ALBANIAN --> ENGLISH Translation for MIMOZA SHKODRA - Kujtoje tonen dashuri

Thread: ALBANIAN --> ENGLISH Translation for MIMOZA SHKODRA - Kujtoje tonen dashuri

Tags: None
 1. dazzPR's Avatar

  dazzPR said:

  Default ALBANIAN --> ENGLISH Translation for MIMOZA SHKODRA - Kujtoje tonen dashuri

  Hello,

  I've just heard the beautiful song from Mimoza Shkodra - "Kujtoje tonen dashuri" and I would be glad if anyone could translate the lyrics.
  ------------------------------------
  Asnjeri nuk mi than dot
  lotet nga syt e mi
  jetoj ne kujtimi kur me the:
  Te dua vetem ty
  Dhe pak çaste qe jemi bashk
  do t'mudohem te te dashuroj
  do te ndahem ne mall te zjarrt
  qe shpritin t'ma mundon

  Ref (2x)
  Leri engjujt le ta marrin
  dhimbjen time deri tek ti
  dhe ne mbremje i vetmuar
  kujtoje tonen dashuri

  Jam larg ketu jetoj pa ty
  pa te vetmen shpres
  pa dashuri dhe sa here qe dua te te ndjej
  veten e genjej
  dhe ç'do rreth vetes mallkoj
  se ne pritje duhet te jetoj
  ndoshta dhimbjen do te ma sheroj
  kjo keng qe po e kendoi

  Ref (3x)
  Leri engjujt le ta marrin
  dhimbjen time deri tek ti
  dhe ne mbremje i vetmuar
  kujtoje tonen dashuri


  (If the lyrics are not correct, please make the corrections.)
  Thank you in advance!
   
 2. feuersteve's Avatar

  feuersteve said:

  Default

  I looked here www.teksteshqip.com/mimoza-shkodra but they don't have lyrics or translations for this song yet. (This is a good resource and they now have many translations in various languages.)

  Please post your links for others to enjoy.

  Gott zur Ehr, dem nächsten zur Wehr

  What if they gave a fire and nobody came.