Καλό Πάσχα !

Thread: Καλό Πάσχα !

Tags: None
  1. dya said:

    Default

    Quote Originally Posted by azimut View Post
    ... there was some "disturbance in class" that needed my attention ... !!! ... ... .
    Which reminds me that tomorrow I have to go back to work

    Quote Originally Posted by azimut View Post
    ... QUITE A COUNTRY YOU ARE FROM, sirenceto mou ... !!! ... ... ....
    I AGREE!!!


    Quote Originally Posted by azimut View Post
    ... and I AM JEALOUS for ONLY suggesting to dya to "show her around" ... !!! ... ... ....
    Zileveis, huh?


    Quote Originally Posted by azimut View Post
    ... and REMEMBER, YOU TWO HAVE ALREADY MET ... !!! ... ... ....
    We have pictures to prove it!


    Quote Originally Posted by azimut View Post
    ... ENOUGH ALREADY ... !!! ... ... ...


    ... WE ARE MEETING ... "HERE" ... NEXT !!! ... .
    Need to have my passport done. "HERE" it's not so friendly as to receive me only with my ID....


    Quote Originally Posted by azimut View Post
    ... or EVEN BETTER ... IN GREECE ... !!! LOL LOL LOL !!! ... ... ....

    Then again, NO passport!!!! They are friendly enough to receive me only with my ID...and my smile, OF COURSE!!! LOL!!!
    Last edited by dya; 05-01-2007 at 03:13 PM.
     
  2. azimut said:

    Default

    ... ...


    ... RE SIRENCETO MOU, RE !!! ... ... ...


    ... "sad faces" NOT ALLOWED in our Forum ... NOT from "cherubs" ... !!! ... ... ... !!! ...


    ... the people I met in Greece, people that we have common interests and souls, most have lived in Germany and may be even more helpful in teaching you Greek, sirenceto mou ... !!! ... ... ...


    ... right now, however, AND ALWAYS ... ... ... τα πάντα ρει ... ... ... "all is streaming" ... ... ...


    ... and, LIFE IS IN THE "NOW" ... and the NOW is that we are "communicating" ... ... ...


    ... however, I do need to get to bed, have a very early morning tomorrow ... !!! ... ... ...


    EVER SO HAPPY I MET YOU TWO, IN HERE TONIGHT ... !!! ... !!! ... !!! ...


    Σας φιλώ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ, αγαπημένες μου κορούδες ... !!! !!! !!! ... ... ...


    ... ...


    .
    To be is to do - Plato
    To do is to be - Socrates
    Do be do be do - Frank Sinatra
     
  3. sirenceto's Avatar

    sirenceto said:

    Default

    I have to sleep because I am sooo tired but I promise that tomorrow I will be here and I will be waiting for you. Please,be here ,promise me that you will be here Filakia
     
  4. azimut said:

    Default

    ... ...


    ... DYA !!! !!! !!! ...


    TOLD YOU !!! ... "HERE", I TOO HAVE TO SHOW MY PASSPORT ... !!! ... ... ...

    WHICH IS RIDICULOUS, OFCOURSE ... !!! ... THEY MAY PERFECTLY SEE HOW GOOD I LOOK FROM STANDING IN FRONT OF THEM AND NOT FROM THAT SILLY OLD PICTURE ... !!! !!! !!! ... ... ... hahahahahahaha

    AND...


    ... GGGGGGGGGGGGgggggggrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrr !!! !!! !!! ...

    for ALL the rest ... ... ...


    ... ...


    .
    To be is to do - Plato
    To do is to be - Socrates
    Do be do be do - Frank Sinatra
     
  5. sirenceto's Avatar

    sirenceto said:

    Default

    Leka nosht kai Kalin Avrio. See you tomorrow evening! So pleased to be with you
     
  6. azimut said:

    Default

    ... ...


    ... πολλά φιλιά και μεγάλη αγκαλιά ... !!! ...


    ... ...


    .
    To be is to do - Plato
    To do is to be - Socrates
    Do be do be do - Frank Sinatra
     
  7. dya said:

    Default

    LOL!!!



    Paidia, I think we should go to bed! Own bed, I mean!! LOL!

    And I do hope we'll meet here tomorrow...all of us...maybe we start actually doing something about learning greek, not only talking about it!!!

