Page 6 of 98 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast
Results 101 to 120 of 1952
    Senior Member
    Thanks
    74

Aoleu, aoleu, ce făcui? Fetelor, stați așa că termenul de ”copchil” e așa, de alint. Omu e numa bun de însurătoare ! (Na, e mai bine așa? ) Dar dacă vă anunțati vreuna, trebuie mai întâi sa treceți prin fața familiei de aici, că omul nostru are multe mame ceea ce se traduce în mai multe soacre pentru pretendente!!

Iar Layla după ce vine azi de la gym nu mai are fortă și de 11 metri! Dar cum la femei vocea crapă ultima, iți spun că și bolnave la pat, tot gasim forța de a ne face auzite!! LOL!

Revenind: vezi ce faci cu piciorul ălă. Dacă stai prea mult să n-ajungi în a mai rea fază fix prin preajma bac-ului. Că știi cum e: o nenorocire nu vine niciodată singură!

Dai meditații la greacă unei amice, eh?! Ia s-o aduci aici pe amica aia, iî fața marii adunări naționale, să ne explice ea de ce vrea meditații la greacă cu tine? Îi place cum pronunți?

Aaa, și să nu uit: frumoasă melodia în franceză.

Cred ca mă duc la nani acum. La capitală e tot un nor pe cer și trage-a somn.

Senior Member mister Xazos's Avatar
    Thanks
    0

Am să mă fac că nu am auzit nimic cu ceea e făcea referire la viaţa mea privată.

Aşadar...

1. Nu īmi plac oamenii care ţipă ori vorbesc mai tare de felul lor. Eu vorbesc īncet şi rar, mereu calm. Mă gīndesc că e lipsă de bun simţ să vorbeşti tare fiind alături de un om care vorbeşte īncet.
    2. Amica mea primeşte meditaţii de la mine pentru că īşi doreşte foarte mult să īnveţe limba şi uite că se va īndeplini. De ce... Nu mai ştiu. Măi Dya, ştii că īs mai cu defectele astea īn vorbire, precum "s", "f"... Mă faci să roşesc... Cu limba Greacă nu am probleme la pronunţie. Mai degrabă īn limba romīnă sunt cuvinte care īmi fac probleme. (gen: "slujnică") Iar la mine după ce zic "h" urmează mereu şi "r". Na... Aşa sunt eu...
    Cred că īi place cu vorbesc īn greceşte, dacă am continuat...
    3. Cum dragă să-mi faci anunţ de īnsurătoare cīnd lumea nu ştie nimic despre mine, nici un fel de amănunt ? Vai, aţi fi īn stare să mă vindeţi !
    4. Cine-s mamele mele ?

Te pup !

PS: Am să mă duc şi eu să mă culc, după ce strīng prin cameră şi iau lumīnări. Am postat pe Blogul Lui IGREC melodia şi am să lucrez puţin pe el la nişte "creaţii" să īi zic aşa.
    Πάρε φιλιά, πάρε καρδιά και μη νοιαστείς για μένα.
    Πάρε ό,τι ζει κι άσε με εκεί
    μόνο στο τίποτα...

Senior Member
    Thanks
    74

Așadar !!

1. Eu vorbesc tare și repede pentru că:
    1.a Așa suntem noi ăștia din sud!
    1.b. Defect profesional!

2. Nu am făcut nici o aluzie la pronuncție în sensul la care te referi. Nu știam despre cele menționate de tine în legătură cu anumite litere. Aluzia mea era la meditația în sine și n-avea nici o legătură cu ...literele!

3. Lasă dragă că lumea are timp să afle amănunte! Cât despre vândut...Ia să vedem, fetele, care dă mai mult? LOL!

4. Uite una aci! Să te ferești !! Și de pe această poziție, fac revenire la răspunsul numărul 3: NU e de vânzare!!!
    Și, nu, nu mă bag, se descurcă el singur

Răspuns bonus: nu reușesc să fac legătura între mers la culcare, strâns prin cameră și ..... lumânări!!! Tineretul din ziua de azi!

