buna la toti...

Thread: buna la toti...

Tags: None
  1. raluka said:

    Wink buna la toti...

    Eu nu mai locuiesc in romania de 6 ani...as dori sa ma ajute cineva scriindu-mi si mie ce melodii sau cintareti sunt acum la moda in tara...nimic nu se compara cu muzica romaneasca...mersi anticipat
     
  2. LOVELYMIRABELA's Avatar

    LOVELYMIRABELA said:

    Default buna

    Quote Originally Posted by raluka View Post
    Eu nu mai locuiesc in romania de 6 ani...as dori sa ma ajute cineva scriindu-mi si mie ce melodii sau cintareti sunt acum la moda in tara...nimic nu se compara cu muzica romaneasca...mersi anticipat
    hmm sa vedem cantareti la moda zici?
    pai mie una sincera sa fiu cred ca at fi CREAM,Elena,Nick kamamera,D.j.layla,Dj project....
    ACUM depinde si ce anume iti palec tie
    daca e vb de manele scz nu ma bag
     
  3. raluka said:

    Default

    hehe...mersi frumos...poate mi-ai da si numele melodiilor...nici eu nu sunt fana a manelelor...imi plac Cargo...morandi...mai mult muzica de club...
     
  4. LOVELYMIRABELA's Avatar

    LOVELYMIRABELA said:

    Default buna

    Quote Originally Posted by raluka View Post
    hehe...mersi frumos...poate mi-ai da si numele melodiilor...nici eu nu sunt fana a manelelor...imi plac Cargo...morandi...mai mult muzica de club...
    NU spun k numi plac manele dar nu prea le am eu cu manelele.mai jos ai o lista cu melodii mai noi .knd mai ai nevoie cu cea mai mare placere
    cream-candy

    nick kamamera&deepside deejays-beautiful days

    dj project-hotel

    smiley-preocupat cu gura ta(nu e asa de noua dar mie un aimi place)

    smiley -am bani de dat

    dj-layla feat alissa -single lady

    inna -hot

    inna fly

    AMY McDOnald-this is the life(nu e romaneasca dar e frumoasa tare melodia)

    PUIA- tot in familie(dak iti place muzik de cartier)

    morandy-save me;angels;feel me up inside;come home;i belong to u

    Marius ft. Giulia -Rain

    Armin van Buuren feat. Sharon den Adel - In And Out Of Love(e foarte
    frumoasa)

    DJ DAVID - Sexy Thing (feat DONY)

    Cristina Rus - Traiesc intr-un vis

    Andreea Balan - Superwoman

    LILI SANDU LEE LEE feat. MOOGLY high definition

    Anda Adam - Sufletul meu
    Sper sa-ti plak .
    un week-end placut
     
  5. NNA for life's Avatar

    NNA for life said:

    Default

    @Raluka: "nimic nu se compara cu muzica romaneasca"
    Ai perfecta dreptate, muzica mai proasta dekat la romani nu gasesti nicaieri.Cat despre manele nu comenteze ca sigur o sa iau ban la cont daka incep se le fac o caracterizare.
    Sa iti zic ce e la moda in romania youtube si melodiile straine(cei care iubesc muzica asta fac),in rest masini si baruri din care se aud manele.(Sincer eu prefer sa merg intr-un restaurant cu specific taranesc sa ascult folclor).
    ------>Kaal ho na ho<------
    ------>Lebnan ya 2it3it sama<------
    ------>La 2ilaha 2illa allah<------
     
  6. LOVELYMIRABELA's Avatar

    LOVELYMIRABELA said:

    Default buna:)

    Quote Originally Posted by NNA for life View Post
    @Raluka: "nimic nu se compara cu muzica romaneasca"
    Ai perfecta dreptate, muzica mai proasta dekat la romani nu gasesti nicaieri.Cat despre manele nu comenteze ca sigur o sa iau ban la cont daka incep se le fac o caracterizare.
    Sa iti zic ce e la moda in romania youtube si melodiile straine(cei care iubesc muzica asta fac),in rest masini si baruri din care se aud manele.(Sincer eu prefer sa merg intr-un restaurant cu specific taranesc sa ascult folclor).


