Bizim Gönül - Taş Yürekli

Thread: Bizim Gönül - Taş Yürekli

Tags: None
  1. _did_'s Avatar

_did_ said:

Post Bizim Gönül - Taş Yürekli

Hello Help me with the translation of this song please!!!!!! I really need your help, as I'm afraid I get the sense wrong way so here you go (will appreciate it if you help me with the spelling too):

Bizim gönül - Taş Yürekli

beni sevmediğini dediler inanmadım

sana yandığım kadar hiç bir kula yanmadım

yaşarum dertli dertli dertler derdime ekli

ferhatı şirin yaktı beni da taş yürekli

derin göllere girdim su çikti dizlerime

bugün gördüm nazlımı ne mutli gözlerume

yaşarum dertli dertli dertler derdime ekli

keremi aslı yaktı benide taş yürekli

geydum beyaz içliği yitirdim bu gençliği

elbet bu darlıkların vardır bi genişiliği

2. Kalomira's Avatar

Kalomira said:

yanılmıyorsam rusça yazabilirim

beni sevmediğini dediler inanmadım – они говорили, что ты меня не любишь, я не верил

sana yandığım kadar hiç bir kula yanmadım – я ни по кому так не сгорал от любви, как по тебе

yaşarum dertli dertli dertler derdime ekli – и я буду жить в страданиях, прибавляя их одно к другому

ferhatı şirin yaktı beni da taş yürekli – Ширин погубила Ферхата (это герои легенды о несчастной любви))), а меня - бессердечная

derin göllere girdim su çikti dizlerime – я входил в глубокие озёра, вода доходила мне до колен

bugün gördüm nazlımı ne mutli gözlerume – сегодня я увидел свою кокетку, как же счастливы мои глаза

yaşarum dertli dertli dertler derdime ekli – и я буду жить в страданиях, прибавляя их одно к другому

keremi aslı yaktı benide taş yürekli – Керема погубила Аслы (ещё одна любовная история), а меня - бессердечная

geydum beyaz içliği yitirdim bu gençliği – я одел белое бельё и потерял молодость

elbet bu darlıkların vardır bi genişiliği – несомненно, у этой тесноты есть свой простор (по-русски, наверное, лучше сказать: за чорной полосой всегда приходит белая)

а по поводу спеллинга - там так и поётся, нарушая гармонию. Вот это yaşarum, geydum, gözlerume - это Черноморский диалект
    Herkes kendi türküsünü söyler bu şehirde sadece kendi acısına ağlar

3. _did_'s Avatar

_did_ said:

Wow, then double thank you, Kalomira what for thorough work!

4. Kalomira's Avatar

Kalomira said:

_did_, you are welcome
    Herkes kendi türküsünü söyler bu şehirde sadece kendi acısına ağlar