PS: Somn ușor!

Thanks
    0

Ba ! Sunt de vînzareee ! haha ; Nu ştiu, probabil că am încetat să o mai caut pe Ileana Cosînzeana, am obosit... Dar dacă mă va găsi, am să pot spune că sunt un om fericit.

Deci te declari mămica mea. Cea naturală a mea are 39, merge pe 40, e total diferită de mine. Ea e o prezenţă mai agreabilă, eu sunt mai tăcut şi poate mai misterios. Ea e mai socială, eu de multe ori par mai arogant. Dar na... Încă nu mă cunosc cei care fac afirmaţii.

Lumînările sunt pentru chestiile alea aromate cu suport, carora le pui nişte ulei, le dai foc, apa se încălzeşte şi dau o mireasmă încîntătoare... (ştiu la ce băteai aprope, şi asta e perfectă!)
    μόνο στο τίποτα...

Senior Member
    Thanks
    74

Quote Originally Posted by igrec View Post
    Ba ! Sunt de vīnzareee ! haha ; Nu ştiu, probabil că am īncetat să o mai caut pe Ileana Cosīnzeana, am obosit... Dar dacă mă va găsi, am să pot spune că sunt un om fericit.
    Deci să pregătesc eticheta cu prețul și codul de bare, da?
    Cāt despre restul... e bine că ai īncetat s-o mai cauți pe Ileana Cosānzeana. Asta īnseamnă că de-acum īnainte o să ai timp să le observi și pe restul de fete normale din jurul tău și ai să gasești una care se va dovedi a fi mult mai mult decāt ce-ti imaginai tu că ar trebui să fie Ileana Cosānzeana. De multe ori ceea ce cauți cu disperare se află chiar īn fața ochilor tăi dar nu vezi pentru că te uiți prea īn zare. Și īnainte să sari 10 metri īn sus și să-mi spui că te-ai uitat deja și nu-i nimeni acolo, am să-ți spun eu: Posibil. Poate n-a apărut īncă

Deci te declari mămica mea. Cea naturală a mea are 39, merge pe 40, e total diferită de mine. Ea e o prezenţă mai agreabilă, eu sunt mai tăcut şi poate mai misterios. Ea e mai socială, eu de multe ori par mai arogant. Dar na... Īncă nu mă cunosc cei care fac afirmaţii.
    In ordine:
    -Da.
    -Mulți īnainte.
    -Mai tăcut?!?!
    -Cred că cele două mămici ale tale s-ar īntelege bine! Arogant? Nu cred. Impulsiv? Da. Și ce-i rău īn asta atāta timp cāt nu-ti faci rău ție și celor din jur?

Lumīnările sunt pentru chestiile alea aromate cu suport, carora le pui nişte ulei, le dai foc, apa se īncălzeşte şi dau o mireasmă īncīntătoare... (ştiu la ce băteai aprope, şi asta e perfectă!)
    Ai de grijă să nu dai foc la casă! Ocupat fiind cu savurarea aromei!!

Mă duc la nani. Se făcu seară de cānd tot ameninț!!

Thanks
    0

Sunt impulsiv ?!

Argumentează...
    μόνο στο τίποτα...

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Layla = ... E o Enigma
    Sau... E "oama" de care jumatate din forumul asta depinde, ea face aproape cele mai multe traduceri (romina, germana, Araba, spaniola si franceza) si are un charm deosebit. Mai multe nu zic, are din nou sa se certe cu mine si nu o sa imi mai vorbeasca 2 zile !
    In concluzie, na ca o zic DILI ! Este o fata incintatoare, fascinata de cultura si limba araba.

