b.u.g. mafia Bag Pula-n Lume Și V-o Fac Cadou (feat. ViLLy)

Thread: b.u.g. mafia Bag Pula-n Lume Și V-o Fac Cadou (feat. ViLLy)

Tags: None
  1. DoRiLoN said:

    Default b.u.g. mafia Bag Pula-n Lume Și V-o Fac Cadou (feat. ViLLy)

    b.u.g. mafia
    Bag Pula-n Lume Și V-o Fac Cadou (feat. ViLLy)


    Intro (ViLLy):
    Unde s-au dus, când au apus // Anii de sus ai gloriei lor…

    Refren (x2) (ViLLy):
    Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii şi flintele haiducilor…

    Uzzi Intro:
    Am vrut să fie nu doar BUG Mafia…
    Am vrut să fie o ţară-ntragă pentru o ţară-ntreagă…
    B.U.G. Mafia…

    Uzzi Strofa I:
    Viaţa-i un cadou frumos şi unu de căcat, // De căcat să trăieşti în România defapt…
    Nu că e ceaţă, praf, e un sistem bolnav, // Într-o ţară frumoasă pe care-o fac pilaf…
    Târfe ordinare cu un singur scop, // Să ne sece pe toţi ca ei să fie-n top,
    ntează cine moare, dacă moare, cum trăieşte, // Că oamenii se-aruncă de pe blocuri orbeşte,
    oamenii-şi dau foc pentru că nu au de mâncare, // Că se moare în spitale de atâta nepăsare,
    Că se spânzură copiii de dor pentru părinţi // Plecaţi afară, unii cu multă şcoală,
    Că n-au mai suportat bătaia de joc, // Politică pe băţ cu Pic şi Poc…
    morţii voştri de hoţi cu pretenţii de lorzi, // Genocid cu altă faţă, să vă văd pe toţi morţi
    Acum!

    Tataee Strofa I:
    Mai bine beau oţet, mă jur, // Decât s-ascult ziarişti cum îi ling pe ăştia-n cur,
    cât s-ascult cum au pus-o ei de-un blat… // O parte din presă încă presează doar căcat…
    Cum că se face, cum că se drege, // Cum că pe ei nimeni nu îi mai inţelege…
    Ar trebui ca cineva să îi alerge // Şi să îi mângâie pe spate cu ciomege…
    E vina mea // C-am aşteptat atâţia ani… “Poate s-o schimba ceva…”
    N-am realizat că am duşmani p-aici, // Stai aşa că o s-ascut şi eu lama de la brici…
    Mi-a zis un frate să tac, să fiu atent // C-o să trimită garda să mă ducă la ciment,
    Dar ţip cât pot de tare pan-o să cad în cavou // Bag pula-n lume şi apoi v-o fac cadou!

    Refren (x2) (ViLLy):
    Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii şi flintele haiducilor…

    Refren secundar (Tataee):
    Sunt aici, la mine sub tricou, // Răsună-n mintea mea zi de zi ca un ecou…
    Să sufăr eu pentru voi?... O zic din nou… // Bag pula-n lume şi v-o fac cadou!




    Caddillac Strofa I:
    Ridicaţi drapelu’ sus, sus, să se vadă… // Scrieţi pe el “România e de pradă”
    Că merg oamenii cu capu’ plecat pe stradă, // Apăsaţi de o viaţă de corvoadă…
    Bravadă în mass-media, guvernu’ face media, // Trăim bine, să mor eu, asta-i concluzia...
    Europeni... Da’ pentru cine nu ştia, // Europenii, pe le noi, au spor de lumea-a-treia…
    Înţelegi care-i ideea? Ăştia ne fac, // La fel de sigur cum mi se spune Caddillac…
    Ne vând ca sclavi, după cum le e pe plac, // Ştii că degeaba strig eu, dacă alţii tac…
    Un drogat ameninţă cu acu’ infectat, // Dar un doctor este cel care te-nţeapă cu el de fapt…
    E ca dracu, plouă cu căcat, // Ai grijă cât respiri, să nu fii impozitat…

    Uzzi Strofa I:
    Acum! leşinaţi în drum // Justiţia dreaptă se strâmbă oricum,
    Că e oarbă şi nu vede când şi cum aplică lege, // Noi suntem proşti, nu ştim, nu-nţelegem…
    Dacă-nţelegem ce? La modu ăsta e! // Scapă cine trebuie da' curge cu pedepse,
    Vin gaborii-n maşini pe care scrie aşa... // ''Siguranţă şi încredere'', aaahhaaaaa..
    Cum să ai încredere? ce siguranţă frăţioare? // Când gaborii se uită-n timp ce unu-şi ia topoare…
    Când gaborii drogaţi vând droguri la drogaţi… // America de sud suntem, toţi traficanţi,
    Ţara lu' Papură Vodă, omu’ integru... // Să v-ajungă boala noastră, n-o să ne-mbrăcăm în negru
    Continuaţi lipitori, sugeţi tot, miştooo… // Preparăm bombele şi vi le dăm cadoo…

    Refren (x2) (ViLLy):
    Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii şi flintele haiducilor…

    Refren secundar (Tataee):
    Sunt aici, la mine sub tricou, // Răsună-n mintea mea zi de zi ca un ecou…
    Să sufăr eu pentru voi?... O zic din nou… // Bag pula-n lume şi v-o fac cadou!

    Tataee Strofa a II-a:
    Doamnelor şi domnilor, vă doresc // Să muriţi cu toţii-n chinuri, că aşa ar fi firesc…
    Ce-aţi făcut?... Mi-aţi amanetat copilu’, // Deşi încă nu-i născut, tre’ s-aducă bani cu kilu’…
    Aş vrea să zboare sticle incendiare, // Să sparg-asurzitor geamuri guvernamentale
    Că aţi lăsat bătrâni fără alinare // Şi aţi adus profesorii în prag de disperare…
    Toată lumea e în prag de disperare // Şi copii voştri cheltuiesc banii noştri-n soare…
    Nesimţire mare… Zic pe faţă, // Părinţii mei n-au strâns atât, deşi-au muncit o viaţă…
    Ar trebui să vă sechestrăm, // În plină stradă să vă dezbrăcăm,
    Să defilaţi în pielea goală pentru un popor falit, // Să purtaţi peste organe declaraţiile de venit…

    Caddillac Strofa a II-a:
    Revoluţia-i o tânără fată acum, // Are 20 de ani şi-a apucat-o pe un drum…
    Guvernu’ a promis că o ajută, dar vrea întâi s-o fută, // Însă revoluţia nu e curvă…
    În schimb, politica e şi e versată, // Poate să-ţi fută viaţa toată, dintr-o dată,
    Că nu e justiţie adevărată, // Este doar o marionetă dirijată…
    Suntem ascultaţi, deformat informaţi, // Cenzuraţi, jefuiţi, batjocoriţi...
    Suntem împinşi la groapă sistematic şi prin sistem, // Până cineva o să ridice pumnu ferm...
    Că suntem încă vii şi vrem s-avem copii // Şi pentru ei suntem în stare să vă scoatem ochii...
    Şi dacă asta-i lumea oferită pe platou, // Eu-mi bag pula-n ea de lume şi v-o fac cadou…

    Refren (x2) (ViLLy):
    Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii şi flintele haiducilor…

    Refren secundar (Tataee):
    Sunt aici, la mine sub tricou, // Răsună-n mintea mea zi de zi ca un ecou…
    Să sufăr eu pentru voi?... O zic din nou… // Bag pula-n lume şi v-o fac cadou!

    Tataee Outro:
    Mult, mult respect pentru Vali Sterian… Piesele lui sunt la fel de relevante şi acum… Yeah…
    Ar trebui să cadă cerul pe noi că am devenit în timp doar nişte oi… Yeah..
    Pumnu’ strâns!




    Pls for a eng translation 10x in advance
     
  2. tigress_tim's Avatar

    tigress_tim said:

    Default

    Hey, did my best


    Bag Pula-n Lume Și V-o Fac Cadou
    I shove my d*ck in the world and offer it to you as a gift

    Intro (ViLLy):
    Unde s-au dus, când au apus // Anii de sus ai gloriei lor…
    Where did they go, when did they sink// High years of their glory

    Refren (x2) (ViLLy):
    Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii şi flintele haiducilor…
    Where are the guns, where are the daggers// Horses and the beings of the outlaws

    Uzzi Intro:
    Am vrut să fie nu doar BUG Mafia…
    I wanted it to be more than BUG MAFIA
    Am vrut să fie o ţară-ntragă pentru o ţară-ntreagă…
    I wanted it to be an entire country for an entire country
    B.U.G. Mafia…

    Uzzi Strofa I:
    Viaţa-i un cadou frumos şi unu de căcat, // De căcat să trăieşti în România defapt…
    Life is a beautiful gift and one of s*it// Actually to live in s*it in Romania
    Nu că e ceaţă, praf, e un sistem bolnav, // Într-o ţară frumoasă pe care-o fac pilaf…
    No cause it's fog, dust, a deranged system// In a beautiful country which they turn into pilaff.
    Târfe ordinare cu un singur scop, // Să ne sece pe toţi ca ei să fie-n top,
    Ordinary who*es with a single purpose// To drain us all in order that they remain on top
    Contează cine moare, dacă moare, cum trăieşte, // Că oamenii se-aruncă de pe blocuri orbeşte,
    It matters who dies, how it dies, how it lifes// Cause people throw themselves blindly from the top of the buildings
    oamenii-şi dau foc pentru că nu au de mâncare, // Că se moare în spitale de atâta nepăsare,
    People set themselves on fire because they don't have any food// Cause deaths occur in hospitals with the lack of food.
    Că se spânzură copiii de dor pentru părinţi // Plecaţi afară, unii cu multă şcoală,
    Cause children hang themselves with the longing of their parents// All gone outside ( to foreign countries) , some with degrees
    Că n-au mai suportat bătaia de joc, // Politică pe băţ cu Pic şi Poc
    Cause they couldn't handle the mockery// Polictics on a stick pic and poc
    morţii voştri de hoţi cu pretenţii de lorzi, // Genocid cu altă faţă, să vă văd pe toţi morţi
    Acum!
    God damn lousy thieves with lord pretentions// Genocide with another face, may i see you all dead.
    Now!


    Tataee Strofa I:
    Mai bine beau oţet, mă jur, // Decât s-ascult ziarişti cum îi ling pe ăştia-n cur,
    I rather drink vinegar, i swear// Thank to listen to these journalist how they kiss these ( politicians) as*es
    cât s-ascult cum au pus-o ei de-un blat… // O parte din presă încă presează doar căcat…
    How long should i listen how they made a countertop// a part of the press is still jaming s*it
    Cum că se face, cum că se drege, // Cum că pe ei nimeni nu îi mai inţelege…
    That they are doing it, they are mending it// That nobody understands them anymore..
    Ar trebui ca cineva să îi alerge // Şi să îi mângâie pe spate cu ciomege…
    Somebody should make them run// To caress their backs with switches
    E vina mea // C-am aşteptat atâţia ani… “Poate s-o schimba ceva…”
    It's my fault// That i waited so many years.."Maybe something would change"
    N-am realizat că am duşmani p-aici, // Stai aşa că o s-ascut şi eu lama de la brici…
    I didn't realise that i have enemies here// Hold on cause i'll sharpen the blade of the razor too
    Mi-a zis un frate să tac, să fiu atent // C-o să trimită garda să mă ducă la ciment,
    A brother told me to shut up, to be careful// Cause they'll send the guards to take me to the cement.
    Dar ţip cât pot de tare pan-o să cad în cavou // Bag pula-n lume şi apoi v-o fac cadou!
    But i'll scream as loud as i can till' i fall in the tomb// I shove my d*ck in the world and i'm offering it to you!

    Refren (x2) (ViLLy):
    Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii şi flintele haiducilor…
    Where are the guns, where're the daggers// The horses and the beings of the brigands

    Refren secundar (Tataee):
    Sunt aici, la mine sub tricou, // Răsună-n mintea mea zi de zi ca un ecou…
    They are here, under my shirt// It resounds in my mind day by day like an echo
    Să sufăr eu pentru voi?... O zic din nou… // Bag pula-n lume şi v-o fac cadou!
    To suffer for you ?....I'm saying it again...//I shove my d*ck in this world and i'm offering it to you as a gift!



