Farkindayim - Orhan Olmez

Thread: Farkindayim - Orhan Olmez

Tags: None
  1. NASIR113 said:

Default Farkindayim - Orhan Olmez

Can anyone translate these beautiful lyrics...

"Farkindayim"

Farkindayim göz göre göre seni nasil üzdügümün

Hic deymezken kimlere güzel sözler deyip durmusum

Farkindayim elleri bile daha kibar kirdigimin

Hic deymezken bes para etmez kaygilarla doluymusum

Farkindayim yasiyorum sanarak inadina kendimi inkar etmis durmusum

Biliyorum sanarak inadina kendime yanlis hedefler bulmusum

Yasiyorum sanarak inadina kendimi inkar etmis durmusum

Biliyorum sanarak inadina kendime yanlis hedefler bulmusum

Olan olmus, giden gitmis, herzaman sonradan anlarmis insan

Solan solmus, biten bitmis, insan hep kendini sucsuz sayarmis

Burda olsan, bana baksan, sonrada sucumu yüzüme haykirsan

biraz kizsan, hatta darilsan, sonrada yüzüme bakip mutlu olsan
    Last edited by NASIR113; 05-31-2013 at 08:48 AM.

2. arduus said:

Farkındayım I am aware

Farkındayım göz göre göre seni nasıl üzdüğümün I am aware, how much I sadden you on purpose

Hiç değmezken kimlere güzel sözler deyip durmuşum I bestowed favors on people that didn't deserve it

Farkındayım elleri bile daha kibar kırdığımın I am aware, I hurt strangers much softer than to you

Hic değmezken beş para etmez kaygılarla doluymuşum Although it is not worth while, I was full of insignificant concerns

Farkındayım yaşıyorum sanarak inadına kendimi inkar etmiş durmuşum I am aware, thinking that I am alive, I kept denying myself out of spite

Biliyorum sanarak inadına kendime yanlış hedefler bulmuşum Thinking that I know it, I always set myself wrong goals

Yaşıyorum sanarak inadına kendimi inkar etmiş durmuşum Thinking that I am alive, I kept denying myself out of spite

Biliyorum sanarak inadına kendime yanlış hedefler bulmuşum Thinking that I know it, I always set myself wrong goals

Olan olmuş, giden gitmiş, her zaman sonradan anlarmış insan The damage is done, the person you love leaves, you always notice you were wrong very late

Solan solmuş, biten bitmiş, insan hep kendini suçsuz sayarmış The flower is withered, the love is over, you always try to justify yourself and think you are innocent

Burda olsan, bana baksan, sonrada suçumu yüzüme haykırsan I wish you were here now to look at me and shout my errors at my face

Biraz kızsan, hatta darılsan, sonra da yüzüme bakıp mutlu olsan I wish you were mad at me, even get angry, but then look at my face and be happy
    Hiç yara almadan aynadan geçemezsin... (I can provide translations in English, German, Spanish upon request, just add my name in your post and the language you want)