Фани - Лоша Копија

Thread: Фани - Лоша Копија

Tags: None
  1. macorules94 said:

    Default Фани - Лоша Копија

    Не можам да ја најдам оваа песна никаде.

    Може некој да ми ја прати ако ја имате?
     
  2. Event3Horizon said:

    Default

    ako ne e popularna pesna, nigde nema da ja najdes. Od kade e ova pesna? Epten nova li e?
     
  3. macorules94 said:

    Default

    ја имам видено на К-15 музика шоу, тука во Австралија имам Ubi и тамо е.

    Ја имам видено 2-3 пати
     
  4. Event3Horizon said:

    Default

    Quote Originally Posted by macorules94 View Post
    ја имам видено на К-15 музика шоу, тука во Австралија имам Ubi и тамо е.

    Ја имам видено 2-3 пати
    Damn you guys are lucky to have Ubi world TV over there. USA has NOTHING on satellite that is from Macedonia/Bulgaria. Only internet TV is a possibility.
     
  5. macorules94 said:

    Default

    lol, Well, After Macedonia, Australia has the most Macedonians lol ... I think.

    wow you live in USA? Are you sure USA has no UBI?
     
  6. Event3Horizon said:

    Default

    Quote Originally Posted by macorules94 View Post
    lol, Well, After Macedonia, Australia has the most Macedonians lol ... I think.

    wow you live in USA? Are you sure USA has no UBI?
    Yep I'm in Florida and yes, UBI is not broadcasting here. There was A1 Plus in 2005 but it was gone in less than a year. There was MTB SAT in 2003 but it was gone after 6 months. No one seems to want to broadcast in the U.S. because it's just too expensive for them to beam to North American satellites and they won't have enough customers anyway because 1) We'll either find the way to pirate the signal, or 2) just be too cheap to subscribe. On the other hand I think internet TV will be the less-expensive solution to international broadcasting.
     
  7. macorules94 said:

    Default

    Oh well, who cares, YOU LIVE IN USA, ITS AWESOME
     
  8. Event3Horizon said:

    Default

    Quote Originally Posted by macorules94 View Post
    Oh well, who cares, YOU LIVE IN USA, ITS AWESOME
    Well, on the other hand, I think that you living in Australia is more awesome.
     
  9. macorules94 said:

    Default

    Australia sucks ****

    Its a shithole, and everyone is gay lol
     
  10. Lydia_the angel's Avatar

    Lydia_the angel said:

    Default

    Може да си зборувате на македонски ако сте Македонци да го шириме јазиков се зезам, но имаме кај нас има иницијатива "Говорете македонски", хехе, додуша тоа е за да се зборува литературниот македонски јазик, зoшто не се внимава баш и сите тераат дијалекти Навистина, слободно, таман за да не го заборавите јазикот таму во туѓина И не не заборавајте и нас , јаки сме нема што, насекаде не има и после ќе каже некој Македонија била мала

    Поздравче од мене
    The icon lamp has brighten the sky
    white aureole are knitting the angels for you
    your star extinguished, as soon as I found you, you left
    ***TOŠE FOREVER IN OUR HEARTS***
     
  11. Event3Horizon said:

    Default

    Quote Originally Posted by Lydia_the angel View Post
    Може да си зборувате на македонски ако сте Македонци да го шириме јазиков се зезам, но имаме кај нас има иницијатива "Говорете македонски", хехе, додуша тоа е за да се зборува литературниот македонски јазик, зoшто не се внимава баш и сите тераат дијалекти Навистина, слободно, таман за да не го заборавите јазикот таму во туѓина И не не заборавајте и нас , јаки сме нема што, насекаде не има и после ќе каже некој Македонија била мала

    Поздравче од мене
    Za mongu godini Makedonciiiiii, kaaade i da steeeeeeee!!

    Da fala pozdrav i do tebe. Ne se sekiraj, ne sum zaboravil nisto. I za literaturnost, mozam da predavam jas od Veles sum. Roditelite mi vikaat deka bil naj cist Makedonski jazik. Samo jas normalno zboruvam Angliski oti mi e epten po lesen da se izrazam vo visok stil.
     
  12. Lydia_the angel's Avatar

    Lydia_the angel said:

    Default

    Quote Originally Posted by Event3Horizon View Post
    Za mongu godini Makedonciiiiii, kaaade i da steeeeeeee!!

    Da fala pozdrav i do tebe. Ne se sekiraj, ne sum zaboravil nisto. I za literaturnost, mozam da predavam jas od Veles sum. Roditelite mi vikaat deka bil naj cist Makedonski jazik. Samo jas normalno zboruvam Angliski oti mi e epten po lesen da se izrazam vo visok stil.
    Za mnogu godini i se najubavo Milo mi e da slushnam deka nema da go zaboravish, bidejki nekoi od nashite shto ziveat tamu podolgo vreme, koga kje dojdat malku poteshko go govorat jazikot, no dodeka se naviknat
    Inanku tvoite roditelite se do nekade vo pravo, iako mene malku Veleshkiot dijalekt cudno mi zvuci no po gramatika e tocno deka Makedonskiot literaturen jazik e izgraden vrz osnova na centralnoto veleshko-bitolsko-prilepsko-ohridsko narecje Barem i mojot Ohrid tuka spagja
    Inaku mozes da si zboruvash na koj jazik sakash, kako shto smetash deka polesno se izrazuvash i ti odgovara, jas onaka spomnav zashto znam za da ne se zaboravi jazikot koj e zamenat vo upotreba so drug, od vreme na vreme treba da se koristi Kolku ima lugje sto Angliskiot na vremeto koga go uchele skoro super go znaele, ama ne go koristele tolku chesto, pa sega i najosnovni raboti ne im teknuvaat

    Ajde pozdravce ushte ednash i dobar pomin za vikendot
    The icon lamp has brighten the sky
    white aureole are knitting the angels for you
    your star extinguished, as soon as I found you, you left
    ***TOŠE FOREVER IN OUR HEARTS***