Muzika e bukur nga Rosela Gjylbegu

Thread: Muzika e bukur nga Rosela Gjylbegu

Tags: None
 1. feuersteve's Avatar

  feuersteve said:

  Default Muzika e bukur nga Rosela Gjylbegu

  Ne rruge esht nje vajz
  ecen dhe qan
  njerzit nuk afrohen as per ta par
  Vec ajo e di sa dhembje ndjen ne ate cast
  e harruar nga te tjeret vetem menjan

  E njihja me par skishte shum fjal
  femra me e bukur dukej pa faj
  dhe tani do qe ta ndihmoj
  se forc me nuk ka sepse zgjodhi ta degjonte Zemren e Saj

  Ref:

  Sikur vetem per 1 sekond dua ta degjoj
  sepse kam nevoj ta di
  ndoshta dhe doren tja shtrengoj
  ne rrugen qe kalon spelqen joo shpetim
  Sikur te mund te isha ti
  qe te te ktheja pak besim
  sepse ke 1 qellim Te Jetoshh
  Dhe quhet Dashuri


  Cdo gje filloj qe nje dit me par
  un e shihja shpesh me dike ne krah
  qe te thuash ish e lumtur per te esht pak
  se ajo e donte dhe do bente gjithcka

  Tani esht von te lumtur sjan
  ai me nuk e sheh si te vecant
  sepse nuk e meritonte te gjith jeten
  edhe zgjodhi ta lendonte dhe ta nxjerr jasht


  Ref:

  Sikur vetem per 1 sekond dua ta degjoj
  sepse kam nevoj ta di
  ndoshta dhe doren tja shtrengoj
  ne rrugen qe kalon spelqen joo shpetim
  Sikur te mund te isha ti
  qe te te ktheja pak besim
  sepse ke 1 qellim Te Jetoshh
  Dhe quhet Dashuri


  Ajo nuk thot.. ka nevoj per tyy
  Po kerkon vetem erresir
  fshiu lotet e saj ne sy
  dhe u ngrit qe te gjej kete fjal
  (ooohoh)TE DUA oo Sa e veshtir eshte te dua
  (oohooh) Te dua sepse vetem 1 fjal na jep forc


  Vetem ti e di jetes jepi nje kuptim
  Dhe asnjeher jo mos mendo Keto qe po kalon
  Kte dit.. ke gjithmon 1 shanc te dyt

  Ref:

  Sikur vetem per 1 sekond dua ta degjoj
  sepse kam nevoj ta di
  ndoshta dhe doren tja shtrengoj
  ne rrugen qe kalon spelqen joo shpetim
  Sikur te mund te isha ti
  qe te te ktheja pak besim
  sepse ke 1 qellim Te Jetoshh
  Dhe quhet Dashuri  Ti nuk e di jo
  te ndihesh tjetra
  mekatare perfolur t'jesh
  me nje perde dyshimi mbuluar ti ngado , ngado.

  Se kupton ti te jesh tjetra si nga djalli largohen pa fjale
  e pa denje e pa vlere braktisesh pa faj

  Nga veshtrimet e tyre ti stepesh
  dhe hije jeten jeton e me kot ti besimin te kthehet e kerkon
  dhe kafshon

  Se kupton ti te jesh tjetra si nga djalli largohen pa fjale
  e pa denje e pa vlere braktisesh pa
  faj.

  Ref.
  Nenshtrohem, marrosem
  e me djeg prap
  flaka jote
  Verbohem. vetmohem
  ma kthe ti prap kthema jeten jeten time.

  Ti nuk e di jo
  te ndihesh tjetra
  mekatare perfolur te jesh
  me nje perde dyshimi mbuluar ti ngado , ngado.

  Se kupton ti te jesh tjetra si nga djalli largohen pa fjale
  e pa denje e pa vlere braktisesh pa faj

  Te jem e vetmja dhe vetem une
  te prehem si asnjehere te tii

  Ref.
  Nenshtrohem, marrosem
  e me djeg prap
  flaka jote
  Verbohem. vetmohem
  ma kthe ti prap jeten time.
  Kthema jeten time nanannooann

  Nenshtrohem marrosem
  e me djeg prap flaka jote
  Verbohem. vetmohem
  ma kthe ti prap jeten time
  Verbohem, vetmohem
  ma kthe ti prape
  kthema jeten time
  kthema jeten, jeten timeee  Po te mbledh fjalet e tua,
  do te behej nje roman
  i merzitshem...
  Po te mbledh lotet e mi,
  do te behej oqean
  shume i frikshem...

