Maja Marijana - Manijak (***New HIt***)

Thread: Maja Marijana - Manijak (***New HIt***)

Tags: None
  1. PIMOS said:

    Cool Maja Marijana - Manijak (***New HIt***)

  2. PIMOS said:

    Default

    some-one > ?
  3. bandziol20's Avatar

    bandziol20 said:

    Default

    Manijak / Maniac

    Ti izlazis nocu i grize te crv, / You're going out at night and something is bugging you
    kao vampir bi hteo moju probati krv / Like vampire you'd like to taste my blood
    saljes mi pice i na cedulji broj / you're offering me a drink and a (telephone)number on a piece of paper
    mesto imena pise 'obozavalac tvoj' / instead of your name there is written 'your admirer'

    Tako zelim da pridjes al ti ne daje, znak, / I want you to come so much, but you don't give any sign
    a tako si lep, tako zgodan i jak / And you're so beautiful, so handsome and strong
    mozda si manijak! / maybe you're a maniac ?

    Jos nije opasno, samo se gledamo / As yet there is no danger, we just look on each other
    jos sve je legalno, a ti bi nesto ispod ruke! / As yet everything is legal, but it seems you have something under your hand

    Ma nemoj ludaku, ja ne ljubim u mraku / Really, madman, I don't like in dark
    ne mislimo na isto, kod mene sve je cisto! / We don't mean the same, for me everything is clear
    Ja hocu da volim, al se ipak lomim, / I want to love, but still I'm wavering
    i cuvam glavu treznu jer ubijas na mestu! / I keep my head clear, or you'll kill me on the spot

    Pao je mrak, u klubu cekam na tebe, / Dusk has fallen, I'm waiting for you at club
    i pali se zrak, a sve te hoce za sebe! / and air is burning, and everyone wants you

    Osmijeh mi mamis, okom ljuljas mi tlo, / You're luring me by smile, you swing with your eye on me to the ground
    slabost mi trazis, a vec imam ih sto, / You're looking for my weak points, but I already have got hundred of them
    a tako si lep, tako zgodan i jak, / and you're so pretty, so handsome and strong
    mozda si manijak! / maybe you're a maniac !

    Mozda si manijak, ko zna i moja precica do dna / Maybe you're maniac, who knows ! and my shortcut is to the bottom
    al ja bi nekog ko me voli ciste duse, / but I'd like somebody, who loves my clear soul,
    mozda si manijak ko zna, a sto da rizikujem ja, / maybe you're maniac, who knows ! but what do I risk ?
    a ti bi nesto ispood rukee! / and you have something under your hand !