West Side Family - Gjithe bota jemi dy

Thread: West Side Family - Gjithe bota jemi dy

Tags: None
 1. black_orchid said:

  Default West Side Family - Gjithe bota jemi dy

  Gjithe bota jemi dy - West Side Family

  Kur te hap syte neser dua te shoh ty Yeah
  je gjithcka per mua ,gjithe bota jemi dy Yeah


  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  (Flori)
  Jane mijera fjale, kujtime qe me mua jetojne,
  zgjedh nje album te vjeter dhe nje photo shikoj,
  dy fjale te dedikoj, nje puthje te dergoj
  nje mesazh nga shpirti im: "Ti e di njesoj vazhdoj,
  ne te njejtet vende rri dhe te njejten pije pi,
  ku je ti, jam une, ku jam une, je ti"
  dhe ditet dhe netet e kane tani nje kuptim
  "Jeto diten"-me the; Eshte bere motivi i shpirtit tim
  qe vazhdon, vazhdon yo....dhe me ploteson,
  me jep force, me forcon, Shpirt, ti ekziston!
  Ne sekondat, minutat dhe oret qe jam me ty,
  ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.....
  Dhe kur asgje nuk me ndodh, une shpirt jam me Ty,
  dhe kur gjithcka e bukur ndodh, une shpirt jam me ty,
  le te ndodhe cfare te ndodhe, une shpirt jam me Ty......
  Gjithe Bota Je per Mua.Gjithe Bota Jemi Dy....

  (Refreni)

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet, gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  Yo,jemi prape bashke ne nje tren qe do na coje,
  neper stacionet tona nuk e di ku do ndaloje,
  nuk e di ku do mbaroje misioni qe kam nisur,
  nje shenim:” Jeto diten” lexova ne letren e grisur
  qe me sjell prane vetes time,vetja ime me mungon,
  me sjell nje shenim kaq te thjeshte qe ekziston,
  me nje jete qe jetoj njesoj sikur te jesh (thjesht mendoj per ty se ke nevoje qe te ndjesh)
  Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
  ekziston, me ploteson ,njesoj eshte, njesoj vazhdon.
  Jetoje- sic the-,jeto diten qe pason (Shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj)
  Momentet tona nga e verteta jone me vijne,
  nuk kam me ndjenje te forte, vazhdojme bashke te rrime
  Jam me shume se i lumtur se ne prape jemi te dy.
  Gjithe bota je per mua, e gjithe bota jemi dy

  Sa here malli me merr, une jetoj me ty, te ndjej ty si perhere
  ti me shikon, ti me degjon, mendoj per ty,
  te dua shpirti im, jemi te dy

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Je engjell me jep jete, je engjell me jep jete, je engjell me jep jete
  thnx to anyone in advance...
   
 2. black_orchid said:

  Default West Side Family - Gjithe bota jemi dy

  Gjithe bota jemi dy - West Side Family  Kur te hap syte neser dua te shoh ty Yeah
  je gjithcka per mua ,gjithe bota jemi dy Yeah


  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  (Flori)
  Jane mijera fjale, kujtime qe me mua jetojne,
  zgjedh nje album te vjeter dhe nje photo shikoj,
  dy fjale te dedikoj, nje puthje te dergoj
  nje mesazh nga shpirti im: "Ti e di njesoj vazhdoj,
  ne te njejtet vende rri dhe te njejten pije pi,
  ku je ti, jam une, ku jam une, je ti"
  dhe ditet dhe netet e kane tani nje kuptim
  "Jeto diten"-me the; Eshte bere motivi i shpirtit tim
  qe vazhdon, vazhdon yo....dhe me ploteson,
  me jep force, me forcon, Shpirt, ti ekziston!
  Ne sekondat, minutat dhe oret qe jam me ty,
  ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.....
  Dhe kur asgje nuk me ndodh, une shpirt jam me Ty,
  dhe kur gjithcka e bukur ndodh, une shpirt jam me ty,
  le te ndodhe cfare te ndodhe, une shpirt jam me Ty......
  Gjithe Bota Je per Mua.Gjithe Bota Jemi Dy....

  (Refreni)

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet, gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  Yo,jemi prape bashke ne nje tren qe do na coje,
  neper stacionet tona nuk e di ku do ndaloje,
  nuk e di ku do mbaroje misioni qe kam nisur,
  nje shenim:” Jeto diten” lexova ne letren e grisur
  qe me sjell prane vetes time,vetja ime me mungon,
  me sjell nje shenim kaq te thjeshte qe ekziston,
  me nje jete qe jetoj njesoj sikur te jesh (thjesht mendoj per ty se ke nevoje qe te ndjesh)
  Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
  ekziston, me ploteson ,njesoj eshte, njesoj vazhdon.
  Jetoje- sic the-,jeto diten qe pason (Shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj)
  Momentet tona nga e verteta jone me vijne,
  nuk kam me ndjenje te forte, vazhdojme bashke te rrime
  Jam me shume se i lumtur se ne prape jemi te dy.
  Gjithe bota je per mua, e gjithe bota jemi dy

  Sa here malli me merr, une jetoj me ty, te ndjej ty si perhere
  ti me shikon, ti me degjon, mendoj per ty,
  te dua shpirti im, jemi te dy

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Je engjell me jep jete, je engjell me jep jete, je engjell me jep jete