Cu stima si respect pentru Doamne, Domnisoare si... Layla

Igrec
    Hmmm, Enigma? Mi se pare interesant ca ai spus asta, avand in vedere ca asta este exact cuvantul pe care l-am folosit, cand mi s-a spus sa zic ceva despre mine, la blogul meu. (in care, spre rusinea mea, inca nu am apucat sa scriu nimic) Multumesc pentru aceasta prezentare, DILI! N-ai frica nu te omor... inca! Si fascinata ii putin spus ----> obsedata de-a dreptul, indragostita la nebunie, moarta...

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Ah ce bine măi băbuţo ! Eu-s "copchil" ?! Of... Dacă şi la "douăjde" ani sunt... E gravă trebuşoara...
    Cine ştie ce vor crede domnişoarele despre mine ? Off... Mereu strici socotelile ! (e glumă!) / de la Layla m-am īnvăţat ca să aduc specificările astea, să băgaţi de seamă şi să nu vă supăraţi.

Dya, de la tine īncă e bine... Cine ştie, vine Lălăyluţa de la gym obosită, cu nervi şi pe mine mă ia la 11 metri. Dar na... Dacă asta mi-e sortit...
    Ce specificari, copchilule? Imi place ca ai folosit cuvantul "gym"! Era sa mor de ras cand l-am vazut. Abia la ora 8 ma duc. Si n-ai frica, nu vin obosita, ci din contra, vin cu mai multe puteri. Lălăyluţa? Mor! Ce diminutiv! Un prieten de-al meu, mi-a spus o data: kleinishe andutzen.

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Cineva sa o roage din tot sufletul pe Layla sa nu mai puna limbuta aia scoasa afara !
    Dar ce ai cu limbuta mea, draga? Nu ii frumoasa?

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Quote Originally Posted by dya View Post
    Impulsiv? Da.
    Si eu cred ca ii impulsiv, dar nu am chef de argumentat acuma.

P.S Nu am destule semne. Vreau mai multe sa pot pune! Vai cat putem vorbi. Sa le mai asteptam si pe fete.

Thanks
    0

Să ştii că m-ai supărat cu ceea ce mi-ai zis pe mess Anda. Ar fi cazul totuşi să îţi dai seama de ceea ce ţi-am zis.
    μόνο στο τίποτα...

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Acuma am venit de la aerobic. Sunt foarte in forma. Imediat ma duc sa mananc... poate poate pun cateva kg pe mine.

Member Contesa's Avatar
    Thanks
    0

Buna lume!Da ce chef de vorba aveti voi :P Eu...azi am facut poze pt albumul de a 12-a....de la ora 7 nam mancat deloc..am terminat pe la 8 seara cu pozatul...deja ii vedeam pe colegii mei niste pui fripti, k in desene ))Asta am facut eu azi A..da..si am si racit....lucru mare....as putea spune ca am "REracit"...O sa infig cornu` acum...dar dupa ce imi mai alint urechile cu Michalis :P
    Mie nu`mi place Garfield..eu sunt Garfield!
    Garfield, sau placerea de a fi lenes 365 de zile pe an

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Pai, avem diaree verbala! Hmm, deci esti a 12-a! La ce facultate vrei sa mergi mai departe?

Eu, cand am fost in clasa a 12-a am facut pozele in noiembrie! Aaaa, si m-am hotarat pentru facultate in ultima saptamana de inscrieri!

Cam toti de aici am fost raciti! Acuma incepi tu? Of! Stai in pat si bea ceai si uita-te la filme.

Restul lumii, ce faceti?

Thanks
    0

Quote Originally Posted by Contesa View Post
    Buna lume!Da ce chef de vorba aveti voi :P Eu...azi am facut poze pt albumul de a 12-a....de la ora 7 nam mancat deloc..am terminat pe la 8 seara cu pozatul...deja ii vedeam pe colegii mei niste pui fripti, k in desene ))Asta am facut eu azi A..da..si am si racit....lucru mare....as putea spune ca am "REracit"...O sa infig cornu` acum...dar dupa ce imi mai alint urechile cu Michalis :P
    Eu am discografia lui Xatzigiannis; dacă doreşti să ţi-o dau să-mi zici.
    Clasa a XII-a e mai mult simbolică... Eu mīine am să fac pozele. Dar am să am grijă să mănīnc bine īnainte de a pleca la şcoală.

