Page 9 of 98 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast
Results 161 to 180 of 1952
    Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Vaiiiiii, igrecule! Ma provoci? Vezi ca iau primul tren la Iasi si atunci o sa vezi pe Enigma ta in persoana!

Senior Member
    Thanks
    74

Bineinteles ca eu sunt rautatea sefa! Credeam ca asta se stie deja! Asa, si acum sa facem putina ordine pe aici:

Contesa, draga, esti majora, vaccinata si cu drept de vot asa ca voteaz-o pe Layla! (DA! influentez electoratul! Asa SIII?!?!)

Igrec, lasa pomii in pace. Iti trimit eu un elicopter de aici, ca tot terminara astia cu summitul si nu mai au baietii motiv sa survoleze. Ii bagam niste fum roz(ca limbuta. Asta: !!) si scrii pe cer A+R= LOVE ca sa mai gauresti un pic stratul de ozon!!

Layla, concentreaza-te mama, concentreaza-te ca asa e inainte de alegeri!!

Member Contesa's Avatar
    Thanks
    0

Chiar daca sunt majora, vaccinata,si cu drept de vot, tot nu o votez Ca sa fie egalitate
    Mie nu`mi place Garfield..eu sunt Garfield!
    Garfield, sau placerea de a fi lenes 365 de zile pe an

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

dya esti totaaaaaaala! Bravo, sefa! Imi place idea cu fumul roz, dar stii ce zic? Sa fie si in forma de limbuta----> Foarte bine ca influentezi electoratul. Trebuie!

Ma concentrez, da! Sa castig! Eu va las pana pe mai tarziu! Ma duc sa mai mananc si sa mai invat la araba, sa pot vorbi cu arabul mai bine...

Senior Member
    Thanks
    74

Quote Originally Posted by Contesa View Post
    Chiar daca sunt majora, vaccinata,si cu drept de vot, tot nu o votez Ca sa fie egalitate
    Bagi zanzanie, huh?!

Imi place cum gandesti! Ai potential! Te numesc Rautate Sefa-Adjuncta!!!

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Si eu ce sunt? Fa-ma si pe mine ceva!

Senior Member
    Thanks
    74

Quote Originally Posted by Layla View Post
    dya esti totaaaaaaala! Bravo, sefa! Imi place idea cu fumul roz, dar stii ce zic? Sa fie si in forma de limbuta---->
    Cand doua minti luminate se pun la un loc, uite ce idei minunate apar!!

Foarte bine ca influentezi electoratul. Trebuie!
    Ma ocup indeaproape de situatia asta!

Ma concentrez, da! Sa castig! Eu va las pana pe mai tarziu! Ma duc sa mai mananc si sa mai invat la araba, sa pot vorbi cu arabul mai bine...
    Pofta buna! Si vorba placuta

Senior Member
    Thanks
    74

Si eu ce sunt? Fa-ma si pe mine ceva!
    Favorita in cursa pentru declararea imunitatii limbutei roz.

Pe scurt: Favorita

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Da, corect... idei minunate! Mai, dar tu ma intreci cu limbuta aia! Peste tot o pui! Am si mancat! Mersi!

Acuma, faza cu arabul ii cam utopie, dar sa nu mai ii spui la igrec!

Senior Member Raisa-Miruna's Avatar
    Thanks
    0

Parca vroia cineva sa dea la veterinara..
    Deja suntem 3 de-a 12a....si noi "zacem" pe forumuri ) cel putin pe asta ma "entertain"..(nu gasesc cuvantul in limba noastra)...

