Serbian /Croatian chit-chat off topic discussions

Thread: Serbian /Croatian chit-chat off topic discussions

Tags: None
  1. Dangerous & Moving's Avatar

    Dangerous & Moving said:

    Default

    First of all welcome back LanguageLover!

    Mogu ti preporučiti neke lijepe i zanimljive pjesme. Ali prvo želio bih ti nešto upitati: znaš li čitati grčku abecedu?
    Donekle, ne sve. Tek sam počela učiti preko interneta i neki znakovi me još uvijek zbunjuju ali vježbam

    As I said I 'discovered' greek recently and I immediately fell in love, it reminds me so much of european spanish (which I absolutely adore)
    ''Glupost je sama u sebe zaljubljena i njeno je samoljublje bezgranično.''

    ''Siamo niente senza fantasie''

    ''Наверное мне место на луне, но страшно оставаться в темноте''
     
  2. tedinkyyy's Avatar

    tedinkyyy said:

    Default

    I see the thread is frozen again. Some revival? ^_^
    And hi all ya again, I was missing for some time,so...
    Eins.. hier kommt die Sonne
    Zwei..hier kommt die Sonne
    Drei.. hier kommt die Sonne
    Vier
    Fünf
    Sechs
    Sieben..
    Acht..
    Neun.....
    Ich hab' keine Lust.
     
  3. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    dobrodošla natrag
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
     
  4. MayGoLoco's Avatar

    MayGoLoco said:

    Default

    Woehoeeee I'm back
     
  5. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    jupi! dobrodošla natrag!
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
     
  6. Dangerous & Moving's Avatar

    Dangerous & Moving said:

    Default

    Dobrodošla natrag
    ''Glupost je sama u sebe zaljubljena i njeno je samoljublje bezgranično.''

    ''Siamo niente senza fantasie''

    ''Наверное мне место на луне, но страшно оставаться в темноте''
     
  7. MayGoLoco's Avatar

    MayGoLoco said:

    Default

    Quote Originally Posted by pthalo View Post
    jupi! dobrodošla natrag!
    Quote Originally Posted by Dangerous & Moving View Post
    Dobrodošla natrag

    Hvala It's good to be back
     
  8. cesb_88 said:

    Default http://www.allthelyrics.com/forum/serbian-croatian-chit-chat-off-topic-discussions/42

    i'm croatian and i wanted to share one thing with you...i was all over the europ...and in asia...very little number of people know where croatia is...if you don't tell them that is neer serbia or in ex jugoslavia they really don't know where you live

    so we can talk all we want that we are the most developed country on the Balkan...the other people know it better

    but i still love my country and i don't have plans leaving from croatia because i know there what to espect

    maybee it's only my oppinion

    sorry because of my english...i'm not very good at it

    by
     
  9. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    ja znam gdje je Hrvatska Bila sam tamo u 2002, na krku

    poz iz Mađarske
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
     
  10. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    parada ponosa je otkazana. Volim te Srbijo, ali kidaš mi srce

    valjda bi trebalo da kažem da ovo me se ne tiče, jer nisam srpkinja, samo sam ljubitelj Srbije. ali kako da me se ne tiče kad i ja živim u državi gde ne možemo da slavimo prajd bez hiljadu policajaca da obezbede isto. Kako da me se ne tiče kad i ja sam lezbejka. Kad i ja sam čovek. Nespravedljivost prema jednog čoveka se svakog čoveka tiče.
    Last edited by pthalo; 09-19-2009 at 11:35 AM.
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
     
  11. miki444's Avatar

    miki444 said:

    Default

    Quote Originally Posted by pthalo View Post
    parada ponosa je otkazana. Volim te Srbijo, ali kidaš mi srce

    valjda bi trebalo da kažem da ovo me se ne tiče, jer nisam srpkinja, samo sam ljubitelj Srbije. ali kako da me se ne tiče kad i ja živim u državi gde ne možemo da slavimo prajd bez hiljadu policajaca da obezbede isto. Kako da me se ne tiče kad i ja sam lezbejka. Kad i ja sam čovek. Nespravedljivost prema jednog čoveka se svakog čoveka tiče.
    razumijem sta kazes i meni je osobno svejedno sta tko radi u svojoj privatnosti.
    no, da budem potpuno iskren, meni smeta da mi netko na setnji kroz grad gura svoje seksualne obicaje pod nos.
     