    Nu te contrazic,in legatura cu muzik romaneask de proasta calitate,dar pentru cei kre sant plekti din tara muzik romaneask e la mare kutare stiu asta de la surorile mele. cat despre manele sigur au fost kndva la vremea lor (cui i-au plakut) la "moda" ca sa-i zic asa...Dar acum fiecare cu gusturile lui si stii vb aia -GUSTURILE NU SE DISCUTA-
     
  7. NNA for life's Avatar

    NNA for life said:

    Default

    Eu ascult muzica arabeasca(manele adevarate lool) suna mult mai bine si nu sunt versuri despre bani ,femei ,shmecherie........si alte cate prosti.Nu sunt un expert al legilor dar nu ar trebuii manelisti sa fie amendati pt ca fura atatea melodii?
    Practik orice melodie frumoasa din orient(hindi,turka,araba) devien hit este transformata in manea.

    Eu zic ca orice parinte ce isi iubeste copii nu ii lasa sa asculte manele.
    ------>Kaal ho na ho<------
    ------>Lebnan ya 2it3it sama<------
    ------>La 2ilaha 2illa allah<------
     
  8. raluka said:

    Smile

    Quote Originally Posted by NNA for life View Post
    @Raluka: "nimic nu se compara cu muzica romaneasca"
    Ai perfecta dreptate, muzica mai proasta dekat la romani nu gasesti nicaieri.Cat despre manele nu comenteze ca sigur o sa iau ban la cont daka incep se le fac o caracterizare.
    Sa iti zic ce e la moda in romania youtube si melodiile straine(cei care iubesc muzica asta fac),in rest masini si baruri din care se aud manele.(Sincer eu prefer sa merg intr-un restaurant cu specific taranesc sa ascult folclor).
    Mai sa stii ca muzica romanesca nu este proasta( avind in vedere ca in chart-urile europene avem citeva melodiii) dar este infectata cu acest virus numit manele...(cind avema si eu vre-o 14 ani ascultasem vre-o citeva...manele triste...asta pina cind am realizat ca toate au acelasi continut)...Pacat de discoteci...cum ziceam acum 6 ani nu erasu decit prin discotecile de cartier...si mai mult spre terminarea programului...vad ca s-au schimbat multe de cind am plecat
     
  9. raluka said:

    Wink esti o dulcika

    Mersi frumos...
     
  10. LOVELYMIRABELA's Avatar

    LOVELYMIRABELA said:

    Smile buna

    Quote Originally Posted by NNA for life View Post
    Eu ascult muzica arabeasca(manele adevarate lool) suna mult mai bine si nu sunt versuri despre bani ,femei ,shmecherie........si alte cate prosti.Nu sunt un expert al legilor dar nu ar trebuii manelisti sa fie amendati pt ca fura atatea melodii?
    Practik orice melodie frumoasa din orient(hindi,turka,araba) devien hit este transformata in manea.

    Eu zic ca orice parinte ce isi iubeste copii nu ii lasa sa asculte manele.
    MDA AICI AI DREPTAE SI Eu asc muzik arabeasca e de calitate si originala pe deasupra iar manelistii ar trebuie amendati pt asta de ex Elissa impreuna cu cheb are o mel yabba yabba-f.salam a preluat-o si a pus versuri pe ea.
     
  11. LOVELYMIRABELA's Avatar

    LOVELYMIRABELA said:

    Smile buna Raluk:)

    uite am un post de radio nush dak o sa mearga acolo dar incerkrea moarte nare
    http://singfa.serveftp.net:8000/
    week-end plakut draguta
     
  12. NNA for life's Avatar

    NNA for life said:

    Default

    Quote Originally Posted by LOVELYMIRABELA View Post
    MDA AICI AI DREPTAE SI Eu asc muzik arabeasca e de calitate si originala pe deasupra iar manelistii ar trebuie amendati pt asta de ex Elissa impreuna cu cheb are o mel yabba yabba-f.salam a preluat-o si a pus versuri pe ea.
    Nancy ajram-meshtagaleek =denisa-o poza cu un golan (dumnezeii ei)asta e melodia care ma suparat cel mai mult.
    Si de asemenea pot sa dau zeci de exemple de manele furate din hindi,cu sigurata florin peste stie indiana,plus ca am aflat ca limba tiganeasca are cateva cuvinte luate din hindi.
    ex:dusman este luat din hindi inseamna acelasi lucru.



