Results 1 to 2 of 2
 1. #1
  Member
  Join Date
  Jun 2011
  Thanks
  10
  Thanked 1 Time in 1 Post

  Default Hysni Klinaku - Shkon e vjen kah dera jeme  Shkon e vjen kah dera jeme
  aman tuj shetit
  Ndal niher t'shikoj me sy
  zonjusha ime

  Oj vajz ne kete dhe
  shpirtin tem ne dor ma ke
  Zemra ime shpesh po vet
  ah e kujna je

  Dil niher zonjusha ime
  sa te shoh ne xham
  Prej marakut tan oj vajz
  nuk e di ku jam

  O shpirt sa te du
  qile gojen fol me mu
  Jeta ime mas teje
  ka mbaru

  Fort u shkrina e sun t'pash
  ah moj bukuri
  N'ate dritare dal e rri
  kaj si thmi

  Kaj kaj o djal i mire
  kaj me zemer, me deshir
  Une jam dashnorja jote
  nate e mire

 2. #2
  Member
  Join Date
  Jun 2011
  Thanks
  10
  Thanked 1 Time in 1 Post

  Pls translate.

Similar Threads

 1. Replies: 3
  Last Post: 01-17-2012, 06:30 PM
 2. Hysni Klinaku - Sikur tė isha
  By i am in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 0
  Last Post: 01-06-2012, 03:14 PM
 3. Hysni Klinaku, Nje keng per ty
  By i am in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 0
  Last Post: 01-06-2012, 03:10 PM
 4. Flįvio - Quem Dera, Quem Dera
  By Gloriandus in forum Portuguese lyrics translation
  Replies: 3
  Last Post: 07-16-2011, 09:47 AM
 5. Translate Albanian to English: Njeher Vera Ka Dera Vjen-Nexhat Osmani
  By besaaaa in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 3
  Last Post: 08-27-2008, 07:36 PM

Posting Permissions