Hysni Klinaku - Shkon e vjen kah dera jeme

Thread: Hysni Klinaku - Shkon e vjen kah dera jeme

Tags: None
 1. i am said:

  Default Hysni Klinaku - Shkon e vjen kah dera jeme  Shkon e vjen kah dera jeme
  aman tuj shetit
  Ndal niher t'shikoj me sy
  zonjusha ime

  Oj vajz ne kete dhe
  shpirtin tem ne dor ma ke
  Zemra ime shpesh po vet
  ah e kujna je

  Dil niher zonjusha ime
  sa te shoh ne xham
  Prej marakut tan oj vajz
  nuk e di ku jam

  O shpirt sa te du
  qile gojen fol me mu
  Jeta ime mas teje
  ka mbaru

  Fort u shkrina e sun t'pash
  ah moj bukuri
  N'ate dritare dal e rri
  kaj si thmi

  Kaj kaj o djal i mire
  kaj me zemer, me deshir
  Une jam dashnorja jote
  nate e mire
   
 2. i am said:

  Default

  Pls translate.