    Caddillac Strofa I:
    Ridicaţi drapelu’ sus, sus, să se vadă… // Scrieţi pe el “România e de pradă”
    Lift the flag up, up, may it be seen...// Write on it " Romania is for prey"
    Că merg oamenii cu capu’ plecat pe stradă, // Apăsaţi de o viaţă de corvoadă…
    Cause people walk with their heads bent on the street..//You press since a lifetime on the chore
    Bravadă în mass-media, guvernu’ face media, // Trăim bine, să mor eu, asta-i concluzia...
    Bravado in the mass-media, the guvernment makes media// We live well, hell yea, this is the conclusion
    Europeni... Da’ pentru cine nu ştia, // Europenii, pe le noi, au spor de lumea-a-treia…
    Europeans...Yes for those who didn't know// Europeans , at us, have a 3rd world growth
    Înţelegi care-i ideea? Ăştia ne fac, // La fel de sigur cum mi se spune Caddillac…
    Do you get the idea? They do us// This is as certain as they call me Caddliac
    Ne vând ca sclavi, după cum le e pe plac, // Ştii că degeaba strig eu, dacă alţii tac…
    They sell us like sclaves, as they please// I shout in vain you know, if other keep quiet...
    Un drogat ameninţă cu acu’ infectat, // Dar un doctor este cel care te-nţeapă cu el de fapt
    O drug addict treatens with an infected needle// But a doctor is the one who stings you actually
    E ca dracu, plouă cu căcat, // Ai grijă cât respiri, să nu fii impozitat…
    It's like hell, it rains with crap// BE careful how much you breathe, or you might get taxed..

    Uzzi Strofa I:
    Acum! leşinaţi în drum // Justiţia dreaptă se strâmbă oricum,
    Now! Pass out on the street/ The rightous justice distorts anyway
    Că e oarbă şi nu vede când şi cum aplică lege, // Noi suntem proşti, nu ştim, nu-nţelegem…
    It's blind and doesn't see how he applies the laws// We are stupid, we don't know, don't understand..
    Dacă-nţelegem ce? La modu ăsta e! // Scapă cine trebuie da' curge cu pedepse,
    If we do so what? It's at this mode!// Those that need to escape but it's flowing with punishments,
    Vin gaborii-n maşini pe care scrie aşa... // ''Siguranţă şi încredere'', aaahhaaaaa..
    The police come with cars on which it writes...// " Safety and trust"
    Cum să ai încredere? ce siguranţă frăţioare? // Când gaborii se uită-n timp ce unu-şi ia topoare…
    How can you trust ? what safety brother?// When they sit and watch how one if being killed with an ax?
    Când gaborii drogaţi vând droguri la drogaţi… // America de sud suntem, toţi traficanţi,
    When druged police sell drugs to drug addicts// We are South America, all drug dealers,
    Ţara lu' Papură Vodă, omu’ integru... // Să v-ajungă boala noastră, n-o să ne-mbrăcăm în negru
    The land of Papura Voda ( this is a name Romania gained in the last years, there is a blog made with this name too ; a blog about what happens in this country about human foolishness, corruption etc), the integral man// May our illness get to you, we won't wear black
    Continuaţi lipitori, sugeţi tot, miştooo… // Preparăm bombele şi vi le dăm cadoo…
    Continue leechers, suck it all, cool.....// We prepare the bombs and we'll offer them as gifts.

    Refren (x2) (ViLLy):
    Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii şi flintele haiducilor…
    Where are the guns, where're the daggers// The horses and the beings of the brigands