    Kalinixta paidia

    Sas filw
     
  8. azimut said:

    Default

    ... ...


    ... Amen To All Of That, Dya Mou ... !!! ... ... ...


    ... ...


    .
    To be is to do - Plato
    To do is to be - Socrates
    Do be do be do - Frank Sinatra
     
  9. azimut said:

    Default

    ... :d ...


    ... Do You Have To Rub It In, This "own Bed" Business ... All The Time ... ?!? ?!? ?!? ... ... ...


    ... Gggggggrrrrrrrrrrrrr !!!!! ... ... ...


    !!! Lol Lol Lol !!!


    ... ΚΑΛΗΝΥΚΤΑ !!! ... ΚΑΛΗΝ ΑΥΡΙΟ !!! ... ... ...


    ... ...


    .
    To be is to do - Plato
    To do is to be - Socrates
    Do be do be do - Frank Sinatra
     
  10. dya said:

    Default

    Aman, aman, amane Pes mou, mwro mou, to nai!!!

    I couldn't help myself!!! LOL!
     
  11. azimut said:

    Default

    HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


    ... and I am ONLY HOPING YOU REALISE WHAT A GENTLE PERSON I AM FROM "RESTRAINING" MYSELF ... !!! ... !!! ... !!! ... ... ...


    HAHAHHAHAHAHAHAHA


    AAAAAHHHH !!! RE DYA HURRICANOU MOU, RE !!!


    ... !!! ... ... ... !!! ...


    ... ...


    .
    To be is to do - Plato
    To do is to be - Socrates
    Do be do be do - Frank Sinatra
     
  12. dya said:

    Default

    Did I say something soooo funny?
     
  13. azimut said:

    Default

    ... ...


    ... Oh !!! Nooooo !!! ... dya mou, you saying something funny ?!? ... Don't be ridiculous ... !!! ... ... ...


    ... I ABSOLUTELY ADORE YOU, ULUITOAREA MEA LEOAICĂ ... !!! ... ... ...

    ... άντε, τώρα ... ο καθένας στο κρεβάτι του ... γγγκκκκρρρρ !!! ...


    ... ...


    .
    To be is to do - Plato
    To do is to be - Socrates
    Do be do be do - Frank Sinatra
     
  14. dya said:

    Default

    Quote Originally Posted by azimut View Post

    ... Oh !!! Nooooo !!! ... dya mou, you saying something funny ?!? ... Don't be ridiculous ... !!! ... ... ....
    Εθχαριστώ! I like to be taken seriously especially when I use quotations from the great classics alive. Let me do that again:
    "Aman, aman, amane..." you know the rest. Even if you hate it!!!! LOL!



    Quote Originally Posted by azimut View Post
    ... άντε, τώρα ... ο καθένας στο κρεβάτι του ... γγγκκκκρρρρ !!! ...
    .
    Εχεις δίκιο!
    το κρεβάτι μου
    το κρεβάτι σου
    το κρεβάτι του
    το κρεβάτι της
    το κρεβάτι μας
    το κρεβάτι σας
    το κρεβάτι τους

    Βλέπεις?! Μαθαίνω!!!! LOL!
     
  15. azimut said:

    Default

    Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahah hahahahahhahahahahahhaha


    ... ... ... U L U I T O A R E A !!! ... ... ...


    ΣΕ ΦΙΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

    ΝΑ ΣΕ ΠΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ


    ... :d ...


    .
    To be is to do - Plato
    To do is to be - Socrates
    Do be do be do - Frank Sinatra
     
  16. dya said:

    Default

    και τωρα...

    Καληνύχτα
    Glad I made you laugh!

    Se filw
     
  17. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Quote Originally Posted by azimut View Post
    ... ... ...


    ... "maria_gr" ... ουδέν σχόλιον ... δε δύναμαι να απασχολούμαι με ανταγωνισμούς, πάσις φύσεως ... !!! ... ... ... !!! ... ... ... !!! ...


    ... and JUST by the way, μπορεί να σπουδάζεις "Ελληνική Φιλολογία" αλλά και, "τρόπους και σεβασμό" δεν είναι κάτι που θα πάρεις σε "χαρτί" ... ... ...

