Results 1 to 2 of 2
 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  Aug 2009
  Thanks
  3
  Thanked 2 Times in 2 Posts

  Default ciljeta ft vani sonte me dhemb zemra

  Hello
  can someone translate this song? Thanks

  Vani:
  Me mashtruan syte e tu
  o sa bukur ti se di
  Kur largohesh me dhemb zemra
  Sa veshtire e kam pa ty

  Ciljeta:
  Po ta them nje te vertete
  Emri jot ne gjakun tim
  Eshte kujtimi qe do mbetet
  Nese s'kemi kthim

  Refreni :
  Sonte me dhemb zemra
  Zemra ka ca ndjenja
  Dhe kur je vetem vetem
  Hooo un jam zemra tjeter (2x)

  Vani:
  Me mashtruan syte e tu
  o sa bukur ti se di
  Kur largohesh me dhemb zemra
  Sa veshtire e kam pa ty

  Ciljeta :
  Asnjehere mos me lendo
  Se kjo zemer s'duron dot
  Te kam brenda zemres time
  Se ti je jeta ime

  Refreni :
  Sonte me dhemb zemra
  Zemra ka ca ndjenja
  Dhe kur je vetem vetem
  Hooo un jam zemra tjeter (2x)

 2. #2
  Senior Member feuersteve's Avatar
  Join Date
  Feb 2008
  Thanks
  328
  Thanked 192 Times in 170 Posts

  Here is the link, dmitrisdany. Please post the links for others to enjoy the music.

  Gott zur Ehr, dem nächsten zur Wehr

  What if they gave a fire and nobody came.

Similar Threads

 1. Valbona Halili & Muharrem Ahmeti ft. Vagabondi - Sonte do ta tundim
  By yosis in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 0
  Last Post: 12-18-2012, 09:33 AM
 2. Dy zemra (Ilir Shaqiri)
  By i am in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 0
  Last Post: 01-06-2012, 02:57 PM
 3. Elvana Gjata feat. Flori - Dhe Zemra Ndal
  By Miranda99 in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 2
  Last Post: 11-14-2011, 08:41 AM
 4. Ciljeta - Deja Vu
  By Bella386 in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 2
  Last Post: 08-30-2009, 04:22 AM
 5. dani-Ndahet zemra translation english
  By Greshopa in forum Albanian lyrics translation
  Replies: 1
  Last Post: 11-05-2007, 02:34 PM

Posting Permissions