  12. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    pa to i meni malo smeta, na primjer kada vidim kako ljudi se ljube na ulicama, meni je to bljak. Ali poenta prajda nije ljubljenje u javnim mjestima (i ne vjerujem da bi bilo mnogo toga; ljudi su svjesni kulture u kojim žive, u kojoj nije bezbjedno se ljubiti po ulicama) nego borba za osnovne ljudske prave. prajd je opasan, zbog tih ljudi koje žele da nas ubiju, ali zbog toga je prajd neophodno... vjerujem da najveći dio od strejtera nas ne mrze, ne misle na nas uopće, ali kad vide kao su mnogi spremni da nas ubiju, možda će malo razmisliti da je vrijeme staviti kraj na nasilju. ne čuju za to kada se dešava u mračnim ulicama, ali parada ponosa je nešto za što svako čuju.

    Ja sam autovana, ali to ne znači da kad nekoga upoznam kažem "ćao, zovem se pthalo i volim žene!" ali ni ne krijem to, na primer ne koristim izraze kao "voljena osoba" da bih krila pol te osobe. ako ostale djevojke ume da kažu "imala sam spoj sa dječkom sinoć" i to nije nepodesan, onda da imam djevojku, trebalo bi da nije nepodesan ako kažem "imala sam spoj sa djevojkom sinoć."

    Nisam htjela doći na paradu ova godina, jer sam vidjela na youtube kako je to ispalo u 2008 u Budimpešti. Plašim se molotovljevih koktela. Što ako kordon pukne, jer ipak ne trčim brzo... Ali sada sam odlučila, sljedeća godina dolazim svakako. Ako kordon pukne, ne zanima me, nek me prebiju.
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
     
  13. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
     
  14. ina said:

    Default

    Koja slika!
    Ja Pthalo, sada ću da se istopim! Ajde dodaj i ostale Yu narode i narodnosti pošto je ovo NAŠ forum (možeš i jednu petokraku )

    Nemoj da se ljutiš Pthalo, ali ja glasam za privatnost, ne za egzibicionizam.
    Prvi put sam videla jedan par muško-muško u inostranstvu i ostidela sam se postiđeno kao žena, iskreno. Bilo mi je neprijatno.... to je to.
     
  15. Milan. said:

    Smile :)

    Pthalo, čisto da primetim-sviđa mi se slovo б u Волим те Србијо. Baš je estetski lepo za oči. Voleo bih da ja tako pišem.
     
  16. ina said:

    Default

    A slova u duginim bojama guy zastave....
     
  17. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    @Ina: eh, da. upravo volim sve vas. slušam muzike iz cele ex-jugoslavije. Bila sam u Hrvatskoj u 2002 sa drugaricom iz Slovenije i bilo mi je mnogo lepo tamo. Plivale smo noću, jer je voda bila previše hladna u toku dana, ali noću voda je bilo prijatna i topla. Jednom sam plivala sama, i ona je ostala na obali... kasnije mi je rekla da su me neki klinci videli i mislili da sam ajkula.

    U Srbiji sam bila više puta... poslednji put je bilo juče. Došla sam sa drugaricom i njenim dečkom. Jeli smo kod njene babe, posle smo se videli sa njenom sestrom, koja ima dvojicu sina. Igrali smo se karte sa decama, i pekli smo kolače sa njima. Meni je bilo vrlo lepo, jer za prvi put sam stvarno razumela sve što sam čula, i nije bilo teško, i govorila sam normalno, nisam bila previše stidljiva. Kupili smo neke stvari, i vratili smo se u Segedin. Dobro sam spavala sinoć...u utorak sam bila u Budimpešti, u sredu sam bila u Subotici. Danas sam ostala u Segedinu, ali platila sam rentu i račune.

    Bila sam i u Sloveniji nekoliko puta. Slovenija je izuzetno lepa država. Ona je najzelenija država u kojoj sam ikad videla. Ali je moja prijateljica iz Slovenije tada rekla da je Škotska još zelenija. Ne znam, jer tamo nisam bila.

    Hoću da idem u Makedoniju, jer obožavam Makedoniju. Srce mi je srećno kada pomislim da tamo negde južno od mene postoji Makedonija. Oni imaju najlepšu zastavu na svetu. I mnogo volim makedonski jezik, meni je to presladak.

    Volim i Crnu Goru ali tamo još nisam bila, a i čula sam da je skupa.. ali videla sam slike i je prekrasna sviđa mi se kako oni govore. "śutra" je jedna od mojih omiljenih reči

    Bosnu sam izostavila sam zato što još nisam bila tamo, i nekako nisam našle mnogo ljudi iz Bosne na internetu...najčešće nađem srbe i hrvate na internetu, na forumima...ne znam zašto ej tako. ali zbog toga, znam manje o Bosni, ali bez obzira na to, volim je, i bih želela da je bolje upoznam. Od bosanske muzike znam samo turbofolk, ali sigurna sam da imaju i više vrste muzike... oh, tek sam se setila, nadrealisti su iz Bosne, jel? Oni su vrh, videla sam snimke na internetu.