Asa. Deci sora mea e anul 4 la veterinara. Nu prea sunt cine stie ce conditii, fata de umana...Dar nu pot sa zic ca e super dificil. Daca ai memorie buna, merge. Avand in vedere ca trebuie sa tii minte particularitatile a n animale. La inceput e mai greu pana te obisnuiesti cu profii (e unul care te pica daca vii machiata etc.) si e mai bine sa iti faci prieteni mai mari care sa te mai ajute cu tratate cursuri si altele, care o sa iti ocupe jumatate din camera....
    In rest e dragut...atata timp cat o sa iti poti gasi de lucru la un cabinet particular dupa nush cate luni de practica. Sau pe o ambulanta veterinara particulara. Inca o data, cunostinte si relatii....Ceva mai urat decat la umana, acolo parca mai gasesti totusi ceva de lucru in spitalele de stat...parca.

Cu toate astea nu ma indoiesc ca poti sa faci si altceva care nu are legatura cu facultatea, desi nush cat rost are sa te pregatesti pentru ceva ca sa faci altceva. Alta varianta e sa fii super buna si sa pleci un pic pe afara sa iti faci capital, si sa te intorci sa iti deschizi cabinet.

Ok. Gata pt azi, ma intorc la completat CV si ascultat muzik turceasca de suferinta sau de belly-dance (FIECARE CU OBSESIA LUI ORIENTALA PE AICI )

Senior Member
    Thanks
    74

Neata

Intervin si eu putin aici, desi am trecut demult de etapa facultate, dar vreau sa elaborez ceva ce a spus Raisa-Miruna.

Ganditi-va bine ce facultate alegeti. Ideal este sa faci ceea ce-ti place, dar ganditi-va ca acesti 3-4 ani pe care-i investiti in facultate ar trebui sa reprezinte preludiul vietii voastre profesionale. Nu sunt doar cativa ani in care iti aprofundezi o pasiune pe care ulterior n-o poti materializa in nimic.

Va dau primul exemplu care-mi vine in minte: facultatea de filozofie. O optiune dificila, foarte interesanta si "mind-rewarding". Dar ce te faci cand tu nu-ti doresti sa intri in invatamant sau in mediul academic pentru a duce mai departe ceea ce ai invatat? Absolvirea facultatii coincide si cu coborarea din sfere inalte cand descoperi ca vei face altceva in viata decat ce-ai studiat in facultate, pentru simplul motiv ca paleta foarte restransa de optiuni profesionale oferita de respectiva facultate iti este dintr-un motiv sau altul inacesibila sau neatractiva.

In mod egal insa nu va lasati descurajati de dificultatea gasirii unui loc de munca dupa absolvirea unei facultati strans legate de un singur domeniu cum este medicina, fie ea umana sau veterinara. Din punctul meu de vedere aceia care se indreapta spre astfel de facultati stiu clar ce-si doresc sa faca in viata. Nu treci prin 7 ani de medicina stiind ca de fapt nu prea te atrage domeniul si poate o sa faci si altceva in viata. Daca te-ai dus la medicina stii ca vrei sa fii medic. Punct. Altfel nu te duci. Iar daca vrei sa fii medic, targetul tau este sa devii un medic bun si vei face tot ce-ti sta in putinta sa fii printre cei buni marindu-ti astfel sansele sa ajungi sa lucrezi efectiv ca medic intr-un spital, clinica etc.

Nu v-am spus toate astea pentru ca eu sunt mai mare si am dreptul sa dau sfaturi, vi le-am spus in speranta ca va va fi de folos o imagine de ansamblu a acestei probleme.

Si acum gata cu scoala, ca-i weekend! Raisa-Miruna, ai dreptate cu obsesiile orientale de aici. A tunat si ne-a adunat!!

