ljubavne poruke..

Thread: ljubavne poruke..

Tags: None
  1. m-asallah said:

    Default ljubavne poruke..

    please translate these

    1) “Ljubav je nalik na vodu. Ako je nešto ne uzburka, ona truli kao bara.”

    2) “Čovjek može voljeti samo ono biće za koje je uvjeren da će biti prisutno kada mu zatreba.”

    3) “Kad jednoj ljubavi dođe kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je već odavno imali u rezervi.”

    4) Zasto se danas kaze da je siromah ruzan covjek? jer NOVAC uklanja ruznocu.

    5) Nije ona nego ja tebe prvo ljubila
    s tobom zivce gubila i sve ih izgubila......

    6) Bićemo mnogo sretniji, ako na vrijeme shvatimo jednostavnu istinu, da svako od nas živi u sopstvenoj koži. A ne, u tuđim očima.

    7)tvoja suza i men zaboli, svake noci za tebe se molim, sve bi dala tuga da te prodje pusti da te sestra spasi od samoce...

    8)s jednim te istim samo tri put mogu biti ja, prvi put, zadnji put i vise nikada...

    9)Kad bi bio ranjen, krvi bih ti dala, oba svoja oka kad bi bio slep...

    10) Muskarci su mozda otkrili vatru, ali su zene naucile kako se igrati sa njom!!!

    11)Da su suze biseri bogastvo bi imala, da je tuga kruna
    kraljica bi postala!

    12)Prvo ti nauci da volis , pa onda meni nesto pricaj o ljubavi

    13)Kada kazem MOJE, vi morate da se ODMAKNETE

    14) Pred ženom kleči hiljadu muškaraca - a ona izabere onog koji i ne gleda u nju.
     
  2. ina said:

    Default

    11)Da su suze biseri bogastvo bi imala, da je tuga kruna kraljica bi postala!
    If tears were pearls, you would be filthy rich*, if sadness was a crown, you would become/be a queen!
    *I would like to translate - you would worth a fortune, although it doesn't mean the same

    12)Prvo ti nauci da volis , pa onda meni nesto pricaj o ljubavi.
    First (you) learn to love then talk to me about love (something about love).

    13)Kada kazem MOJE, vi morate da se ODMAKNETE
    Wnen I speak my mind (say what I have to say), you have to move/step back.

    14) Pred ženom kleči hiljadu muškaraca - a ona izabere onog koji i ne gleda u nju.
    A thousand men kneel down in front of a woman - and she chooses the one who hasn't even look at her (who is not looking at her).

    10) Muskarci su mozda otkrili vatru, ali su zene naucile kako se igrati sa njom!!!
    “Man may have discovered fire, but women discovered how to play with it.”
    Candace Bushnell, Sex and the City

    9)Kad bi bio ranjen, krvi bih ti dala, oba svoja oka kad bi bio slep...
    (Ceca... )
    If you were wounded, I would give my blood for/to you; if you were blinded, you could take my eyes (If you were blind, "I would give you my both eyes").
     
  3. ina said:

    Default

    Uf! Let's try this....

    1) “Ljubav je nalik na vodu. Ako je nešto ne uzburka, ona truli kao bara.”
    Love is like water. If something doesn't ruffle its surface, it will turn into puddle of decay.

    2) “Čovjek može voljeti samo ono biće za koje je uvjeren da će biti prisutno kada mu zatreba.”
    One can love only the person who is believed to be there for him/her when needed.
    (There's more elegant translation of this quote, but at least you have a clue what it means...)

    3) “Kad jednoj ljubavi dođe kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je već odavno imali u rezervi.”
    When a love comes to an end, weaklings cry, efficient ones instantly find another love, and the wise already have one in reserve.
    Oscar Wilde

    4) Zasto se danas kaze da je siromah ruzan covjek? jer NOVAC uklanja ruznocu.
    Why it is (often) said nowadays that a poor is unsightly? Because MONEY "removes the ugliness".

    5) Nije ona nego ja tebe prvo ljubila
    s tobom zivce gubila i sve ih izgubila......
    ~I, not her, loved you first,
    loosing my nerve with you and finally lose the nerve....

    6) Bićemo mnogo sretniji, ako na vrijeme shvatimo jednostavnu istinu, da svako od nas živi u sopstvenoj koži. A ne, u tuđim očima.
    We'll be far more happy if we realize one simple truth in due time, that any of us live in their own skin. And not through ("in/inside") the eyes of others.

    7)tvoja suza i men zaboli, svake noci za tebe se molim, sve bi dala tuga da te prodje pusti da te sestra spasi od samoce...
    ~Your tear hurts my heart too, every night I pray for you, I would give everything to make your sadness disappear, let your sister save you from (your) solitude.

    8)s jednim te istim samo tri put mogu biti ja, prvi put, zadnji put i vise nikada...
    With one (same) man I can be (= to date) only three times: the first time, the last time and never again...
    Last edited by ina; 10-25-2011 at 11:02 AM.
     
  4. m-asallah said:

    Default

    oh you are the best ina
     
  5. ina said:

    Default

    I'll be missing your love quotes... and your romantic soul. Hvala!
     
  6. m-asallah said:

    Default

    There's no reason to miss it I'm stell here