Results 1 to 2 of 2
 1. #1
  Member
  Join Date
  Jun 2011
  Thanks
  10
  Thanked 1 Time in 1 Post

  Default Ne qarshi po vjen lajmi

  Ne qarshi po vjen lajmi
  vjen me shpjetesi
  e zez dita o per vatanin
  shkoj ne Paris per me shitur Toptani
  Zani i Shqipes larg u degju
  dymbjdhjet pika lot i fshiju
  Jo nuk kam vdek o bijt e mij
  per Paris kam nisur Avnin

  Por si dhenderr Avniun e veshen
  dalin zanat e pershendesin
  Koken lart trimi Avni
  e percjellin shqiponjat permbi
  Ju la me shendet o fusha e male
  mbani vesh ju bjeshket e larta
  kur ne Paris te kerset alltia
  jepni lajm u vra tradhetia

  Shpjet ne Paris Avnia u gjet
  e pa Pashen ulur ne hotel
  e kish vnu kamen mbi kamen
  ne krah te djatht ngjit yll e han

  Po ku je tradhtar i ndyt,
  kush te dha te drejt Atdheun me shitur ??
  Kam lan popullin me lot ne syt
  gjith kta pluma jan per ty

  Pyet Parisi dhe ban seri
  tim te zi pse qet hoteli
  Thojn u vra ai Esat Pash
  Avni trimi ja ka qit flaken

  Dora e trimit jo nuk nguroj
  Qiti flak per token nane
  mos me marr tradhtaret nder kam
  Last edited by i am; 01-17-2012 at 03:19 PM.

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  Dec 2011
  Thanks
  1
  Thanked 2 Times in 2 Posts

  who sings theses??

Similar Threads

 1. Vllezerit Dervishi - Vjen Valia Prej Manastiri (Me Tekst Shqip)
  By Kercovar in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 0
  Last Post: 12-30-2010, 06:24 AM
 2. Translate Albanian to English: Njeher Vera Ka Dera Vjen-Nexhat Osmani
  By besaaaa in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 3
  Last Post: 08-27-2008, 07:36 PM

Posting Permissions