Please NATIVE ROMANIAN SPEAKERS, could you help me please?

Thread: Please NATIVE ROMANIAN SPEAKERS, could you help me please?

Tags: romanian
  1. AlexandraTheGreat7 said:

    Smile

    Deleted
    Last edited by AlexandraTheGreat7; 04-18-2014 at 09:37 PM.
     
  2. saga said:

    Default

    Da, este adevărat Google vă ajută în cazul în care este folosită ca referinţă, dar traducerile nu sunt 100% sigur ... Nu ştiam că limba ta maternă a fost română până când am citit pe site-ul tau ... foarte frumos!!! o limbă romantică la fel ca franceză şi spaniolă :-) Ai deja franceza ca a doua limbă, înseamnă ca învăţarea limbii spaniole va fi extrem de uşor pentru tine :-) Am aruncat deja o privire structurii limbii române şi, chiar dacă cele mai multe cuvinte sunt diferite, există anumite similitudini în ceea ce priveşte gramatica ... probabil pentru că au aceeaşi rădăcină ... daca ai vreodata nevoie de ajutor cu spaniola să-mi spui şi voi fi mai mult decât fericita să iti dau o mână de ajutor :-)

    Da, îmi imaginez că trebuie să fie o provocare sa faci un dans sa fie gratios si masculin in acelasi timp ... dar dragul meu vei face acest lucru extraordinar de bine... esti un dansator uimitor şi în acelaşi timp, te uiţi aşa bărbătesc şi aşa sexy ... Acesta este motivul pentru care m-ai vrajit deoarece prima dată când te-am văzut dansând ... mi-ai taiat respiraţia…

    Deci, ai menţionat că dansul este o pasiune şi că, împreună cu aceasta iti dedici o parte din timpul tău pentru câteva alte responsabilitati ... Sunt curioasa care este meseria ta.

    Iti multumesc pentru partajarea link-ul de site-ul tau ... Mi-a plăcut foarte mult să citesc despre tine si despre modul în care te simţi cand dansezi. Gândurile tale despre dans sunt foarte profunde şi frumoase ... De asemenea, am început să citesc unele dintre poeziile tale ... tot ce pot spune este că în afară de a fi un om talentat şi frumos acest lucru arată că ai, de asemenea, o inima sensibila si frumosa asa ca acum imi place de tine atât de mult :-))) De asemenea, am iubit mai mult imagine super sexy a ta ... a făcut inima mea sa bate atat de repede că, pentru un moment am crezut că avea să-şi piardă cunoştinţa iubitul meu!!!

    Flamenco este, de asemenea, un dans foarte frumos ... există o mulţime de putere, pasiune şi senzaţie în ea ... şi tango ... iubesc tangoul, este un dans foarte elengant şi senzual ... dacă as dansat vreodată tango cu tine eu sunt sigura că m-as topi in bratele tale ca untul la caldura (this does not sound so great in romanian, just so you know...)

    Sper sa ai o saptamana fantastica! Te sărut dulce iubitul meu...

    Multa dragoste
     
  3. saga said:

    Default

    I was talking about this part ''eu sunt sigura că m-as topi in bratele tale ca untul la caldura''
    ''I know surely I would melt in your arms like butter in the heat.''
     
  4. baby_girl_'s Avatar

    baby_girl_ said:

    Default

    Here it is

    Da, este adevărat Google te ajută în cazul în care este folosit ca referinţă, dar traducerile nu sunt 100% sigure ... Nu ştiam că limba ta maternă este româna până când am citit pe site-ul tau ... foarte frumos!!! o limbă romanică ca franceza şi spaniola :-) Ai deja franceza ca a doua limbă, ceea ce înseamnă învăţarea limbii spaniole va fi extrem de uşoară pentru tine :-) Am aruncat o privire pe structura limbii române şi, chiar dacă cele mai multe cuvinte sunt diferite, există anumite similitudini în ceea ce priveşte gramatica ... probabil pentru că au aceeaşi rădăcină ... daca ai vreodata nevoie de ajutor cu limba spaniolă spune-mi şi voi fi mai mult decât fericităîţi dau o mână de ajutor :-)

    Da, îmi imaginez că trebuie să fie o provocare pentru a face ca dansul să fie gratios si masculin î n acelasi timp ... dar Dragul Meu vei face acest lucru extrem de bine ... esti un dansator uimitor şi în acelaşi timp, te uiţi aşa masculin şi aşa de sexy ... Asta e tocmai ceea ce m-a luat sub vraja ta, deoarece prima dată când te-am văzut dansând ... Mi-ai tăiat răsuflarea

    Deci, ai menţionat că dansul este o pasiune şi că, împreună cu aceasta vei dedica o parte din timpul tău câtorva altor responsabilităţi de lucru ... m-ai facut curioasă ce faci pentru a trăi?

    Iţi mulţumesc pentru partajarea link-ul de pe site-ul tău. ... Mi-a plăcut foarte mult să citesc despre tine si despre modul în care simţi despre dans. Gândurile tale despre dans sunt foarte profunde şi frumoase ... De asemenea, am început să citesc unele dintre poeziile tale ... tot ce pot spune este că în afară de a fi un astfel de om talentat şi frumos acest lucru arată că ai, de asemenea, o inimă sensibilă şi frumoasă aşa că acum îmi place de tine atât de mult :-))) De asemenea, mai mult ca imagine super sexy a ta ... a făcut inima mea să bată atât de repede încât , pentru un moment am crezut că am fost de gând să-şi piardă cunoştinţa iubitul meu!!!

    Flamenco este, de asemenea, un dans foarte frumos ... există o mulţime de putere, pasiune şi senzaţie în el... şi tango ... iubesc tango-ul este un dans foarte elegant şi senzual ... dacă aş dansa vreodată tango cu tine , sunt sigurăm-topi în braţele tale ca untul cald :-P

    Sper să ai o săptămână fantastică! Te sărut dulce iubitul meu...

    Cu multă dragoste,

    Alexa

    * Can you send me the exactly meaning of this phrase? I can't understand anything from its translation into romanian...so send it to me in english and I'll translate it to you in romanian Here is the phrase:
    "De asemenea, mai mult ca imagine super sexy a ta ... a făcut inima mea să bată atât de repede încât , pentru un moment am crezut că am fost de gând să-şi piardă cunoştinţa iubitul meu!!!
    "
     
  5. saga said:

    Default

    Baby Girl ... scuze ca m-am bagat :blush: ...
     
  6. baby_girl_'s Avatar

    baby_girl_ said:

    Default

    No problem Nu ai de ce sa iti ceri scuze