Aaliyah - Never giving up

Thread: Aaliyah - Never giving up

Tags: None
  1. brandy123 said:

Exclamation Aaliyah - Never giving up

Im sitting here and thinking about you baby
    Im thinking about All The Changes that we have been through.
    And I Know It Might Sound Crazy, But Im Still Loving You.
    The Way You Make Me Feel, I Cant Explain.
    But I Love What You Do, What You Do To Me.

Im never Giving Up on This Love
    Im Never Giving Up because Your All Im Thinking Of.
    You are Always On My Mind All The Time.

If You Say What You Mean, And You Mean What You Say.
    My Love Will Be Here Always.
    Lately Ive Had The Strangest Feelin,
    A Feeling I Cant Deny.
    That Angels Watchin Over Us And Our Life.
    Angels Watchin Over You, Over Me

2. selim said:

Default Aaliyah - Never giving up - Asla Vazgeçmeyen

Aaliyah - Never giving up - Asla Vazgeçmeyen

Im sitting here and thinking about you baby // Oturup burada, yavrum, seni düşünüyorum
    (Im thinking about) All The Changes that we have been through. // yaşadığımız onca değişimi (düşünüyorum)
    And I Know It Might Sound Crazy, But Im Still Loving You. // delicesine belki ama yine de seviyorum seni
    The Way You Make Me Feel, I Cant Explain. // anlatması zor beni nasıl hissettirdiğini
    But I Love What You Do, What You Do To Me. // seviyorum işte her yaptığını, bana yaptıklarını

Im never Giving Up on This Love // Asla vazgeçmem bu sevgiden
    Im Never Giving Up because Your All Im Thinking Of. // Asla vazgeçmem, sensin hep düşündüğüm çünkü
    You are Always On My Mind All The Time. // Aklımdan hiç çıkmıyorsun ki (* you are never out of my mind)

If You Say What You Mean, And You Mean What You Say. // Aklındaki söylediğin, söylediğin demek istediğinse
    My Love Will Be Here Always. // sevgim her zaman burada (seninle birlikte) (*with you)
    Lately Ive Had The Strangest Feelin, // son zamanlarda tuhaf bir his edindim
    A Feeling I Cant Deny. // bir his ki yalandır diyemediğim (*reddedemediğim),
    That Angels Watchin Over Us And Our Life. // Melekler göz kulak oluyorlar bize, (ve) ömrümüze
    Angels Watchin Over You, Over Me // Melekler koruyorlar seni (de), beni (de)

seLimmm