A, am răcit şi eu. Īn curīnd am să mă imobilizez la pat şi am să iau nişte pastile care niciodată nu īşi fac efectul...

O zi cīt mai plăcută.

Dya, tu ce faci ? Comment ca va ?

Emi, am nevoie de tine cu nişte precizări la Romīnă. Sper să intri pe mess astăzi.
    Vă pup
    μόνο στο τίποτα...

Member Contesa's Avatar
    Thanks
    0

Layla, pe noi ne`au amanat de vreo 2 ori cu pozele :P cat despre faculta...ma gandesc momentan la ceva de medicina veterinara...iubesc animalele, si as vrea ca dupa ce termin sa imi deschid un cabinet pentru animale de companie.Dar eu ma mai razgandesc si in ultima clipa:P asa ca nimic nu e sigur :P
    igrec, da vreau sami dai discogarfia am cateva melodii...o prietena de a mea are cd`urile originale...are un frate in gr...aici in Romania credeti ca as putea gasi albumele?Eu stau intr`un orasel micut...nu e asa de evoluat :PSi...sa va mai intreb ceva...ca voi sigur stiti...sunt ceva dictionare romana-greaca (si invers,nu conteaza) sau ghiduri dealea...?am cautat pe net da nam gasit sa`mi comand...sau poate nu am cautat destul :P
    Mie nu`mi place Garfield..eu sunt Garfield!
    Garfield, sau placerea de a fi lenes 365 de zile pe an

Thanks
    0

pai sa imi dai ID-ul tau sau undeva sa intri pe oDC ca sa ti le dau. Momentan trebuie sa plec la servici, insa in seara asta am sa ti le dau. Le am pe toate, chiar si single-urile
    Si sa iti dau si citeva dictionare daca doresti

Nu o intreba pe Layla de pasiunile ei, vei auzi urmatoarele cuvinte toata viata : arabi, arab, arabi, arab, arab, arabeasca, arabi, arabi...

Sa stii ca e frumoasa facultatea de medicina vet, dar e multa munca. Daca iti place cu adevarat, ai sa fii norocoasa

Unde stai ? :-/

Toate cele bune.
    μόνο στο τίποτα...

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Layla, pe noi ne`au amanat de vreo 2 ori cu pozele :P cat despre faculta...ma gandesc momentan la ceva de medicina veterinara...iubesc animalele, si as vrea ca dupa ce termin sa imi deschid un cabinet pentru animale de companie.Dar eu ma mai razgandesc si in ultima clipa:P asa ca nimic nu e sigur :P
    Hmmm, nu se tin ai vostri de cuvant! Ii faina medicina veterinara! Dar, pe cat de faina, pe atat de grea! Insa, nimic nu este imposibil, nici macar imposibilul! (o dau in filosofie )

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

sa va mai intreb ceva...ca voi sigur stiti...sunt ceva dictionare romana-greaca (si invers,nu conteaza) sau ghiduri dealea...?am cautat pe net da nam gasit sa`mi comand...sau poate nu am cautat destul :P
    Eu as putea sa ma uit la doua librarii de aici din Arad, sa vad daca gasesc ceva si iti spun.

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Nu o intreba pe Layla de pasiunile ei, vei auzi urmatoarele cuvinte toata viata : arabi, arab, arabi, arab, arab, arabeasca, arabi, arabi...
    Nu m-a intrebat nimic de pasiunile mele! Si crede-ma, nu ar auzi cuvintele astea toata viata!

Page 6 of 98 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast