Albanian to english: sinan vllasaliu, une nuk jam si ti

Thread: Albanian to english: sinan vllasaliu, une nuk jam si ti

Tags: None
 1. besaaaa said:

  Default Albanian to english: sinan vllasaliu, une nuk jam si ti

  could someone please translate this to english?

  Dikur me ke thene qe ma ke inati
  qe spo mundesh me me pa me sy
  se di qka u be, si e deshti fati
  fjalet e tua krejt tu kan kthy
  Dikur me ke thene, i ke syt me maje
  spo lere vajze, pa e shikju
  fjalet i ke ndrru dhe tash ashiqare zemra te digjet me ndejt me mu


  Une nuk jam si ti, per ty s'foli keq
  cila ishte zemra jote krejt e kan marre vesh
  Une nuk jam si ti, dashuroj me shpirt
  qka ke pas ne doren tende kurre nuk e ke dit


  Mua mos mu lut, gjeje dike tjeter
  lutjet e tua per mu s'kan vlere
  edhe pse dikur te kam dashur teper
  tashe s'me merr malli me te pa as njeher
  Dikur me ke thene, i ke syt me maje
  spo lere vajze, pa e shikju
  fjalet i ke ndrru dhe tash ashiqare zemra te digjet me ndejt me mu
  web:www.teksteshqip.com

  thanks!
   
 2. Korcare19 said:
   
 3. besaaaa said:

  Default

  thanks