albanian to english: tradhetia, orinda huta

Thread: albanian to english: tradhetia, orinda huta

Tags: None
 1. besaaaa said:

  Default albanian to english: tradhetia, orinda huta

  Hiii english translation pretty please? flm


  Tradhetia Orinda Huta

  (Feat. Albani i Produkt 28)

  Albani---Ti po thua dikush me pa,
  Nuk te duken bla bla bla,
  tjeret flasin ti beson,
  tjeret qeshin ti dyshon,
  une e di qe s`jam shejntor,
  sepse shume kam pas ne dore,
  nuk kam kohe per ironi,
  shu-, shume mire e di,
  ti me thua je shume shpejt,
  ti me thua jepem shpejt,
  ti beson se kam ndryshuar,
  ti me shan se kam harruar,
  se sa vlen per mua ti,
  se cfare je per mua ti,
  se cfare thuhet nuk e di,
  mos beso si nje femij,

  Refreni
  Orinda--Dikush me tha,
  tjetren e pa,
  Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
  s`dua te qaj,
  Alban--Mos i beso so so so so
  ti me trego,
  Alban--Mos i beso so so so so
  ti me trego,
  Ishte ne krahe,
  dikush e pa,
  Une mbi lekure ta ndjej, por s`dua,
  s`dua te qaj,
  Alban--Mos i beso so so so so
  ti me trego,
  Alban--Mos i beso so so so so ti me trego.

  Dikush e pa ne krahet e tu se si e puthje ti,
  te tjeret e pane ne krahet e tu se si buzeqeshje ti,
  E jo besim me nuk ka,
  E jo per mua nuk ka,
  se cdo premtim qe ti me dhe do mbesi bla bla bla bla,
  ti do qe une te shkel mbi veten dhe te t`fal ty,
  ti do te hesht, e te besoj kur ti vetem me thua,
  zemer skam faj, me thuaj te t`fal
  nuk ka, nuk ka, nuk ka, aha nuk ka

  Refreni
  Orinda--Dikush me tha,
  Tjetren e pa,
  Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
  s`dua te qaj,
  Alban--Mos i beso so so so so
  ti me trego,
  Alban--Mos i beso so so so so
  ti me trego,
  Ishte ne krahe,
  dikush e pa,
  Une mbi lekure ta ndjej, por s`dua,
  s`dua te qaj,
  Alban--Mos i beso so so so so
  ti me trego,
  Alban--Mos i beso so so so so ti me trego.

  Refreni
  Vec mos harro,
  se si me flinin, donim, qeshnim, luanim te dy zemer,
  se si ne krahet e mij besoje, heshtje, qaje, zemer,
  tani me paskan pare,
  nje tjeter paskam marre,
  se njerzit duan te flasin, ty kjo te paska vrare,
  ku iku i gjithe besimi
  Orinda--pergjigjen e pres nga ti
  nuk ka jo tjeter per mua
  Orinda--per mua ishe vec ti,
  mos bej drame, genjyen kur te thane,
  ti mbetesh shpirti im dhe vetem zoti zoti na ndan.

  Refreni ( x2 )
  Orinda--Dikush me tha,
  Tjetren e pa,
  Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
  s`dua te qaj,
  Alban--Mos i beso so so so so
  ti me trego,
  Alban--Mos i beso so so so so
  ti me trego,
  Ishte ne krahe,
  dikush e pa,
  Une mbi lekure ta ndjej, por s`dua,
  s`dua te qaj,
  Alban--Mos i beso so so so so
  ti me trego,
  Alban--Mos i beso so so so so ti me trego.


  Mos i beso so so so ( x4)
  web:www.teksteshqip.com
   
 2. Korcare19 said:

  Default

  Orinda Huta - Tradhetia
  Orinda Huta - Betrayal

  (Feat. Albani i Produkt 28)

  Albani:

  Ti po thua dikush me pa,
  You're saying someone saw me,
  Nuk te duken bla bla bla,
  Don't you see (it as) bla bla bla,
  tjeret flasin ti beson,
  others talk and you believe
  tjeret qeshin ti dyshon,
  others laugh and you have doubts
  une e di qe s`jam shejntor,
  i know im not saint
  sepse shume kam pas ne dore,
  cause ive had a lot in my hand
  nuk kam kohe per ironi,
  i dont have time for irony
  shu-, shume mire e di,
  i know it well
  ti me thua je shume shpejt,
  you tell me too fast / (youre going too fast)
  ti me thua jepem shpejt,
  you tell me give me fast/quick
  ti beson se kam ndryshuar,
  you believe that ive changed
  ti me shan se kam harruar,
  you criticize me cause ive forgot - (shan also means to swear at someone but in this case its like when youve done something wrong and someone criticizes you)

  se sa vlen per mua ti,
  how much youre worth to me
  se cfare je per mua ti,
  what are you to me
  se cfare thuhet nuk e di,
  whats beind said.. i dont know
  mos beso si nje femij,
  dont believe like a child


  Orinda:

  Dikush me tha,
  Someone said to me
  tjetren e pa,
  they saw her
  Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
  i feel you on my skin, but dont want to
  s`dua te qaj,
  dont want to cry
  Alban: Mos i beso so so so so
  Dont believe ...
  ti me trego,
  you show me,
  Alban: Mos i beso so so so so
  Dont believe ...
  ti me trego,
  you (should) show/tell me
  Ishte ne krahe,
  (She) was in your arms
  dikush e pa,
  someone saw
  Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
  i feel you on my skin, but dont want to
  s`dua te qaj,
  dont want to cry
  Alban: Mos i beso so so so so
  Dont believe ...
  ti me trego,
  you show me,
  Alban: Mos i beso so so so so


  Dikush e pa ne krahet e tu se si e puthje ti,
  Someone saw her in your arms, the way you kissed her
  te tjeret e pane ne krahet e tu se si buzeqeshje ti,
  Others saw her in your arms, the way you smiled
  E jo besim me nuk ka,
  And no i dont have faith anymore
  E jo per mua nuk ka,
  no there is none for me
  se cdo premtim qe ti me dhe do mbesi bla bla bla bla,
  cause every promise you made to me will remain bla bla bla
  ti do qe une te shkel mbi veten dhe te t`fal ty,
  you want me to step/walk all over myself and forgive you
  ti do te hesht, e te besoj kur ti vetem me thua,
  you want me to be quiet (shut up), and to believe when you tell me
  zemer skam faj, me thuaj te t`fal
  sweetheart im innocent, tell me to forgive you
  nuk ka, nuk ka, nuk ka, aha nuk ka
  i wont, i wont, i wont, i wont.... (nuk ka lit. means "there is none" but she means she wont forgive him)

  Albani:

  Vec mos harro,
  Just dont you forget
  se si ne flinin, donim, qeshnim, luanim te dy zemer,
  the way we used to sleep, love, laugh, play together sweetheart
  se si ne krahet e mij besoje, heshtje, qaje, zemer,
  the way in my arms you believed, stayed quiet, cried sweetheart
  tani me paskan pare,
  now theyve seen me
  nje tjeter paskam marre,
  ive got another one (girl)
  se njerzit duan te flasin, ty kjo te paska vrare,
  cause people want to talk/gossip, and this has hurt you
  ku iku i gjithe besimi
  where did all the faith go
  Orinda: pergjigjen e pres nga ti
  im waiting for the answer from you
  nuk ka jo tjeter per mua
  there's no one else for me
  Orinda: per mua ishe vec ti,
  you were the only one for me
  mos bej drame, genjyen kur te thane,
  dont cause drama, they lied when they told you
  ti mbetesh shpirti im dhe vetem zoti zoti na ndan.
  you are my soul and only god can seperate us.
   
 3. besaaaa said:

  Default

  thankyou