Please translate:

https://www.youtube.com/watch?v=Lb3XJ0CO7F0

Sa letra shkrova, pa adres ku t'i dergoj
Sa shume dite kaluan, sa shume mall e lote qe s'pushojn
I gjall a i vdekur, asgje me une nuk di
Por brenda meje ti, ende frym merr cdo dite
Rrefen nje nene, rrefen dhe nje grua e nje femij
O sa shume po lutem, edhe une po lutem tani
Per ata qe s'jane, te humbur dikun ne pafund
Rrefen edhe kjo kenge, pa forc qe te beje me shume

Asgje nuk kerkoj, ky ankth te me leshoj
Jam lodhur ne pritje, por nuk mund te heq dor
Veq vendin ta di, se ku prehesh ti
Kurr dhembje nuk do te me pushoj
Ne fund dhe une, do ndihem e lire

Asgje s'ka kuptim, as kjo pritje qe me shkatrroj
Dhembjen se ndalojn, as kto vargje qe i kendoj
Gjithenje refuzoj, t'mendoj se ti me nuk je
E si une te besoj, kur peng i ksaj ndjenje kam mbet
Te gjitha m'i more, nga vetja ime ti
E une tani pres, te pakten veq dicka nga ti
E humbur ne jete, me shpresen se do vish
Bashk me shume te tjer, une ende besoj vertet

Te gjithve sa shume na mungojne.