  Ku ta dija une
  qe dashuri nje dite te lindte,
  kjo plage e embel
  ne nje moment te vret me dhimbje!

  Ref.

  S'dua, s'dua, s'dua me te dashuroj se dhimbja nuk e gjen nje fund...
  s'dua, s'dua, s'dua me te dashuroj gjithe boten po ta falja une
  asgje nga ty nuk mora une...  haaaaaaaaa hhaaaaaa
  sa mir kur ishim femij kur ishim femij ti me jepje qdoja un un te jepja qdoje ti haa dy motra dy engjej ne donim prralla pa mbarim ti qe doje princin tim haaaaaaa koha vraponte mbi nee larg mbi njera tjetra nuk na pyeti jeta ne telefon me kujton prrallen qe pelqeja shum e ngadal bija ne gjum me mungooon kohen kur ishim ne femij me trishtoon kohen kur ishmim ne femij sa ne dhomen kur te luaj kam nje jet qe un vuaj skam nje jet qe prej femij kam shum dhimbje dashuria skam me fjalte sinqerta kam nje mal me genjeshtra skam me lot te prej femije kam nje dhimbje dashurie

  ref(2)
  sa mir kur ishim femij kur ishim femij ti me jepje qdoja un un te jepja qdoje ti haa dy motra dy engjej ne donim prralla pa mbarim ti qe doje princin tim haaaaaaa koha vraponte mbi nee larg mbi njera tjetra nuk na pyeti jeta ne telefon me kujton prrallen qe pelqeja shum e ngadal bija ne gjum me mungooon kohen kur ishim ne femij me trishtoon kohen kur ishmim ne femij sa ne dhomen kur te luaj kam nje jet qe un vuaj skam nje jet qe prej femij kam shum dhimbje dashuria skam me fjalte sinqerta kam nje mal me genjeshtra skam me lot te prej femije kam nje dhimbje dashurie

  Kur isha femije ne klasn' e pare
  U ula ngadale ne abetare
  E c'ngyra u hapen ne flete
  Si lendina
  Ja e para fjale erdhi nena
  Nena ime thashe aty brenda
  Imja gjersa ish aq e bukur,
  Nenez-o
  Ngyrat perreth saj hidhnin valle
  Ish si ne shtepi e n'abetare
  Ish ne shpirtin tim kaq e madhe, nenez-o
  refreni
  Nene, zeri yt kenga jote
  Ku s'na ndoqi pas neper bote
  Rriti o djem-o ju do bota
  Dhe te bukur edhe luftetare
  Vajza tona kush i ka valle
  Shqiperise i rrine si gjerdane
  Nenat tona gaz i pa prere
  Kenge e tyre s'ndalet asnjehere.

  U rritem ngadale si lastare
  Me puthjen e nenes ne balle
  Ne rrudhat e tyre ne beme shtigjet tona
  Ecem ne ne jete edhe u zbardhem
  per ate femije neve mbetem
  por vec fjala nene nuk njeh moshe
  Asnjehere
  Nenat e Shqiperise kudo jeni
  C'kishit me te shtrenjte na dhuruat
  Ju shperblim nga ne kurre s'kerkuat
  Nenez-o
  refreni.....

  finalja
  Kenge e tyre s'ndalet asnjehere
  Neper bote
  kjo eshte nenez-o kenga jote
  S'ndalet asnjehere neper bote
  Kjo eshte nenez-o kenga jote.

  Teksti shumë këtu

  http://www.teksteshqip.com/kerko.php...SELA+GJYLBEGU+
  Last edited by feuersteve; 10-22-2014 at 07:24 PM.
  Gott zur Ehr, dem nächsten zur Wehr

  What if they gave a fire and nobody came.
   
 2. feuersteve's Avatar

  feuersteve said:

  Default bump

  OK, I posted some of the lyrics. Can someone PLEEEEASE traslate into English.
  falimenderit
  Gott zur Ehr, dem nächsten zur Wehr

  What if they gave a fire and nobody came.