Kaiti Garbi- Kainourgia ego

Thread: Kaiti Garbi- Kainourgia ego

Tags: None
  1. KokkinoTrantafillo said:

    Default Kaiti Garbi- Kainourgia ego

    Can I pls this lyric into english?

    Καινούργια εγώ
    Καίτη Γαρμπή συμμετ. Θηρίο

    Κοίτα, κοίτα με, στάχτη όσα είδαμε, απ' την αρχή ξεκινώ
    Κι ό,τι αγάπησα, ό,τι σου λάτρεψα πάλι μονάχη θα βρω
    Κοίτα, κοίτα με, όλα όσα είπαμε τα καταπίνω εγώ
    Κι απ' την πίκρα μου, κι από την νύχτα μου σήμερα θα γεννηθώ

    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ
    Όλα τα λάθη μου έχω στην πλάτη μου, μα είμαι καινούργια εγώ
    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ
    Όλο το δάκρυ μου στέγνωσε, αγάπη μου, κι είμαι καινούργια εγώ

    (Θηρίο) Κοίτα τι έγινε, τι, τι απέγινε κοίτα
    Κι αν πρέπει κάποιος να χάσει, χρέωσε μου την ήττα
    Είμαι πίτα, απόψε το δωμάτιο όλο μικραίνει
    Και μια φωνή μες στα αυτιά μου που δεν σωπαίνει
    Κι όλο ανεβαίνει η θερμοκρασία, πάω να τρελαθώ
    Άν δεν μπορείς να μ' αγαπάς, μ' αγαπάω εγώ
    Κι αυτό μου φτάνει, το μηδέν δεν το φοβάμαι
    Ουρανό θέλω από πάνω μου να έχω όταν κοιμάμαι

    Μες στα ρολόγια οι δείκτες ενώθηκαν, όμως
    Τόσα χρόνια κι ακόμα δεν τέλειωσε ο χρόνος
    Δως μου λόγια, απ' τ' άγνωστο δείξε μου κάτι
    Κι άλλη αγάπη υπάρχει μετά την αγάπη

    Κράτα, κράτα με, πάλι περπάτα με στ' άγνωστο που σου ζητώ
    Κι απ' το ένα μου τ' άπειρο γέννα μου μαζί σου να μοιραστώ
    Κράτα, κράτα με, μόνο αγάπα με, να πάμε στον ουρανό
    Κι όταν φτάσουμε, να πέφτω άσε με, ξέρω να σώζομαι εγώ

    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ
    Όλα τα λάθη μου έχω στην πλάτη μου, μα είμαι καινούργια εγώ
    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ
    Όλο το δάκρυ μου στέγνωσε, αγάπη μου, κι είμαι καινούργια εγώ

    (Θηρίο) Έχω πεθάνει κι έχω ξαναγεννηθεί απ' την στάχτη μου
    Ξέρω να σώζομαι εγώ, μη φοβάσαι, αγαπή μου
    Στα μάτια σε κοιτάω, εσύ απ' το χέρι κράτα με
    Κι άν θέλεις, κάνε μου μιά χάρη, άμα σου περισσεύει, αγάπα με

    Κι όταν φτάσουμε, να πέφτω άσε με, ξέρω να σώζομαι εγώ

    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ
    Όλα τα λάθη μου έχω στην πλάτη μου, μα είμαι καινούργια εγώ
    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ
    Όλο το δάκρυ μου στέγνωσε, αγάπη μου, κι είμαι καινούργια εγώ
     
  2. LaylaJasmine said:

    Default

    Κοίτα, κοίτα με, στάχτη όσα είδαμε, απ' την αρχή ξεκινώ - look, look at me, all the ashes we have seen, I will start again
    Κι ό,τι αγάπησα, ό,τι σου λάτρεψα πάλι μονάχη θα βρω - and whatever I loved, whatever I desired of you again I find myself alone
    Κοίτα, κοίτα με, όλα όσα είπαμε τα καταπίνω εγώ - look, look at me, everything we said I swallow
    Κι απ' την πίκρα μου, κι από την νύχτα μου σήμερα θα γεννηθώ - and in my bitterness, and from the night, today I will be born