    Ne znam da li sam još nešto izostavila ili ne, ali volim svakoga, volim svet na čemu živimo, i volim zemlje koji su na svetu, samo što ima zemlje koji sam već videla (i svi su me manje-više sviđale), zemlje koje nisam ali čitala sam mnogo za njih i su mi drage, i ima zemlje za koje ne znam mnogo osim da postoje i da bih i verovatno volela da znam više o njih... Ako pišem da volim Srbiju to ne znači da volim ostale zemlje manje, to samo znači da volim Srbiju. + onu sliku sam stavila na ambasadu Srbije u Budimpešti, zato sam pisala da volim Srbiju. Da je bilo Hrvatska u pitanju, naravno bih napisala "Volim te, Hrvatsko" i pisala bih na latinici. Uradila sam ovo jer sam osetila potrebu, nakon svega kroz čega moji gej i lezbejke prijatelji su prošle ovog leta u Beogradu.

    što se egzibicionizam i privatnosti tiče, i ja sam, uglavnom, više za privatnosti. Kada sam bila klinac, poljubila sam se sa devojkom na javnim mestima jer svaki klinac to uradi, ali kao punoletna više ne osećam potrebu za to (i bilo bi mi strah da to uradim ovde u ovoj Mađarskoj), ali ponekad, posebno kada je ovoliko opasno, treba biti hrabar i biti autovan i boriti se za svoje prave. barem ja tako mislim. *shrugs*



    @Milan: hvala


    @Ina, opet: što se boje tiče
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qNj7xVsw45Q[/youtube]

    (to mi je bio omijleni crtać kada sam bila devojčica, kada sam imala šest godine, htela sam da budem rainbow brite kada porastem, haha. Ima jedan epizod u kojim Lurky kaže "colours are pretty", to sam tražila, ali nema na jutjubu. Lurky i Murky su "the bad guys" ali Lurky nije tako loše. Murky mrzi boje, zato radi protiv Rainbow Brite-a. Lurky je Murky-jev prijatelj ali je glup i sladak i uvek zaboravi da mu je zabranjeno voleti boje)
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
     
  18. Zvezda's Avatar

    Zvezda said:

    Default

    Does anyone know whether taxi drivers in Croatia (Zagreb) give receipts? Could I ask for one saying 'Mogu li dobiti racun molim'? By the way does 'li' mean exactly? I can't quite find a translation....
    Bio je Novembar 2009 godine, zamišljao sam kako hodaš ulicom Bana Jelačića cipelama od zmijske kože..
     
  19. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    I don't know the answer to your question, but "li" is a word that makes the sentence a question
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
     
  20. Spring's Avatar

    Spring said:

    Default

    Quote Originally Posted by Zvezda View Post
    By the way does 'li' mean exactly? I can't quite find a translation....
    Good question lol
    Li is a word that has absolutely no meaning except, like pthalo said, to create a question form

    Da li = if; whether

    Da li imas vremena? Imas li vremena? = Do you have time?
    Da li ... = do you...

    "you" goes without saying but you can also say "Da li ti imas vremena?" for example if you say "Ja nemam vremena. Da li ti imas vremena?" - I don't have time (I'm busy). Do you have time?

    Imas li .. = Do you have...

    Hoćeš li prestati već jednom? = Will youstop already?

    Quote Originally Posted by Zvezda View Post
    Does anyone know whether taxi drivers in Croatia (Zagreb) give receipts? Could I ask for one saying 'Mogu li dobiti racun molim'?
    As for 'Mogu li dobiti racun molim, there is no need to use molim in the end, "Mogu li dobiti racun" is polite enough though, if you insist on using a variant of English "Can I have a receipt, please", you can say "Molim vas, mogu li dobiti racun?"

    Za vrijeme pružanja usluge prijevoza vozač taksi vozila dužan je uključiti taksimetar prilikom prijema putnika u vozilo te ga isključiti odmah po dolasku na cilj. Po dolasku na cilj vozač je dužan izdati ovjereni račun usluge.

    = in short - seems that the taxi drivers are obliged by law to turn taximeter on as soon as a passenger enters and to turn it off as soon as they reach the destination and also - they have to give a receipt

    I am sure someone will tell you if the drivers in Croatia actually follow the rule or not .. We have the same law in Serbia but it's still not happening in practice and it is supposed to be put in operation as of January 1st 2010 ... However, I don't imagine they will actually get the devices and abide the law .. I suppose you might look ridiculous if you asked that question. Well.. maybe not, but I would feel ridiculous lol