Bulgarian chit-chat off topic discussions (split)

Thread: Bulgarian chit-chat off topic discussions (split)

Tags: None
  1. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    imam edno prašenje za vas az misleh che sakam e samo makedonski zbor, ama mojta drugarka najdi stihovi na edna pesen koja e na bylgarski ama ima zborot "sakam" v stihovite...

    "Pa me dava na gajdarche
    Ya gajdarche sakam
    On che sviri ya che igram
    Pa che si se pogodime"

    dali i vie kažuvate "sakam"?
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
  2. tedinkyyy's Avatar

    tedinkyyy said:

    Default

    Драга моја другарице Птало лол тази песен вероятно е от Шопска област или Пиринско, където в местния диалект също ползват "сакам", просто защото Пирин например е много близо до Македония... но "сакам" не е официално българска дума.Българските думи за всички значения на "сакам" са:

    искам - to want
    харесвам - to like
    обичам - to love
    Eins.. hier kommt die Sonne
    Zwei..hier kommt die Sonne
    Drei.. hier kommt die Sonne
    Vier
    Fünf
    Sechs
    Sieben..
    Acht..
    Neun.....
    Ich hab' keine Lust.
  3. tedinkyyy's Avatar

    tedinkyyy said:

    Default

    Quote Originally Posted by I'm unstoppable View Post
    moreto e prosto perfektno ... pak i ne e 4ak tolkova gore6to kakto pri nas v hs i d-gr ... emiiiiiiiii nqma malki stari za teq ne6ta ima samo veselqci .... Ich liebe Primorsko und Tequila Bar
    Ммм и откога проговори "швабския", нали уж го мразеше и бла-бла...
    Емии.. приятно изкарване и дано все пак си спомняш нещо на другата сутрин... :лол
    Eins.. hier kommt die Sonne
    Zwei..hier kommt die Sonne
    Drei.. hier kommt die Sonne
    Vier
    Fünf
    Sechs
    Sieben..
    Acht..
    Neun.....
    Ich hab' keine Lust.
  4. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    blagodarq! I az to misleh, samo praših zaštoto ne beh sigurna
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
  5. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    p.s. птало на кирилицата се пишуе Фейлица или Фејлица
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
  6. smile_bg's Avatar

    smile_bg said:

    Default

    А, що се отнася до морето, преди 2 дни се върнах от Лозенец - прохладничко си беше бая. Теди, за езиците, както казах и в темата си - огроооооомна страст са ми. Иначе, със сигурност в Димитровград е жега. А утре, приятели, до 42-43 градуса - приказка...
  7. tedinkyyy's Avatar

    tedinkyyy said:

    Default

    @ Tina - а ти откъде знаеш руски така добре,каза,че го говориш перфектно... да не би да си наполовина рускиня,както много хора тук?
    @ pthalo - няма проблем драга ( или ние казваме по-скоро "мила", при нас драга звучи по-остаряло Ако имаш каквито и да е въпроси за българския, пиши тук или ме питай където ти е удобно... Разбираш ли ме?
    Eins.. hier kommt die Sonne
    Zwei..hier kommt die Sonne
    Drei.. hier kommt die Sonne
    Vier
    Fünf
    Sechs
    Sieben..
    Acht..
    Neun.....
    Ich hab' keine Lust.
  8. smile_bg's Avatar

    smile_bg said:

    Default

    Quote Originally Posted by tedinkyyy View Post
    @ Tina - а ти откъде знаеш руски така добре,каза,че го говориш перфектно... да не би да си наполовина рускиня,както много хора тук?
    Не, нямам руска жилка. Учила съм го 8 години, сега уча в Американския и логично - английски. Иначе преди 4 години взех сертификат, че знам руски на ниво рускиня. Всъщност от руския ми тръгна манията с езиците.
  9. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    да, те разбирам. ще пишувам тук кога нещо не знам

    иначе, се кажува "мила" и на македонски и на сърпски На унгарски кажеме "драга" или "драгам" (мило мойа) "кедвеш" / "кедвешем"... но "кедвешем" ние кажеме само на хора кой ги обичаме.
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
  10. tedinkyyy's Avatar

    tedinkyyy said:

    Default

    @ Тина ... оо Американският колеж е доста престижно училище... може би най-престижното у нас Аз съм учила 12 години английски и пак не мога да кажа,че го знам перфектно...но се оправям добре, смея да твърдя. Всъщност никога не съм го обичала и никога не съм се старала по него в училище... и аз съм учила руски,3 години, от 5-7 клас и сега естествено нищичко не помня от граматиката и говоря ужасно, но разбирам 90%, просто ми се налагаше да ползвам някои текстове на руски, свързани с някои мои хобита и затова си припомних някои неща


    @ pthalo: ех мила,защо ми говориш само на македонски, може да пробваш и на сръбски, поне да закача нещо ново от теб Ние българите си го знаем македонския :лол ... иначе това, което си постигнала и с двата за 1 година е невероятно... при положение,че унгарският няма нищо общо с тях... поне аз така си мисля де
    Eins.. hier kommt die Sonne
    Zwei..hier kommt die Sonne
    Drei.. hier kommt die Sonne
    Vier
    Fünf
    Sechs
    Sieben..
    Acht..
    Neun.....
    Ich hab' keine Lust.
  11. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    pa, trudim se da pišem na bugarskom ali ipak uspem samo da pišem na makedonsko-bugarski. Ali koristim one bugarske reči koje znam. Moja makedonska prijateljica mi je rekla da bolje pišem na makedonski (nego na srpskom) iako sam brzo naučila (učim srpski od 10-tog marta 2008, a makedonski od 4-tog avgusta 2008).