    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ - for years I was dead, for years I was finished but still I am here
    Όλα τα λάθη μου έχω στην πλάτη μου, μα είμαι καινούργια εγώ - All my mistakes I carry on my back, but I am a new person
    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ - for years I was dead, for years I was finished but I am still here
    Όλο το δάκρυ μου στέγνωσε, αγάπη μου, κι είμαι καινούργια εγώ - All my tears have dried, my love, but I am a new person

    (Θηρίο) Κοίτα τι έγινε, τι, τι απέγινε κοίτα - look at what has happened, what has happened look
    Κι αν πρέπει κάποιος να χάσει, χρέωσε μου την ήττα - and if someone must lose, my defeat is your debt
    Είμαι πίτα, απόψε το δωμάτιο όλο μικραίνει - I am a pie/cake, tonight my bedroom gets smaller
    Και μια φωνή μες στα αυτιά μου που δεν σωπαίνει - and a voice in my ears will not be quiet
    Κι όλο ανεβαίνει η θερμοκρασία, πάω να τρελαθώ - and the temperature rises, I'm going crazy
    Άν δεν μπορείς να μ' αγαπάς, μ' αγαπάω εγώ - if you do not love me, I do love
    Κι αυτό μου φτάνει, το μηδέν δεν το φοβάμαι - and this is enough for me, I am not afraid of anything
    Ουρανό θέλω από πάνω μου να έχω όταν κοιμάμαι - I want the heavens above me when I am sleeping

    Μες στα ρολόγια οι δείκτες ενώθηκαν, όμως - in the watches, the hands are united
    Τόσα χρόνια κι ακόμα δεν τέλειωσε ο χρόνος - so many years yet this year has not ended
    Δως μου λόγια, απ' τ' άγνωστο δείξε μου κάτι - give me words, from the unknown show me something
    Κι άλλη αγάπη υπάρχει μετά την αγάπη - another love exists after this one

    Κράτα, κράτα με, πάλι περπάτα με στ' άγνωστο που σου ζητώ - hold, hold me, again walk me into the unknown of which I ask
    Κι απ' το ένα μου τ' άπειρο γέννα μου μαζί σου να μοιραστώ - and from the infinity be born with me so we can be halved
    Κράτα, κράτα με, μόνο αγάπα με, να πάμε στον ουρανό - hold, hold me, just love me, we can go to heaven
    Κι όταν φτάσουμε, να πέφτω άσε με, ξέρω να σώζομαι εγώ - and when we arrive, if I fall leave me be, I know how to save myself

    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ - for years I was dead, for years I was finished but I am still here
    Όλα τα λάθη μου έχω στην πλάτη μου, μα είμαι καινούργια εγώ - All my mistakes I carry on my back, but I am a new person
    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ - for years I was dead, for years I was finished but I am still here
    Όλο το δάκρυ μου στέγνωσε, αγάπη μου, κι είμαι καινούργια εγώ - all my tears have dried, my love, but I am a new person

    (Θηρίο) Έχω πεθάνει κι έχω ξαναγεννηθεί απ' την στάχτη μου - I have died and been reborn from my ashes
    Ξέρω να σώζομαι εγώ, μη φοβάσαι, αγαπή μου - I know how to save myself, don't be scared, my love
    Στα μάτια σε κοιτάω, εσύ απ' το χέρι κράτα με - I look you in the eyes, you hold my hand
    Κι άν θέλεις, κάνε μου μιά χάρη, άμα σου περισσεύει, αγάπα με - and if you want, do me one favour, if you have it in you, love me

    Κι όταν φτάσουμε, να πέφτω άσε με, ξέρω να σώζομαι εγώ - and when we arrive, leave me fall, I know how to save myself

    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ - for years I was dead, for years I was finished and I am still here
    Όλα τα λάθη μου έχω στην πλάτη μου, μα είμαι καινούργια εγώ - all my mistakes I carry on my back, but I am a new person
    Χρόνια που πέθαινα, χρόνια που τέλειωνα κι είμαι ακόμα εδώ - for years I was dead, for years I was finished and I am still here
    Όλο το δάκρυ μου στέγνωσε, αγάπη μου, κι είμαι καινούργια εγώ - all my tears have dried, my love, and I am a new person
     
  3. KokkinoTrantafillo said:

    Default

    OMG thx you so much :*:*
     
  4. LaylaJasmine said:

    Default

    Happy to help

    Interesting song. I watched the video.