" of our music. Actually the "classical" chalga is better, the modern pop folk is good but not as the stuff from the 90's. Stuff like Радо Шишарката - Тигре or Кали - Наща система 4-4-2 or my favorite Братя Кулинови - Щкембето. There are a lot of these and all are better than the modern pop folk. Buy for now.
  7. alp_er's Avatar

    alp_er said:

    Default

    Hey friends.I've been reading those msgs.you guys have right points but some chalga songs are reeaally bad.no meaning,no music backround.only beautiful girls dancing.yeah it's the same in Turkey tho...
    and yeah speaking od classical bulgarian music which is sooo far away than chalga is the best.real folk songs which has stories,music quality,and great taste of history
    i can advise you some (im at work now so cant remember all )
    iovanke iovano
    koi ushi bairaka
    ruska si voda naliva
    zajko
    etc
    i'll write more when i get home but those are my fav.
    and any bulgarian friends u can send me some folk songs ,i'd apreciate
    thnx
  8. Zise_ti_zoi's Avatar

    Zise_ti_zoi said:

    Default

    Quote Originally Posted by velvet_sky View Post
    ahhhaaam ))) nqkaksi mnogo stranno mi izglejda6e s tezi ne6ta otgore na bukvite A ina4e tva kuv ezik e

    oops to mai off - topic stana tuka haha sorry :]
    Преместихме, off - topic - а където му е мястото. Иначе това е Норвежки.
    하늘의 별 따기...
    등잔 밑이 어둡다!
  9. velvet_sky's Avatar

    velvet_sky said:

    Default

    аха )) някои от думите ми заприличаха на немски за това питах, иначе знаех че не немски де
    Tose Proeski - The Hardest Thing --> http://www.youtube.com/watch?v=zKRrADJ7j3E
    * Agapi mou gurna pisw, Mou Leipeis... :[
  10. Zise_ti_zoi's Avatar

    Zise_ti_zoi said:

    Default

    Ми те нали все германски езици по тоя край. :d
    하늘의 별 따기...
    등잔 밑이 어둡다!
  11. most_sweet's Avatar

    most_sweet said:

    Default

    Здравейте не знаех къде да попитам ,защото няма тема за други питания от български на английски ,но как ще стане тоав изречение на английски - Живота е пъзел ,а точно ти си пърченцето ,което ми липсва?
  12. Zise_ti_zoi's Avatar

    Zise_ti_zoi said:

    Default

    Живота е пъзел ,а точно ти си пърченцето ,което ми липсва?

    Life is a puzzle, and exactly you are the piece that I miss.
    하늘의 별 따기...
    등잔 밑이 어둡다!
  13. PROPEL's Avatar

    PROPEL said:

    Default

    could someone translate this??

    Малина: Никой не може да ме замести!

    Защо голяма звезда като Вас няма да участва в турнето на Планета тази година? Тази година реших да не взимам участие на Турнето поради няколко причини, които не са свързани с липса на песни или идеи, напротив. Искам да отделя необходимото време за представянето на новите ми проекти, което не би било възможно, ако не съм концентрирана само върху тях. Освен това мисля, че липсата ми на Турнето тази година, ще предизвика екстаз на „Турне 2009”. И не на последно място, с години отлагам летни ангажименти, които съм решила това лято да поема и искам да бъда точна към хората, с които сме се договорили. Това че няма да участвам на Турнето не означава, че ще се отделя от моите почитатели, защото то е само част от многото сцени, на които ние се изявяваме.

    Вярно ли е, че хонорарите за концертите са по-малко?
    Не бих могла да знам, а и не се интересувам от парите, които получават моите колеги. Хонорарите са въпрос на лични договорки между изпълнителите и продуцента.

    Вярно ли е, че има слаба продажба на билети за концерти?Нямам представа.

    Има ли криза в Пайнер?
    Ако се базираме на факта, че излизат всеки месец десетки нови клипове и все по-добри албуми не можем да говорим за криза, а за възход.

    Вие сте най-атрактивната изпълнителка и правите най-ефектното шоу... Има ли от тазгодишните участнички такава, която да ви замести?Благодаря за оценката! Не се боя от конкуренция! Ще приветствам всяка добра сценична изява, но не мисля, че някой може да ме замести, защото се отличавам със собствен стил и индивидуалност, изградени през годините.

    Какво смятате за новоизгряващите Андреа, Джена и Елена?
    Имам положително мнение за тях и им желая успех.
  14. Zise_ti_zoi's Avatar

    Zise_ti_zoi said:

    Default

    Малина: Никой не може да ме замести!

    Защо голяма звезда като Вас няма да участва в турнето на Планета тази година? Тази година реших да не взимам участие на Турнето поради няколко причини, които не са свързани с липса на песни или идеи, напротив. Искам да отделя необходимото време за представянето на новите ми проекти, което не би било възможно, ако не съм концентрирана само върху тях. Освен това мисля, че липсата ми на Турнето тази година, ще предизвика екстаз на „Турне 2009”. И не на последно място, с години отлагам летни ангажименти, които съм решила това лято да поема и искам да бъда точна към хората, с които сме се договорили. Това че няма да участвам на Турнето не означава, че ще се отделя от моите почитатели, защото то е само част от многото сцени, на които ние се изявяваме.

