Altin Shira - Ti Gjithmonė Je Njė Pikė Loti-----Translation... PLEASE!

Thread: Altin Shira - Ti Gjithmonė Je Njė Pikė Loti-----Translation... PLEASE!

Tags: None
 1. black_orchid said:

  Default Altin Shira - Ti Gjithmonė Je Njė Pikė Loti-----Translation... PLEASE!

  Ti gjithmonė je njė pikė loti
  ėngjėll nate kush tė solli
  dhimbje shpirti kur nuk tretet
  je yll qė vjen e tretet
  ...loti mbetet

  Ēdo mėngjes kur diellin shoh
  dua shpirtin tė ma ngrohė
  ti e vrave ėndrrėn time
  plagė je dhe nė zemrėn time

  Jeta ime valė qė mbytet
  thellė nė zemrėn tėnde zhytet
  dashuria ime ėshtė tepėr
  dhimbja, shpirti yt, retė

  (refren)
  Ti gjithmon je njė pikė loti
  ėngjėll nate kush tė solli
  dhimbje shpirti kur nuk tretet
  je yll qė vjen e tretet
  ...ėndėrr ti mbete
  --------- (x 2)

  Mė mungon si natės hėna
  qaj e mė dhemb zemra
  jeta jonė e ndarė pėrgjysėm
  puthja jonė nuk vyshket

  Sa mė larg tė jesh nga mua
  s'di pse aq mė shumė tė dua
  e kam pirė dashurinė tėnde
  mė ka dehur trup e mėndje.
   
 2. princessxilluminati88 said:

  Default

  You are always a tear
  night angel who brought
  soul pain when digested
  art star comes digest
  ... lot remains

  Every morning when I see the sun
  I warm my soul
  you killed my dream
  are wound in my heart

  My Life tide sinks
  sink deep into your heart
  My love is too
  pain, your soul, the clouds

  (chorus)
  You're always a tear
  night angel who brought
  soul pain when digested
  art star comes digest
  ... dream to remain
  --------- (X 2)

  On Monday night as the missing
  cry of my heart hurt
  Our lives separated by half
  Our kiss is not fading

  Be as far away from me
  I do not know why so much love
  I drink your love
  has more body and mind drunk.
  princess illuminat <3