    ... όταν δεν γνωρίζεις ποια άτομα είναι που συναντάς, καλό είναι να δείχνεις σεβασμό ... αν είναι φυσικά αυτό που πιστεύεις ό,τι αξίζεις εσύ για τον εαυτό σου, κορίτσι μου ... ... ... !!! ... ... ...


    Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι


    Azim

    ... ...


    .
    Συγγνώμη, σου έκανα κάτι και μου μιλάς έτσι; Βέβαια έχω τρόπους και σέβομαι τους άλλους. Αλλά σέβομαι αυτούς που με σέβονται. Ο σεβασμός αν θέλεις να ξέρεις κερδίζεται. Εγώ ανέφερα ότι σπουδάζω Ελληνική Φιλολογία για να σου αποδείξω ότι δεν είμαι άχρηστη και ότι μπορώ να βοηθήσω κι εγώ σ' αυτή του δουλειά που κάνετε όλοι οι Έλληνες εδώ. Κι αν θεωρείς ότι η δική σου συμπεριφορά ήταν καλύτερη τότε πάω πάσο: «EXCUSE ME "maria_gr" mou, BUT (AND) ... there is ONLY ONE "SOMEONE" that is also KNOWN AS ... "THE TUTOR" ... in this Forum and that is ... myself, azimuth». Θα ήθελα αυτό να σταματήσει εδώ και αν με αυτά που είπα θεωρείς ότι σε προσέβαλα ή κάτι τέτοιο, τότε συγγνώμη.

    Φιλιά

    Μαρία
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
     
  18. azimut said:

    Default

    ... ...


    Βρε κορίτσι μου, υπάρχει επιλογή στο ΠΩΣ διαβάζονται κάποια πράγματα ... !!! !!! !!! ... ... ...

    ... και αν αφιέρωνες ΛΙΓΟ χρόνο να διαβάσεις τα "διάφορα" σ' αυτό το Forum, θα έβλεπες ό,τι υπάρχουν πολλά πειράγματα και γέλια, μαζί με "μαθήματα" και φιλοσοφίες για τη ζωή ... !!! ... ... ...
    ... ειδικά όσον αφορά την "παρέα" τη δικιά μας ... ... ... !!! !!! !!! ... ... ...

    (βασικά, μας "έκοψες" σε φάση που δεν είναι πολλή φάση ... ... ... !!! !!! !!! ...
    αλλά και προχθές που έστω και για λίγο "βρεθήκαμε" είναι ΦΑΝΕΡΟ το ΤΙ "επικρατεί" ... ... ... ... ... ...)



    Και όσον αφορά να λες ΤΙ "σπουδάζεις" για να μη σε θεωρήσει ο απέναντι σου "άχρηστη" ...

    ... "maria_gr" μου, ΒΛΕΠΩ πως ΔΕΝ είσαι, ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΟΥ και ΟΧΙ από τα χαρτιά σου, κορίτσι μου ... !!! !!! !!! !!! !!! ... ... ... ... ...

    Επίσης, ...

    ... το "σέβομαι αυτούς που με σέβονται" ... δε βγάζει πουθενά, "maria_gr" μου, κι αυτό γιατί αν λέγανε ΟΛΟΙ οι άνθρωποι το ίδιο, θα περιμέναμε ΑΚΟΜΗ ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ... !!! LOL !!! ... ... ...


    ... AAAaaa, and by the way, ... πολύ λυπήθηκα που θεώρησες ό,τι δε σε σέβομαι ... !!! ... ... ...

    ... σεβασμό, νιώθω προς εσένα επειδή ... ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΟΥ ... !!! ... *υ* ... !!! ...


    Και, ...

    ... "maria_gr" μου, ... δε νιώθω καμιά προσβολή γιατί το "επι-λέγω" να μη νιώθω ... !!! ... *υ* ... !!! ...

    ... όπως επαναλλειμμένα είπα, δε πιστεύω στον ανταγωνισμό, δεν είναι του "γένους" μου και ούτε "βλέπω" χρησιμότητά του στη δική μου τη ζωή ... !!! ... *υ* ... !!! ...


    Κορίτσι μου, ...

    ... Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ... !!! ... ... ...


    την αλήθεια μου

    Azim

    ... ...


    .
    To be is to do - Plato
    To do is to be - Socrates
    Do be do be do - Frank Sinatra
     
  19. maria_gr's Avatar

    maria_gr said:

    Default

    Quote Originally Posted by azimut View Post
    ... ...