    Malina: Nobody could replace me!
    Why such a big star like you decided not to participate in this year's Planeta tour? This year I've decided not to take part in the tour because of some reasons, not connected with the lack of songs or ideas, on the contrary. I want to separate the time needed for introducing some of my new projects, which would be impossible, if I'm not concentrated over them only. Besides, I think, that my lack in this year's tour will provoke ecstacy in the "2009 tour". And last, it's been years I'm putting off arrangements, that I've decided to take this summer and I want to be accurate with the people, I have contract withл The thing, that I won't participate the tour doesn't mean that I'll put myself away from my fans, because it's just part of plenty of scenes, we're expressing on


    Вярно ли е, че хонорарите за концертите са по-малко?
    Не бих могла да знам, а и не се интересувам от парите, които получават моите колеги. Хонорарите са въпрос на лични договорки между изпълнителите и продуцента.

    Is it true, that the concert fees are short?
    I could've known, and I'm not interested in the moneymy collegaues receiving. Fees are question of personal contracts between the performers and the producer.


    Вярно ли е, че има слаба продажба на билети за концерти?Нямам представа.

    Is it true, that the ticketsales are short?
    I have no idea.


    Вие сте най-атрактивната изпълнителка и правите най-ефектното шоу... Има ли от тазгодишните участнички такава, която да ви замести?Благодаря за оценката! Не се боя от конкуренция! Ще приветствам всяка добра сценична изява, но не мисля, че някой може да ме замести, защото се отличавам със собствен стил и индивидуалност, изградени през годините.

    You're the most attractive performer and you make the most effective show...Is it a contestant out there, that can replace you?
    Thank you for your note! I'm not affraid of concurrence! I'll great every good scene performance, but I don't think that, someone could replace me, because I distinguish myself with personal style and individuality, made trough the years.


    Какво смятате за новоизгряващите Андреа, Джена и Елена?
    Имам положително мнение за тях и им желая успех.

    What do you think of the new stars: Andrea, Jena and Elena?
    I have positive opinion for them and I wish'em success.


    Here you go.
    하늘의 별 따기...
    등잔 밑이 어둡다!
  15. panselinos's Avatar

    panselinos said:

    Default

    "Nobody could replace me"? Eleos! Who does she think she is, Ella Fitzgerald?
    "А big star"? Oh please, give me a break!

    А кои пък са Джена, Елена и Гола вода студена?
    На тия бездарни недоразумения мястото им е на музикалното бунище.
  16. Zise_ti_zoi's Avatar

    Zise_ti_zoi said:

    Default

    Quote Originally Posted by panselinos View Post
    "Nobody could replace me"? Eleos! Who does she think she is, Ella Fitzgerald?
    "А big star"? Oh please, give me a break!

    А кои пък са Джена, Елена и Гола вода студена?
    На тия бездарни недоразумения мястото им е на музикалното бунище.
    Спокойно не го приемай толкова навътре, а като поредния преведен пост. Иначе съм съгласен съм с теб.
    하늘의 별 따기...
    등잔 밑이 어둡다!
  17. panselinos's Avatar

    panselinos said:

    Default

    Приемам го съвсем безстрастно. Точно по същия начин, по който приемам и в-к "Шок", да речем. И понеже позитивността ми е присъща, дори откривам положителна страна в съществуването на подобни недоразумения: със споменатия т.нар. вестник бих могла да си обърша специфична част на тялото в критичен момент. :d
    Направих суха констатация за музикалните качества и умения на гореизброените, нищо повече.

    Напълно ми е безразлично, приятелю. Просто подобна самонадеяност, гарнирана със сочна елементарност, винаги ме изумява. А като се има предвид колко крадат тия моми, а пък после се самообявяват за неповторими с тяхното "творчество"... Чуцпа от най-чист вид.
    Но, както вече отбелязах, този факт не е в състояние да предизвика панселиноски емоционален срив и душевни терзания.

    Всеки да си слуша каквото му се пие.
  18. PROPEL's Avatar

    PROPEL said:

    Default

    thank you very much!!!

    no one can replace malina!!
  19. most_sweet's Avatar

    most_sweet said:

    Wink

    Quote Originally Posted by Zise_ti_zoi View Post
    Живота е пъзел ,а точно ти си пърченцето ,което ми липсва?

    Life is a puzzle, and exactly you are the piece that I miss.
    Mерси много
  20. Zise_ti_zoi's Avatar

    Zise_ti_zoi said:

    Default

    Quote Originally Posted by panselinos View Post
    Приемам го съвсем безстрастно. Точно по същия начин, по който приемам и в-к "Шок", да речем. И понеже позитивността ми е присъща, дори откривам положителна страна в съществуването на подобни недоразумения: със споменатия т.нар. вестник бих могла да си обърша специфична част на тялото в критичен момент. :d
    Направих суха констатация за музикалните качества и умения на гореизброените, нищо повече.

    Напълно ми е безразлично, приятелю. Просто подобна самонадеяност, гарнирана със сочна елементарност, винаги ме изумява. А като се има предвид колко крадат тия моми, а пък после се самообявяват за неповторими с тяхното "творчество"... Чуцпа от най-чист вид.
    Но, както вече отбелязах, този факт не е в състояние да предизвика панселиноски емоционален срив и душевни терзания.

    Всеки да си слуша каквото му се пие.
    За този ти пост трябва да получиш Пулицър.
    하늘의 별 따기...
    등잔 밑이 어둡다!