    da, upravo si za mađarski... ima nekoliko zajedničke reči, uglavnom reč koje mi mađari smo ukrali od slavenskih jezika ali osim toga sve je drugačije na mađarskom.
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
  12. tedinkyyy's Avatar

    tedinkyyy said:

    Default

    wow sve sam shvatala

    ще научиш и български и няма да го смесваш с македонски,ще видиш
    Eins.. hier kommt die Sonne
    Zwei..hier kommt die Sonne
    Drei.. hier kommt die Sonne
    Vier
    Fünf
    Sechs
    Sieben..
    Acht..
    Neun.....
    Ich hab' keine Lust.
  13. pthalo's Avatar

    pthalo said:

    Default

    bravo

    ще научим български, и се надевам че можем да држам 6 езики в мозокът и че ниедон од нив няма до отпада од мозокот. лол
    I'm stronger than the tricks played on your heart. We look at them together then we take 'em apart. Adding up the total of a love that's true, multiply life by the power of two.
  14. tedinkyyy's Avatar

    tedinkyyy said:

    Default

    И аз се надявам на същото ... аз също много бъркам сръбски,хърватски и словенски и на всичко отгоре ги смесвам с български... представи си какъв микс се получава... не мога да свикна с това hoću - искам, и винаги казвам hočem, както е на словенски или ćem viditi вместо ću viditi ...
    Eins.. hier kommt die Sonne
    Zwei..hier kommt die Sonne
    Drei.. hier kommt die Sonne
    Vier
    Fünf
    Sechs
    Sieben..
    Acht..
    Neun.....
    Ich hab' keine Lust.
  15. smile_bg's Avatar

    smile_bg said:

    Default

    Quote Originally Posted by tedinkyyy View Post
    @ Тина ... оо Американският колеж е доста престижно училище... може би най-престижното у нас Аз съм учила 12 години английски и пак не мога да кажа,че го знам перфектно...но се оправям добре, смея да твърдя. Всъщност никога не съм го обичала и никога не съм се старала по него в училище... и аз съм учила руски,3 години, от 5-7 клас и сега естествено нищичко не помня от граматиката и говоря ужасно, но разбирам 90%, просто ми се налагаше да ползвам някои текстове на руски, свързани с някои мои хобита и затова си припомних някои неща
    Американският е лудница, чиста лудница. Английския и аз хич не го харесвам (да не кажа - мразя), но в училище говорим нон-стоп на английски и вече дори в 60% от случаите мисля на този език.

    А вие тук с тези сръбски, хърватски, словенски и прочие... уоу - аз ги разбирам, но да говоря или пиша - не става работата... :/
  16. I'm unstoppable said:

    Default

    Tedi pomnq si vs ... mersi za pojelanieto prosto se razbih pribrahme se kam 5 i ot togava do 12 na obqd samo spah sq si po4ivam 6tot ne mi e ne6to na kef za plaj ... za nemskiq ne 4e go mrazq ... nenavijdam go ... ama tfa go namisah 6tot vyv FB praih quiz za grada na me4ite mi ... poznaj kfo ... Berlin e
    C'est la vie!
  17. I'm unstoppable said:

    Default

    Smile_BG, priqtno mi e da se zapoznaem, kazvam se Valeri (Valio na kratko ) i sym ot Haskovo ... vijdam 4e ima6 strast kym ezicite kakto pove4e ot nas ... (po Slavqnski ezici se obra6taj kym Tedinkyyy i Crazytofik, otnosno nemski kym Tedinkyyy otnovo, angliiski - vsi4ki ot nas , ispanski i grycki - kym men )
    C'est la vie!
  18. smile_bg's Avatar

    smile_bg said:

    Default

    Quote Originally Posted by I'm unstoppable View Post
    Smile_BG, priqtno mi e da se zapoznaem, kazvam se Valeri (Valio na kratko ) i sym ot Haskovo ... vijdam 4e ima6 strast kym ezicite kakto pove4e ot nas ... (po Slavqnski ezici se obra6taj kym Tedinkyyy i Crazytofik, otnosno nemski kym Tedinkyyy otnovo, angliiski - vsi4ki ot nas , ispanski i grycki - kym men )
    Хах, ясно. С гръцкия ще ми помагаш, значи. Йей.
    Към мен можете с руски, френски, и испански (освен английския).
  19. I'm unstoppable said:

    Default

    ok muchacha :P
    Last edited by I'm unstoppable; 07-24-2009 at 08:35 AM.
    C'est la vie!
  20. tedinkyyy's Avatar

    tedinkyyy said:

    Default

    Относно Вальо,подозирам,че това сигурно е и единствената дума,която (засега) знае на испански :лол
    Тина, със сръбски,хърватски и словенски се занимавам (уж) аз, защото това и се очертава да уча в СУ от тази година... но какво се занимавам,само уча словенска граматика от Интернет ,а сърбохърватски от мои приятели от този форум и от други места, и от песни ,разбира се
    А защо си в Американския, след като мразиш английски? Да не би да имаш планове за Америка по-нататък?
    Last edited by tedinkyyy; 07-25-2009 at 04:07 AM.
    Eins.. hier kommt die Sonne
    Zwei..hier kommt die Sonne
    Drei.. hier kommt die Sonne
    Vier
    Fünf
    Sechs
    Sieben..
    Acht..
    Neun.....
    Ich hab' keine Lust.