    Βρε κορίτσι μου, υπάρχει επιλογή στο ΠΩΣ διαβάζονται κάποια πράγματα ... !!! !!! !!! ... ... ...

    ... και αν αφιέρωνες ΛΙΓΟ χρόνο να διαβάσεις τα "διάφορα" σ' αυτό το Forum, θα έβλεπες ό,τι υπάρχουν πολλά πειράγματα και γέλια, μαζί με "μαθήματα" και φιλοσοφίες για τη ζωή ... !!! ... ... ...
    ... ειδικά όσον αφορά την "παρέα" τη δικιά μας ... ... ... !!! !!! !!! ... ... ...

    (βασικά, μας "έκοψες" σε φάση που δεν είναι πολλή φάση ... ... ... !!! !!! !!! ...
    αλλά και προχθές που έστω και για λίγο "βρεθήκαμε" είναι ΦΑΝΕΡΟ το ΤΙ "επικρατεί" ... ... ... ... ... ...)



    Και όσον αφορά να λες ΤΙ "σπουδάζεις" για να μη σε θεωρήσει ο απέναντι σου "άχρηστη" ...

    ... "maria_gr" μου, ΒΛΕΠΩ πως ΔΕΝ είσαι, ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΟΥ και ΟΧΙ από τα χαρτιά σου, κορίτσι μου ... !!! !!! !!! !!! !!! ... ... ... ... ...

    Επίσης, ...

    ... το "σέβομαι αυτούς που με σέβονται" ... δε βγάζει πουθενά, "maria_gr" μου, κι αυτό γιατί αν λέγανε ΟΛΟΙ οι άνθρωποι το ίδιο, θα περιμέναμε ΑΚΟΜΗ ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ... !!! LOL !!! ... ... ...


    ... AAAaaa, and by the way, ... πολύ λυπήθηκα που θεώρησες ό,τι δε σε σέβομαι ... !!! ... ... ...

    ... σεβασμό, νιώθω προς εσένα επειδή ... ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΟΥ ... !!! ... *υ* ... !!! ...


    Και, ...

    ... "maria_gr" μου, ... δε νιώθω καμιά προσβολή γιατί το "επι-λέγω" να μη νιώθω ... !!! ... *υ* ... !!! ...

    ... όπως επαναλλειμμένα είπα, δε πιστεύω στον ανταγωνισμό, δεν είναι του "γένους" μου και ούτε "βλέπω" χρησιμότητά του στη δική μου τη ζωή ... !!! ... *υ* ... !!! ...


    Κορίτσι μου, ...

    ... Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ... !!! ... ... ...


    την αλήθεια μου

    Azim

    ... ...


    .
    Εντάξει παραδέχομαι ότι ήμουν λίγο υπερβολική, αλλά συνήθως δέχομαι πειράγματα από ανθρώπους που γνωρίζω, γιατί ακριβώς ξέρω ότι αυτοί μου κάνουν πλάκα. Χαίρομαι που λύθηκε τελικά αυτό το θέμα. Ήταν απλά μια παρεξήγηση. Λοιπόν φιλαράκια;

    Τα φιλιά μου και την εκτίμησή μου!

    Μαράκι
    Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο, πρόφασιν ιδίης αβουλίης.

    ~Δημόκριτος~
     
  20. tzina772000's Avatar

    tzina772000 said:

    Default

    Quote Originally Posted by maria_gr View Post
    Ήταν απλά μια παρεξήγηση.
    Μαρία, τον αζιμ τον αποκαλούμε εδώ tutor κατά το ελληνικό κυρ-δάσκαλε (τουλάχιστον εμένα αυτή την εξήγηση μ'αρέσει να δίνω στον εαυτό μου ). Να φανταστείς ότι αν και ελληνίδα (αλλά πανάσχετη με γραμματικές και συντακτικά) έμαθα πράγματα από τα post του αζιμ. Θα είναι καλό να υπάρχει και μια δευτερη κυρά-δασκάλα around, γιατί αν περιμένουν από εμένα ειδικά δεν νομίζω να μάθουν και τίποτα προκοπής ελληνικά (χαιρέτα τον τον πλάτανο και τις κρυές βρυσούλες κοινώς).