Senior Member mister Xazos's Avatar
    Thanks
    0

Buna dimineata fetelor.
    Am cam o ora de cind m-am trezit, m-am culcat aseara pe la 7:30, de fapt am adormit cu "Enigma" in mina si cu lumina aprinsa, cind s-a indurat var-mea si a venit si m-a invelit. Noroc de ea ca mi-a facut un ceai si niste sandvisuri + paracetamol, ca altfel eram bocna astazi. Am dormit bine...
    Parca ma simt mai in forta, pacat ca ploua in continuu aici si e cam deprimant...
    Mi-am facut cafeaua si am pus doza de lapte, iar acum ma delectez cu niste tigari si analizez presa (obiceiul meu de dimineata).
    Voi ce mai faceti ? (aaa, ascult si Sfakianakis; btw Dya, iti place ? chiar aveam de gind sa te intreb de preferintele tale in muzica greceasca)
    Πάρε φιλιά, πάρε καρδιά και μη νοιαστείς για μένα.
    Πάρε ό,τι ζει κι άσε με εκεί
    μόνο στο τίποτα...

Thanks
    0

Acuma, faza cu arabul ii cam utopie, dar sa nu mai ii spui la igrec!

(am vazut !)
    μόνο στο τίποτα...

Thanks
    0

Cred ca am sa ma duc cu chitara mea in pat cu niste foi s-un pix. Ne vedem mai pe seara. O zi cit mai placuta si fara PLOAIE !
    μόνο στο τίποτα...

Senior Member Raisa-Miruna's Avatar
    Thanks
    0

Mie imi place Kotziras si Ploutarchos.. Dar mai mult muzica turceasca ) Mon papa vitreg sta de 20 ani in grecia, de unde si o bogata colectie de muzik ca ne scrie mereu cd-uri nepoata lui....si mama le asculta zilnic ceea ce m-a facut sa incep s ama satur de muzica greceasca!!! Dar recunosc, e frumoasa...

Eu cred ca vreau sa fac ASE ul, desi nu am fost niciodata o personalitate constanta....Meseria perfecta pentru mine ar fi in fiecare saptamana altceva ) dar trebuie sa ne stabilim la ceva...eu am preferat sa aleg ceva care se potriveste mai mult abilitatilor mele decat pasiunilor trecatoare...

Igrec, u ce canti? ai gasit notele pe net...?sau esti autodidact

Thanks
    0

Mie imi place cel mai mult Pyx Lax. Mentionez apoi Notis Sfakianakis, Antwnis Remos, Giannis Kotsiras, Giannis Ploutarxos, Onar, Filippos Pliatsikas, Glukeria... Multi, multi... (Lidakis, Thewdorakis, Ntalaras etc)

Cint dupa vremea de afara, balade de plins si de meditatie ) Daca imi zici Directia 5, Holograf, Vama Veche as fi "ohhh yeaaaa" !

Tabulaturile sunt luate de pe net sau de la un profesor, transpuse apoi in agenda si prelucrate. Tu la ce cinti ?

Fetelor, sper sa va fie dor de mine! Eu ies la plimbare si la o cafea cu o amica. Nu-i ziceti Laylei, poate poate o sa ii fie dor de mine (muhaahaa !)
    Va pup !
    μόνο στο τίποτα...

Layla's Avatar
    Thanks
    3,803

Ceau la voi! Si aici ploua! M-am saturat!

@Raisa-Miruna: Eu sunt la Stiinte Economce, anul II! Crede-ma ii foarte fain, dar trebuie sa iti placa, ca sa poti invata cu placere.

@igrec: Distractie placuta!

dya si Contesa, toate bune?

Emi, ce mai faci? Mai hai si pe aici, la o vorba!

Thanks
    0

"@Layla:" Ti-a fost dor de mine ?
    μόνο στο τίποτα...

Member Contesa's Avatar
    Thanks
    0

La mine e o vreme asa de aiurea....Am stat toata ziua in casa...mi`am prelucrat niste poze...normal..am ascultat muzica,ceea ce fac si acum, si am vizionat 2 filme As iesi...as face ceva mai neobisnuit...ca m`am plictisit rau de tot!!!
    Mie nu`mi place Garfield..eu sunt Garfield!
    Garfield, sau placerea de a fi lenes 365 de zile pe an

Thanks
    0

Aici urmau sa fie pasii cuiva...
    μόνο στο τίποτα...

Page 9 of 98 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast