Sabri Fejzullahu ft. Vjollca Haxhiu - Ilaci im

Thread: Sabri Fejzullahu ft. Vjollca Haxhiu - Ilaci im

Tags: None
 1. yosis's Avatar

  yosis said:

  Wink Sabri Fejzullahu ft. Vjollca Haxhiu - Ilaci im

   
 2. haydee's Avatar

  haydee said:

  Default

  Ky qytet merr pamje tjeter
  kur e sheh dashnin e vjeter
  Asgje s'eshte me si dikur
  Vetem zemra s'ndryshon kurr

  this city looks different
  when u see old love
  nothing is as it used to be
  only heart never changes

  Ky qytet esht deshmitar
  une dhe ti pse jemi ndare
  Nese dhembje per mu ndjeve
  pse ti gezimet n'lote mi ktheve

  this city is a witness
  me and u, why are we separated
  if u felt pain when thinking of me
  why did u return happiness to my tears (?)

  S'ka njeri ne jet qe nuk gabon
  Por gabimi gjdokujt i kushton

  everyone in this life makes mistakes
  but mistakes cost everyone a lot

  Ti ke qen semundja ime
  Ti ke qen ilaqi im
  Je mekati zemres time
  Une jetoj me nje pendim

  u have been my illness
  u have been my cure
  u r sin of my heart
  i live with regret

  Ti ke qen semundja ime
  Ti ke qen ilaqi im
  Je mekati zemres time
  Une jetoj me nje pendim

  Ky qytet me trishton
  gjdo gje ne ty me kujton
  gjdo rrugic sikur me thot
  a ke frik se vret nje lote

  this city saddens me
  everything reminds me of u
  as though every alley says to me,
  r u afraid tears will kill u

  ky qytet merr pamje
  kur e shoh vendin e vjeter
  e kur smundja t'mund njeher
  As ilaqet nuk kan vler

  this city looks different
  when i see old place
  when illness will be able to do it
  cure will be of no value
  Pertėj kohės e hapsirės,
  tej tė keqes e te mirės