Kendim Ettim Kendim Buldum

Thread: Kendim Ettim Kendim Buldum

Tags: None
  1. zanetoula said:

Default Kendim Ettim Kendim Buldum

this is a song that i heard recently and i liked it a lot
    can anyone help me with the lyrics ?

Karadır şu bahtım kara sözüm kâr etmiyor yâra
    Karadır şu bahtım kara sözüm kâr etmiyor yâra
    Sen düşürdün beni dara eyvah eyvah eyvah ey
    Sen düşürdün beni dara eyvah eyvah eyvah ey

Kendim ettim kendim buldum kendim ettim kendim buldum
    Gül gibi sarardım soldum eyvah eyvah eyvah ey

Bilmez yar halımdan bilmez akan gözyaşlarım silmez
    Bir kere yüzüme gülmez eyvah eyvah eyvah ey
    Bir kere yüzüme gülmez eyvah eyvah eyvah ey

2. tremo's Avatar

tremo said:

Karadır şu bahtım kara sözüm kâr etmiyor yâra- I have a bad fortune, my words don't effect my beloved
    Karadır şu bahtım kara sözüm kâr etmiyor yâra- I have a bad fortune, my words don't effect my beloved
    Sen düşürdün beni dara eyvah eyvah eyvah ey- You take me to the bad days, alas, alas, ey
    Sen düşürdün beni dara eyvah eyvah eyvah ey- You take me to the bad days, alas, alas, ey

Kendim ettim kendim buldum kendim ettim kendim buldum- I did and I found it, I did and I found it(Means I did bad things and they all returned to me back)
    Gül gibi sarardım soldum eyvah eyvah eyvah ey- I pined away with grief like a rose, alas, alas, ey
    Kendim ettim kendim buldum kendim ettim kendim buldum- I did and I found it, I did and I found it(Means I did bad things and they all returned to me back)
    Gül gibi sarardım soldum eyvah eyvah eyvah ey- I pined away with grief like a rose, alas, alas, ey

Bilmez yar halımdan bilmez akan gözyaşlarım silmez- My beloved doesn't know how i feel, she doesn't wipe away the tears from my eyes
    Bir kere yüzüme gülmez eyvah eyvah eyvah ey- She never smiles at me, alas, alas, ey
    Bir kere yüzüme gülmez eyvah eyvah eyvah ey- She never smiles at me, alas, alas, ey

This is an old and popular song for all Turks, it has sang by many different singers, who did u listened it from?
    Şarkıların günahı yok, acıtan sensin içimi...
    Hangimiz istedi söyle, bu adaletsiz seçimi...

3. zanetoula said:

thank you very much for your help
    a sad song ...
    i listened it from CEM KARACA i think that's his name

4. tremo's Avatar

tremo said:

Quote Originally Posted by zanetoula View Post
    thank you very much for your help
    a sad song ...
    i listened it from CEM KARACA i think that's his name
    Yes, that's his name, the song is from 1970s and he died in 2004..
    Şarkıların günahı yok, acıtan sensin içimi...
    Hangimiz istedi söyle, bu adaletsiz seçimi...