Albanian Music from Besa Kokėdhima, enjoy

Thread: Albanian Music from Besa Kokėdhima, enjoy

Tags: None
 1. feuersteve's Avatar

  feuersteve said:

  Default Albanian Music from Besa Kokėdhima, enjoy  Engjėjt vrasin njėlloj – Besa Kokėdhima


  Nata vjen pagjume brengat numeron
  lotet ne nje lum kujtimesh shkojne
  gjak i tradhetuar ngjyre nderron.
  engjujt s'i degjoj, duart mezi mbaj
  ky zhgenjim i hidhur ty s'te fal
  jo nuk jam mizore pse deshmoj
  engjejt te vrasin njelloj

  Kur te marri malli me harro
  syte kur ti mbyll mos me shiko
  hija e mekatit s'te frikson
  Moho.....!
  shko se tjeter zemer te kerkon
  le te jete ajo qe sot vajton
  ty as dashuria s'te ndryshon
  Prano....!

  Shekuj s`do te pres,
  enderrat do ti zgjoj
  ky denim per shpirtin perfundoi
  veshur ne te zeza me s'jetoj
  Parajsa te dy s'na pranon

  Kur te marri malli me harro
  syte kur ti mbyll mos me shiko
  hija e mekatit s'te frikson
  Moho.....!
  Shko se tjeter zemer te kerkon
  le te jete ajo qe sot vajton
  ty as dashuria s'te ndryshon
  Prano....!

  A mundem vall e vetme
  fundin ta shoh qarte
  a do ti tradhetine
  une ta pranoj pa fjale
  a mundesh valle te zgjohesh
  larg nga trupi im?
  pse s'me mesove
  se qielli paska kufij
  fundin jo s'dua ta di
  mos me harro

  Do te marre malli, me beso
  rrugeve perlotur mos kalo
  dashuria ime s'te mjaftoi
  prano.....!
  ishe e gjithe bota me beso
  oret me te tjeret s'do jene njelloj
  ajo qe ne deshem perfundoi

  pranooo...

  Angels Kill Too

  The sleepless night counts the sorrows
  The teardrops go in a memory flow (river)
  T he betrayed blood changes colour

  I don't hear the prayers , I hardly hold my hands
  This bitterly dissapointment, don't forgive you
  NO,I'm not cruel why I witness
  Angels kill you equally

  When you'll miss me , forget me
  When you'll close your eyes,look at me
  The shadow of the sin , don't fear you
  Deny
  Go cause another heart seeks you
  Let to be her , that today laments
  Neither the love changes you
  Accept
  I'll not wait you for centuries , I'll wake the dreams
  This sentence for the soul ended up
  I'll not live anymore dressed in black
  Heaven don't accept us both

  Can I all by myself to see the bottom clearly
  Do you want the betrayal , I accept it speechless
  Can you wake up far away of my body?
  Why didn't you teach me that the sky has limits
  The end ,no , i don't wanna know
  Don't forget me

  You'll miss me ,belive me
  Don't stop tearful along the way
  My love wasn't sufficient to you
  Accept it
  You were the whole world , believe me
  The hours with the other wan't be the same
  What we wanted ended up

  If you miss me , don't tell it
  Don't wipe the eyes , and look at me
  compassionate the nights of sin
  I accept it  I found another version of this song!

  https://gypsylyrics.wordpress.com/ederlezi/

  It is not in Albanian, it is in Roma language.

  Degjoje ti shpirtin se bute do te flas
  ti ndjenjen mos shuaj se koha nuk fal
  kur dielli vret driten e nuk buzeqesh
  cdo gje ka mbaruar pa fryme do te mbes

  Nga hapesira po dal
  dua ndihme te mbetem gjalle
  frymen tek ti do e mbaj
  do ndal heshtjen qe sdi te fale

  (refreni) (2x)
  Degjoje ti shpirtin se bute do te flas
  ti ndjenjen mos shuaj se koha nuk fal
  kur dielli pret driten e nuk buzeqesh
  cdo gje ka mbaruar pa fryme do te mbes

  Une jam nje ishull
  nuk jam shume larg
  jam toka qe enderronim bashke
  nis te qaj ne pafajsi
  kerkoj ne qiej te zhdukem tej

