Results 1 to 3 of 3

Thread: Agim Tejeci

 1. #1
  Member
  Join Date
  Jun 2011
  Thanks
  10
  Thanked 1 Time in 1 Post

  Default Agim Tejeci

  Dafina

  Mora rrugen per Marash
  buze lumit ner kala
  Je larguar diku larg
  ty Dafina moj s'te pash

  Dafina moj......

  A e din sa shum te du
  une per ty jam permallu

  Ti me ishe shpres e jetes
  cdo gje ne jet me ishe ti
  Si nuk pate pak meshir
  ike dhe me le ne vetmi

  Dafina moj....

  A e din sa shum te du
  une per ty jam permallu

 2. #2
  Member
  Join Date
  Jun 2011
  Thanks
  10
  Thanked 1 Time in 1 Post  Qaj kitara ime

  Qaj kitara ime
  nje kenge per dashuri
  Jo nje kenge hareje
  por nje elegji

  Leshoje zerin tend
  kudo le te jehon
  Ndoshta diku larg
  ajo te degjon

  Mua me harroj
  tjetrin perqafon
  Bukurin e saj
  tjetri e shijon

  Qaj kitara ime
  sonte mos pusho
  Per mua s'ka me jet
  vetem ti vajton

 3. #3
  Member
  Join Date
  Jun 2011
  Thanks
  10
  Thanked 1 Time in 1 Post

  Pls translate.

Similar Threads

 1. Dafina Rexhepi ft. Etno Engjujt - Ti Mi Then Kufinjte [ALB-ENG]
  By alb_girl in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 0
  Last Post: 03-09-2012, 10:04 PM
 2. Dafina Zeqiri - Kur shkove ne gurbet
  By coldasice in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 3
  Last Post: 04-29-2011, 03:39 PM
 3. Ledri & Dafina Zeqiri - Pom Plqen
  By Citycat in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 0
  Last Post: 01-05-2011, 08:24 PM
 4. Dafina Zeqiri - Shum Larg
  By mirjetaxo8 in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 1
  Last Post: 02-22-2010, 04:54 AM

Posting Permissions