Elvana Gjata- Me ty

Thread: Elvana Gjata- Me ty

Tags: None
 1. MariaMec said:

  Default Elvana Gjata- Me ty

  Hello,

  can someone please translate this song?

  Elvana Gjata, Me ty


  Njė million arsye
  Po tė kisha unė
  Nuk do tė doje kurr
  Si doja dikur .
  S'munde tė mė thoje fjalėn
  Lamtumirė
  Se ti ike shpejt
  Nė njė tjetėr jetė !
  Uuuuhh!
  Ti nuk je aty se ..
  Nuk je si ti e do

  E une zgjohem nė mėngjes
  Sikur jam me ty
  Dėrgoj lutje lart nė qiell
  Por nuk vin nga ty
  Dhe sa herė kujtimet gjej
  Veten e gėnjej
  Unė e gėnjej
  Por ty s'tė kthej !

  Aj shtrat pa ty gjithmon
  do mbetet bosh
  Se nuk shtrihem dot
  Dhe po flej nė tok .
  Nė mermer tė ftoft
  un kokėn e mbėshtes
  E gjej qetėsi
  Se vi tek tiii


  Dhe une zgjohem nė mėngjes
  Sikur jam me ty
  Dėrgoj lutje lart nė qiell
  Por nuk vin nga ty
  Dhe sa herė kujtimet gjej
  Veten e gėnjej
  Unė e gėnjej
  Por ty s'tė kthej !


  Dhe une zgjohem nė mėngjes
  Sikur jam me ty
  Dėrgoj lutje lart nė qiell
  Por nuk vin nga ty
  Dhe sa herė kujtimet gjej
  Veten e gėnjej
  Unė e gėnjej
  Por ty s'tė kthej !

  Faleminderit shume!!
   
 2. Sutaris's Avatar

  Sutaris said:

  Default

  Here you go

  Njė million arsye
  A milion reasons
  Po tė kisha unė
  I had you
  Nuk do tė doje kurr
  You would never love
  Si doja dikur .
  Like I loved at some time
  S'munde tė mė thoje fjalėn
  You couldn’t say the word to me
  Lamtumirė
  Goodbye
  Se ti ike shpejt
  Because you went away fast
  Nė njė tjetėr jetė !
  Into another life
  Uuuuhh!
  Ti nuk je aty se ..
  You are not there because…
  Nuk je si ti e do
  You aren’t like you want it

  E une zgjohem nė mėngjes
  And I wake up in the morning
  Sikur jam me ty
  As if I am with you
  Dėrgoj lutje lart nė qiell
  I send a prayer up high to heaven
  Por nuk vin nga ty
  But it doesn’t come from you
  Dhe sa herė kujtimet gjej
  And how many times I find memories
  Veten e gėnjej
  I’m fooling myself
  Unė e gėnjej
  I’m faking it
  Por ty s'tė kthej !
  But I’m making you return

  Aj shtrat pa ty gjithmon
  The bed without you all the time
  do mbetet bosh
  It will remain empty
  Se nuk shtrihem dot
  Because I won’t be lying there
  Dhe po flej nė tok
  And I will sleep on the ground
  Nė mermer tė ftoft
  On the cold marble
  un kokėn e mbėshtes
  I support my head
  E gjej qetėsi
  I find tranquility
  Se vi tek tiii
  Because I come to you
  под снегопадами...
   
 3. Krasiva's Avatar

  Krasiva said:

  Default

  Just some little corrections, idk, i think this way it sounds more like the actual lyrics!

  Njė million arsye
  Po tė kisha unė
  If only I had a million reasons
  Nuk do tė doje kurr
  Si doja dikur .
  I wouldn't have loved you like I did sometime before


  Se nuk shtrihem dot
  Because i just can't lay down o it

  correst me if my corrections are wrong haha
   
 4. Sutaris's Avatar

  Sutaris said:

  Default

  Quote Originally Posted by Krasiva View Post
  Just some little corrections, idk, i think this way it sounds more like the actual lyrics!

  Njė million arsye
  Po tė kisha unė
  If only I had a million reasons
  Nuk do tė doje kurr
  Si doja dikur .
  I wouldn't have loved you like I did sometime before


  Se nuk shtrihem dot
  Because i just can't lay down o it

  correst me if my corrections are wrong haha
  falemnderit shumė
  под снегопадами...
   
 5. Krasiva's Avatar

  Krasiva said:

  Default

  ska perse hehe
   
 6. moniana said:

  Default

  http://www.youtube.com/watch?v=6LbPh...t=HL1384776425
  someone help me to write lyrics in English?thanks a lot