    Cel mai furt din muzica araba si turka esta tarabana.
    SI cred ca postul de televiziune Taraf TV provine de la طرب tarab care e un gen muzical in care interpreti isi arata calitatea vocii.
    Inca caut de unde provien numele de "manele" posibil din turka sau hindi sau bulgara.
    ------>Kaal ho na ho<------
    ------>Lebnan ya 2it3it sama<------
    ------>La 2ilaha 2illa allah<------
     
  13. NNA for life's Avatar

    NNA for life said:

    Default

    @ralukacind avema si eu vre-o 14 ani ascultasem vre-o citeva...manele triste)

    Asculta melodia asta sigur ai sa o recunosti.
    http://www.youtube.com/watch?v=WV_D63SS19k
    Cat de frumoasa e in hindi.
    ------>Kaal ho na ho<------
    ------>Lebnan ya 2it3it sama<------
    ------>La 2ilaha 2illa allah<------
     
  14. LOVELYMIRABELA's Avatar

    LOVELYMIRABELA said:

    Thumbs down jos cu tiganii

    Quote Originally Posted by NNA for life View Post
    @ralukacind avema si eu vre-o 14 ani ascultasem vre-o citeva...manele triste)

    Asculta melodia asta sigur ai sa o recunosti.
    http://www.youtube.com/watch?v=WV_D63SS19k
    Cat de frumoasa e in hindi.
    Dak as avea o putere i-as rade de p fata pamantului...
    UNDE EJTI U TEPES DOAMNE??????
     
  15. NNA for life's Avatar

    NNA for life said:

    Default

    Quote Originally Posted by LOVELYMIRABELA View Post
    Dak as avea o putere i-as rade de p fata pamantului...
    UNDE EJTI U TEPES DOAMNE??????
    lool Ai dreptate.
    ------>Kaal ho na ho<------
    ------>Lebnan ya 2it3it sama<------
    ------>La 2ilaha 2illa allah<------
     
  16. roxannastoica said:

    Default buna Raluk!

    Quote Originally Posted by raluka View Post
    Mersi frumos...
    Am vazut ca esti locuiesti in Turcia. as vrea sa te intreb cum e sa locuiesti acolo si daca oamenii sunt mult mai diferiti decat la noi, in bine sau rau.
    mersi mult!
     
  17. raluka said:

    Smile

    Quote Originally Posted by roxannastoica View Post
    Am vazut ca esti locuiesti in Turcia. as vrea sa te intreb cum e sa locuiesti acolo si daca oamenii sunt mult mai diferiti decat la noi, in bine sau rau.
    mersi mult!
    Da...este foarte frumos....la inceput imi fusese putin greu fiindca oamenii sunt diferiti ...au alte traditii si obiceiurii....sunt difeiti si in bine si in rau...in bine zic fiindca unul dintre lucrurile care le admir la ei este devotamentul si respectul fata de familie(care la noi parca a intrat intr-un somn adinc)...rau e ca sunt birfitori...si femeile si barbatiii....dar mai sunt si exceptiii....oricum eu sunt fericita aici si nu am regretat sau regret pasul facut...
     
  18. countingstars's Avatar

    countingstars said:

    Default

    Cred ca ai dat dovada de mult curaj mutandu-te acolo.. in Romania, din pacate, e mai greu decat in multe locuri.
    Iti doresc mult noroc si sa te simti bine acolo in continuare!
     
  19. roxannastoica said:

    Default cum e sa locuiesti in turcia

    Quote Originally Posted by raluka View Post
    Da...este foarte frumos....la inceput imi fusese putin greu fiindca oamenii sunt diferiti ...au alte traditii si obiceiurii....sunt difeiti si in bine si in rau...in bine zic fiindca unul dintre lucrurile care le admir la ei este devotamentul si respectul fata de familie(care la noi parca a intrat intr-un somn adinc)...rau e ca sunt birfitori...si femeile si barbatiii....dar mai sunt si exceptiii....oricum eu sunt fericita aici si nu am regretat sau regret pasul facut...
    ai dreptate, la noi a cam disparut spiritul de familie si asta imi doresc cel mai mult in viata. de' suntem din ce in ce mai aproape de "occident". tu esti un caz fericit cred, de obicei turcii astia au ceva cu fetele romance, le catalogheaza intr-un singur fel de parca nu fiecare tara ar fi la fel, bine.... mai mult sau mai putin. mi se pare ca sunt foarte sceptici si parca totusi tot fetele lor sunt mai bune, pana la urma daca e sa fie nu conteaza ca esti romanca sau nu.
    dar as vrea sa te mai intreb daca se uuita ciudat la tine sau daca te desconsidera ca esti romanca?
    mersi mult!