    Refren secundar (Tataee):
    Sunt aici, la mine sub tricou, // Răsună-n mintea mea zi de zi ca un ecou…
    They are here, under my shirt// It resounds in my mind day by day like an echo
    Să sufăr eu pentru voi?... O zic din nou… // Bag pula-n lume şi v-o fac cadou!
    To suffer for you ?....I'm saying it again...//I shove my d*ck in this world and i'm offering it to you as a gift!
    Tataee Strofa a II-a:
    Doamnelor şi domnilor, vă doresc // Să muriţi cu toţii-n chinuri, că aşa ar fi firesc…
    Ladies and gentleman, I wish// That you all die in pain, cause that would natural...
    Ce-aţi făcut?... Mi-aţi amanetat copilu’, // Deşi încă nu-i născut, tre’ s-aducă bani cu kilu’…
    What have you done..? You've threatened my kid// Even he's not born yet, he must bring tons of money..
    Aş vrea să zboare sticle incendiare, // Să sparg-asurzitor geamuri guvernamentale
    I'd wish for inflammatory bottles to fly// To defeanly break the government windows
    Că aţi lăsat bătrâni fără alinare // Şi aţi adus profesorii în prag de disperare…
    Cause u've left old people without soothing// and u've brought teachers to despair
    Toată lumea e în prag de disperare // Şi copii voştri cheltuiesc banii noştri-n soare…
    Everybody is at the borders of despair// And your kids spend our money at the sun...
    Nesimţire mare… Zic pe faţă, // Părinţii mei n-au strâns atât, deşi-au muncit o viaţă…
    Huge stolidity...I'll tell it to your face// My parents didn't gather as much...even though the'd work their whole life..
    Ar trebui să vă sechestrăm, // În plină stradă să vă dezbrăcăm,
    We should kidnap you// On public street and disrobe you
    Să defilaţi în pielea goală pentru un popor falit, // Să purtaţi peste organe declaraţiile de venit…
    To march naked for a bankrupt nation// To wear over your organs the income statements

    Caddillac Strofa a II-a:
    Revoluţia-i o tânără fată acum, // Are 20 de ani şi-a apucat-o pe un drum…
    Revolution is a young girl now// has 20 years and started on a road...
    Guvernu’ a promis că o ajută, dar vrea întâi s-o fută, // Însă revoluţia nu e curvă…
    The government promised to help her, but first he wants to f*ck her// But the revolution is not a wh*re
    În schimb, politica e şi e versată, // Poate să-ţi fută viaţa toată, dintr-o dată,
    Instead, the policy is versed// It can f*ck your whole life at once,
    Că nu e justiţie adevărată, // Este doar o marionetă dirijată…
    Cause there is no rightful justice// It's just a pupped doll...
    Suntem ascultaţi, deformat informaţi, // Cenzuraţi, jefuiţi, batjocoriţi...
    We are listened, wrong informed// Censored, robbed, mocked...
    Suntem împinşi la groapă sistematic şi prin sistem, // Până cineva o să ridice pumnu ferm...
    We are systematically pushed to the pit and through the system, / / Until someone will raise his fist firmly ...
    Că suntem încă vii şi vrem s-avem copii // Şi pentru ei suntem în stare să vă scoatem ochii...
    Cause we are still alive and want to have children// and for their sake we are capable of pull your eyes out
    Şi dacă asta-i lumea oferită pe platou, // Eu-mi bag pula-n ea de lume şi v-o fac cadou…
    And if this is the world offered on a dish// I shove my d*ck in it, and offer it to you as a gift.

    Refren (x2) (ViLLy):
    Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii şi flintele haiducilor…
    Where are the guns, where're the daggers// The horses and the beings of the brigands

    Refren secundar (Tataee):
    Sunt aici, la mine sub tricou, // Răsună-n mintea mea zi de zi ca un ecou…
    They are here, under my shirt// It resounds in my mind day by day like an echo
    Să sufăr eu pentru voi?... O zic din nou… // Bag pula-n lume şi v-o fac cadou!
    To suffer for you ?....I'm saying it again...//I shove my d*ck in this world and i'm offering it to you as a gift!
    Tataee Outro:
    Mult, mult respect pentru Vali Sterian… Piesele lui sunt la fel de relevante şi acum… Yeah…
    Thank you very much respect for Vali Sterian...His songs are as relevant even now...yeah...
    Ar trebui să cadă cerul pe noi că am devenit în timp doar nişte oi… Yeah..
    Pumnu’ strâns!
    The sky should fall over us cause we've become in time just a couple of sheep...yea...Fist tight!
    " Don't take life too seriously, no one gets out alive. "