  (refreni)
  Degjoje ti shpirtin se bute do te flas
  ti ndjenjen mos shuaj se koha nuk fal
  kur dielli pret diten e nuk buzeqesh
  cdo gje ka mbaruar pa fryme do te mbes

  o o o do mbes (2x)

  Iki befas nje dite
  zeri shpirtit me thote prit
  rend pa frike e kerkoj
  te jem e lire

  yeah yeah yeah

  (refreni) (4x)
  Degjoje ti shpirtin se bute do te flas
  ti ndjenjen mos shuaj se koha nuk fal
  kur dielli pret driten e nuk buzeqesh
  cdo gje ka mbaruar pa fryme do te mbes  (2x)
  nuk doja qe ti te ishe perfekt per mua
  e dija mire qe syte e tu thone te dua
  kam kohe qe ndjej une ledhatimet e tua
  o te kam xhan por nuk e di a te dua

  (2x)
  me nje tjeter sot une kalova
  desha me shume une sot ta hodha
  ca ishim bashke sot une harrova
  mohova, tradhtova

  (refreni)(2x)
  sot une e kuptova, sa shume une te largova
  te dua, zemer ti me fal mua
  sot une te kerkova, gjithe naten nuk pertova
  te dua, zemer ti me fal mua

  te dua, zemer ti me fal mua

  (2x)
  une doja te kisha sot te gjithin per vete
  por ti me mua mbaje inatin me vete
  kam kohe qe sndjej une ledhatimet e tua
  o ste kam xhan por e di mire qe te dua

  (2x)
  me nje tjeter sot une kalova
  desha me shume une sot ta hodha
  ca ishim bashke sot une harrova
  mohova, tradhtova

  (refreni)(2x)
  sot une e kuptova, sa shume une te largova
  te dua, zemer ti me fal mua
  sot une te kerkova, gjithe naten nuk pertova
  te dua, zemer ti me fal mua

  (3x)
  sot une e kuptova, sa shume une te largova
  te dua, zemer ti me fal mua
  sot une te kerkova, gjithe naten nuk pertova
  te dua, zemer ti me fal mua  Strofa 1

  Ti me ben, te mendoj
  Ti me ben, te kuptoj
  Veē ti me ben qe ta shikoj
  Ate qe un e imagjinoj

  Une e ndjej kete meshire
  E degjoj dhe shpirtin tim
  Ti me ben te ndihem femer
  Qe n'momentin qe me therret ne emer

  Se kufirin e kalon
  Ndjenja qe me ngacmon
  Ndjenja qe kam per ty
  Qe kam per ty, qe kam per ty..

  Me vjen embel dhe me zgjon
  Mjafte dhe kerko
  Pershperit dhe me fol
  Qe te vish ti, qe te vish ti....

  Refreni

  Hey boy leshoje hapin
  Eja edhe hiqmazjarrin
  Veshtire te me gjesh gjithandej
  Je i vetmi qe e ben te ndjeje

  Hey boy leshoje hapin
  Eja edhe hiqma mallin
  Veshtire te me gjesh gjithandej
  Je i vetmi e ben te ndjeje

  Strofa 2

  E di mire, qe me do
  E di mire, qe m'kupton
  Un e di mire se ēfare kerkon
  Krejt natyrshem gjithēka po shkon

  Une te njof, kam besim
  Une nuk flas, s'vet as shpirti im
  Jo un fjalet nuk i mendoj
  E jetoj momentin jetoj

  Se kufirin e kalon
  Ndjenja qe me ngacmon
  Ndjenja qe kam per ty
  Qe kam per ty, qe kam per ty..  Ter nat shpresoj qe te bej
  n'sy gjum ter nat te them
  qe nje djal nuk vlen aq shum
  un u marosa nga syt e tij
  vet hapi par isha im mos mbaj meri

  moj e majr e holle moj e maj e holl(6x)

  Ter nat shpresoj qe te bej
  n'sy gjum ter nat te them
  qe nje djal nuk vlen aq shum
  un u marosa nga syt e tij
  vet hapi par isha im mos mbaj meri

  oh sa e vogel je sa naive je
  oh sa e vogel je ti je pa shtat nuk je si ne

  ref:[2x]
  Vajz e keqe sjam
  djalin tend e kam
  a mun t'behemi shoqe si me par
  dielli nuk me ngroh
  shiu nuk me lag
  a mun t'behemi shoqe si me par

  Kish shum probleme
  mes jush e di
  sosht pa besim
  por kte fat e donte ai
  te lutem shum ti
  me jep bekim se te du fort
  me fort se i dashuri im

  ref:[3x]
  Vajz e keqe sjam
  djalin tend e kam
  a mun t'behemi shoqe si me par
  dielli nuk me ngroh
  shiu nuk me lag
  a mun t'behemi shoqe si me par  Shenjė tė kam pėrjetė
  Dhimbja ime e shtrenjtė
  Gdhendur je thellė nė zemėr, nė zemėr
  Shpirtin lė nėnshkrim
  Brenda trupit tim
  Miku im mė i vjetėr

  REFRENI:
  Unė pėr ty e fal dhe jetėn
  Se ti je tatuazh nė zemėr
  Je i vetmi qė unė kam
  Forca qė mė mban
  Nė shpirt si njė titan

  Hapi sytė e tu
  Falma qiellin blu
  Jo, nuk dua njė tjetėr, njė tjetėr
  E ndjej nėn lėkurė
  Sot mė shumė se kurrė
  Dashurinė tonė tė vjetėr.

  REFRENI 5x:
  Unė pėr ty e fal dhe jetėn
  Se ti je tatuazh nė zemėr
  Je i vetmi qė unė kam
  Forca qė mė mban
  Nė shpirt si njė titan  E pafundme duket koha
  Kur ti koken fle tek mua
  Dhe nje shekull nuk do mjaftonte
  Te te dua..
  Sa her vjen ne dhomen time
  Shpirti me ndricohet
  Dhe me zbukurohet..
  Me kujton nje kenge te vjeter
  Kengen tone magjike

  Me buzeqeshjen tende
  Sa do doja
  Pak magji une botes t'i dhuroja
  Dhe nga puthja jote do shpresoja
  Me miliona njerez te bashkoja

  T'i ndryshoja..
  T'i sheroja..
  T'i bekoja
  Te kam prekur fantazuar
  Te te kisha pak per vete
  Dhe ne diten me te ftohte ti me gjete..

  Me ngjyrose me nuance dhe
  Me nje ti rrokadė ti,
  Zemren ma shpetove
  Ndeze plot fishekzjarre
  Fatin ma ndryshove

  Me buzeqeshjen tende
  Sa do doja
  Pak magji une botes t'i dhuroja
  Dhe nga puthja jote do shpresoja
  Me miliona njerez te bashkoja

  (dhe nese ti) Nje dite sje ti
  Qielli do digjet me zjarrin tim
  Do lindte dielli ne perendim jo trishtim


  Me buzeqeshjen tende
  Sa do doja
  Pak magji une botes t'i dhuroja
  Dhe nga puthja jote do shpresoja
  Me miliona njerez te bashkoja

  I Would Change The World

  Without an end, time seems
  When you lay your head on me
  Nor a century, wouldn't be enoug
  To love you.
  Every time you enter in my room
  My soul enlighten
  and I blossom up.
  You remind me of an old song
  Our enchanted song

  With your smile
  How much I'd want
  A little magic
  To give it to this world
  And from your kiss
  I would hope
  To unify millions of people
  To change them
  To cure them
  To bless them

  I have touched you, fantasised
  To have you, all for myself
  And on the coldest day, you found me

  You've coloured me with shades
  And with a reshuffle, you saved my heart
  You lit fireworks
  Changed my fate.

  With your smile
  How much I'd want
  A little magic
  To give it to this world
  And from your kiss
  I would hope
  To unify millions of people
  To change them
  To cure them
  To bless them

  And if you
  One day you won't be
  The sky will burn on my fire
  The sun woul rise on west no,
  Sadness
  Sadness

  With your smile
  How much I'd want
  A little magic
  To give it to this world
  And from your kiss
  I would hope
  millions of people
  To unify...
  Last edited by feuersteve; 07-22-2016 at 08:38 PM. Reason: Adding lyrics - teksti
  Gott zur Ehr, dem nächsten zur Wehr

  What if they gave a fire and nobody came.